Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fak és egyetemi szak témában...

Fak és egyetemi szak témában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Töri faktra szeretnék menni, inkább humán beállítottságú vagyok, egy középfokú nyelvvizsgám van (még). Emellé mit érdemes felvenni emelt szinten? És ha csak töriből tennék emelt érettségit, akkor milyen szakra jelentkezhetnék egyetemen? Érdekel a jog, de oda biztos nem jutnék be ilyen ponthatárok mellett..10-es vagyok, tudom, sok idő van még addig, de szeretnék érdeklődni:)

2014. okt. 15. 15:30
 1/6 A kérdező kommentje:
*fakt
2014. okt. 15. 15:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Pedig a joggal járnál a legjobban. Ha csak annyi a baj, hogy úgyse jutnál be, de érdekel, és a töri is érdekel, akkor lazán össze tudsz hozni egy jó érettségit. Azt hiszem, a jogra csak egy emelt kell, de erre nem tudnék megesküdni. Viszont legalább a ponthatár állandó, tudod, mit kell megugrani. Nem tudom, mennyire játszik nálad a közgazdász, az is lehetsz, ha a töri mellé matekot veszel fel. Ha pedig jogásznak nem veszel fel, vannak jogi képzések, amikre könnyebb bekerülni, vagy pedig nézz körbe a társadalomtudományoknál.
2014. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. okt. 19. 12:54
 4/6 A kérdező kommentje:
És pontosan mik azok a bejutás szempontjából könnyebb jogi szakok?
2014. okt. 20. 19:37
 5/6 anonim ***** válasza:

én jogra járok

töriből emelteztem és van egy középfokú nyelvvizsgám, bőven elég volt, bár nem tudom te államira szeretnél-e menni, ahhoz azért több kell

esetleg bevállalhatnád a magyar emelt érettségit

2014. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Háát, én úgy tudom, hogy van "jogász" meg "jogi" képzés. És a jogi ilyen közigazgatási cucc, bár hogy őszinte legyek, nem tudom pontosan.
2014. okt. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!