Hebraisztika szak megéri?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a Biblia, a héber nyelv. Zsidó származású vagyok de keresztény. Megérné hebraisztikára mennem? Mellette nemsokára lesz egy közgazdasági diplomám is, szóval nem feltétlenül lennék rászorulva hogy hebraisztikából éljek meg, de ha úgy van szívesen tanítanék majd héber nyelvet is másodállásban. ELTE-hebraisztikára gondoltam. Mennyire nehéz? Azt tudom hogy tanítanak arámi és ivrit hébert is.

2014. okt. 17. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
10%
nem éri meg. nincs semmi értelme
2014. okt. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy nem az anyagi "következményei" érdekelnek, hisz lesz fizetőképes szakmád is. Ha érdekel és jól éreznéd ott magad, akkor megéri. Mindig megéri tanulni, főleg, ha olyat tanulsz, ami érdekel is. Ezt sokan nem értik. Óhéber van, de úgy emlékszem, hogy ivrit is.
2014. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
én nem vagyok hebraisztikás, de több ismerősöm jár oda. Magam csak klasszikus hébert tanultam két félévig. Hát, kell egy erős elhatározás és sok kitartás hozzá, de ha nem vagy olyan szűk látókörű, mint az 1-es, akkor talán szeretni fogod :)
2014. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!