Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaügyről mi a véleményetek?

Munkaügyről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Gondolkodom, hogy Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási alapszakra menjek. Úgy hallottam, hogy elég jól el lehet vele helyezkedni, és lehet is vele keresni egész jól. És állítólag annyira nem is nehéz szak. Szóval mi a vélemény, tapasztalat ezzel kapcsolatban? Mennyire tanulós ez a szak? Mennyi szabadidőd jut mellette? Elsősorban olyanok válaszát várnám akik ilyen szakra járnak, vagy valami miatt jobban belelátnak a dologba. Köszi:)
2010. okt. 14. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én MKTB-s vagyok, és GYŰLÖLÖK idejárni.

Ha erre a szakra akarsz járni, akkor először is azt tanácsolom, hogy ne azt SZTE-re gyere.

Van egy tanár (nem írok nevet) aki élvezi, hogyha meghúzhatja a diákokat. Mi 150-en vagyunk egy csoportban és kb. 50-en megyünk 6. alkalommal vizsgázni ebből a bizonyos tantárgyból (ha 9. alkalommal se sikerül a vizsga akkor kirúgnak).

Általában nem a tartalmat nézi, hanem a helyesírást. Ha az esszéd elején elírsz valamit akkor áthúzza az egész ZH-dat és egyest ad rá, függetlenül attól, hogy 3-4 oldalt írtál. Én már szó szerint azt írom le ami a könyvben is le van írva, de akkor is egyest kapok rá. Nekem már ez elvette a kedvem az egésztől.

Többnyire humán tantárgyaink vannak (pl:alkotmánytan, munkaügyi kapcsolatok, társadalombiztosítás, politológia) de vannak reál tárgyak is, igaz nem olyan sok (pl: közgazdaságtan, statisztika).

A közgazdaságtan elég húzós, sokan buknak ebből a tárgyból is, ráadásul első év végén szigorlatozni kell belőle.

Lélektan és szociológia gyakorlaton mindenkinek kell kiselőadást tartani.

könnyebb vele elhelyezkedni.

2010. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én MKTB-s vagyok, és GYŰLÖLÖK idejárni.

Ha erre a szakra akarsz járni, akkor először is azt tanácsolom, hogy ne azt SZTE-re gyere.

Van egy tanár (nem írok nevet) aki élvezi, hogyha meghúzhatja a diákokat. Mi 150-en vagyunk egy csoportban és kb. 50-en megyünk 6. alkalommal vizsgázni ebből a bizonyos tantárgyból (ha 9. alkalommal se sikerül a vizsga akkor kirúgnak).

Általában nem a tartalmat nézi, hanem a helyesírást. Ha az esszéd elején elírsz valamit akkor áthúzza az egész ZH-dat és egyest ad rá, függetlenül attól, hogy 3-4 oldalt írtál. Én már szó szerint azt írom le ami a könyvben is le van írva, de akkor is egyest kapok rá. Nekem már ez elvette a kedvem az egésztől.

Többnyire humán tantárgyaink vannak (pl:alkotmánytan, munkaügyi kapcsolatok, társadalombiztosítás, politológia) de vannak reál tárgyak is, igaz nem olyan sok (pl: közgazdaságtan, statisztika).

A közgazdaságtan elég húzós, sokan buknak ebből a tárgyból is, ráadásul első év végén szigorlatozni kell belőle.

Lélektan és szociológia gyakorlaton mindenkinek kell kiselőadást tartani.

2010. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, véletlenül kétszer küldtem el!:)
2010. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát elgondolkodtató amit írtál az biztos.

Az hogy milyen tárgyaitok vannak az még nem is volt annyira elriasztó. Szar tanárt meg bárhol ki lehet fogni. De ez a kiselőadásos dolog, meg hogy szigorlat. Hát nem tudom. Világéletemben utáltam kiállni a többiek elé és kiselőadást tartani:S

Az a gondom, hogy én úgy gondoltam ez egy viszonylag "könnyű" szak. Az ofőm állandóan azt mondja, hogy szerinte nekem ez kevés, úgy értve hogy nem használom ki a tudásomat, mármint én jó tanuló voltam mindig és szerinte ennél nehezebb szakot is elbírnék simán. Csak hát én nem vagyok benne biztos, hogy az a jó hogyha bevállalom a maxot amire képes lennék. Azt hiszem jobb lenne egy olyan szak amibe nem szakadok bele, ahol tudnék csinálni egy viszonylag jó átlagot, ami után kapnék ösztöndíjat, és mellette lenne időm élni az egyetemi éveim alatt. Szóval azt hittem a munkaügy ilyen, de lehet, hogy tévedtem.

Ja és pont SZTE-re mennék, ha mennék:)

Azért van olyan is aki szereti ezt?

2010. okt. 14. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:

1) kiselőadás meg szigorlat szinte mindenhol van, uh ne ez alapján döntsd el, hogy hova nem jelentkezel!


2) Ha te nem érzed, hogy ennél többre lennél képes, akkor mindegy, milyennek lát az ofőd. Ellenben, ha a fősuli/egyetem alatt jössz rá, hogy neked ez kevés, akkor az éppúgy az átlagod rovására mehet, mert pl. elkezd majd nem érdekelni az egész. Ne pátyolgasd magad, hanem hozd ki a legtöbbet magadból.

2010. okt. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez a szigorlat meg kiselőadás annyira azért nem volt riasztó tényező. de mostmár legalább tudom, hogy ilyen mindenhol van. De nem ez alapján választanék amúgy se.

Nem lusta vagyok, és érzem, hogy lehet h többet is meg tudnék csinálni mint egy munkaügy, csak nem érzem hogy kellene. Az meg hogy közbe jövök rá h kevés, még mindig jobb mintha arra jönnék rá h sok.

2010. okt. 14. 17:16

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!