Újra érettségizés matematikából? Ti hogyan kezdenétek neki ha már most a sírás kerülget és féltek, hogy úgysem sikerül?
Nem valami pozitívan állok hozzá, tudom. Sajnos mindig is utáltam és gyenge voltam ebből a tárgyból, meg is buktam pár éve az érettségin belőle, de jövőre szeretném megpróbálni.
Ti hogyan kezdenétek neki a gyakorlásnak?
Magántanárhoz mennétek vagy egyedül rágnátok át magatokat a dolgokon?
Gondolom már vannak segítő applikációk is. Mateking.hu oldalt ismerem, vélemények alapján hasznosnak tűnik.
Igazából tényleg kétségbe vagyok esve mert félek, hogy akárhogy akarom nem fog menni pedig szeretném csak hát nem vagyunk egymásnak szimpatikusak, haha.
Hátha tudtok segíteni, nagyon megköszönném! :)
Először is, azt kell eldöntened, hogy mi a cél; ha 5-öst szeretnél, akkor mindenképp kellene a magántanár. Ha csak annyi, hogy legyen meg, arra bőven elég, hogyha a korábbi évek feladatsorait csinálgatod. Ebben az esetben is szükség lehet magántanári segítségre, de akkor csak a konkrét témakörök megértésében, amik nagyon nem mennek, de azokban szükség van egy minimális tudásra.
Én mindig azt vallom, hogy ha a sorozatok, statisztika, halmazok témakörei magabiztosan mennek, akkor a 2-es könnyedén megszerezhető. Azért ezeket írom, mert ezekből előszeretettel tesznek az érettségibe, és a könnyebben megérthető témakörök közé tartoznak.
Először is tűzd ki magadnak egy célt, hogy miért szeretnéd belőle az érettségit, illetve, hogy milyen eredményt szeretnél.
Ez után ajánlom neked youtube-on Retkes Péter videóit, szerintem érthetően magyaráz. (Ez ingyenes, de ha áldoznál bele valamennyit, a mozaik kiadónak a könyve nagyon jó szerintem, mateking is.)
A lényeg, hogy magadtól már kezdj el kicsit számolni, belerázódni.
Mi suliban úgy készültünk matekra, hogy a régi érettségi feladatsorok 1. Részében lévő feladatokat oldottuk meg (és hasonló típusfeladatokat). Ezek 1-2 pontos feladatok, valakinek ezekből is meglehet annyi pont, ami a ketteshez kell.
Ha nem értesz valamit, hogy hogy működik, youtube-on keress rá magyarázatot (vagy ha később tanárt fogadsz akkor nyilván ő tud ebben segíteni).
Szerintem ha már ezek a pár pontos feladatok mennek jöhetnek az összetettebbek, hiszen ugye alapok nélkül nagyon nincs értelme bonyolultabbakba kezdeni.
Én személy szerint tanárt a felkészülés legelején nem fogadnék, főleg ha csak a kettes a cél.
Ajánlom, hogy csatlakozz Facebookon érettségis csoportokba, szoktak lenni jó fej emberek akik el tudnak neked magyarázni dolgokat (ingyen).
Nagyon fontos még, hogy a függvénytáblázatodat tudd használni, nagyon sok legális puska van benne. Illetve gyakorolj amikor csak lehet. Nekünk minden nap volt házi matekból + hétvégére egy feladatsor, így májusban a rosszabb képességű tanulók is átmentek egy erősebb kettessel, ha becsületesen készültek.
Először keress fel egy pszichológust, mert mentálisan instabil vagy.
Utána:
1. Időgazdálkodás, kitartás, türelem, tárgyszeretet elsajátítása.
2.
Tanulasmódszertan:
Pólya Gy.: Gondolkodás iskolája
3.
Mateking és Obádovics Gyula: matematika c. könyve.
4.
Kömal, előző évek érettségi feladatainak megoldása.
Lényeges, hogy ne sablonosan gondolkodj, hanem általánosságban, a kérdezés és a logika tudományát is elsajátítva.
Nézd, először neked kell elhinni, hogy képes vagy rá. Én mindig ezzel szoktam kezdeni és ezt is szeretem először elérni egy diákomnál. Bő 10 éve készítek matekérettségire, voltak ügyesebb és kevésbé ügyes diákjaim, de nagyon kevés volt az, akire azt mondtam, hogy 'ez neki nem megy'.
Felnőtt fejjel másabb egy ilyen felkészülés, sok temakort jobban látnak azok, akik már nem első érettségizők.
Sok sikert!
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!