Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pótfelvételin olyan szakok...

Pótfelvételin olyan szakok meghirdetése várható, ahol a jelentkezők száma alacsony. Így feltételezhető, hogy gyógypedagógiára is lehet idén p.felvételivel jelentkezni?

Figyelt kérdés
Talán több egyetemre is?

2023. márc. 29. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon remélem :/ hasonló cipőben járok.
2023. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát a Bárczin ne számítsatok rá. Többszörös a túljelentkezés nappalin is, levelezőn is.
2023. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kettes!
2023. márc. 29. 19:36
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A Bárczin szinte biztosan nem lesz, tavaly sem volt. Melyik egyetemre szeretnél menni és hány ponttal?
2023. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nagyjából 420 ponton lesz az otthoni próbaérettségikből kiindulva, legrosszabb esetben is 400 körül. Pszichológiára mennék, de már bánom, hogy más szakot nem jelöltem meg, mert nem tudom, sikerül e. Mellette egyedül a gyógyped jöhetne szóba, az előbb említettek miatt csak pótfelvételivel vennének fel.


AKI NÉZETT MÁR PÓTFELVÉTELIT,


gyógypedagógia elő szokott fordulni? Sajnos a felvi statisztikái alapján legyen szó bármelyik egyetemről mondjuk 100 jelentkezőből felvesznek 20-at. Nem tudom, remélhetem e felvételt, ha A opció nem jön össze

2023. márc. 29. 20:23
 6/16 anonim ***** válasza:
21%
2-es: Én személy szerint nem is akarnék Bárczira menni.
2023. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mi az oka?
2023. márc. 29. 20:38
 8/16 anonim ***** válasza:
76%

4-es vagyok. Áh, így már értem, miért lenne jó, ha a pótfelvételin bekerülnél. Pontosan ugyanilyen helyzetben voltam 2020-ban. Én is a pszichológiát szerettem volna, de beláttam, hogy 422 ponttal esélyem sincs bekerülni egyik helyre sem, (főleg államira), így én végül meg sem jelöltem a pszichót, csak a gyógypedet. (Persze pszichó pótfelvételiről álmodni sem lehetett a 10x-es túljelentkezések miatt.)

Most már harmadéves vagyok a Bárczin, és szeretem, de még mindig (és egyre jobban) érdekel a pszichológia is. Szerencsére a diplomát be lehet számíttatni, és ha elég jó a minősítése, akkor 400 pontot kaphatsz + a többletpontok. Én így fogok jelentkezni jövőre a Károlira.

Mindezt azért írtam le, mert ha a pszichológia a végcél, de a gyógyped. nem annyira vonz, akkor egy könnyebb és rövidebb szakot ajánlok inkább, mert azzal diplomabeszámítással könnyen be tudnál kerülni. De természetesen ha érdekel a gyógyped. is, akkor nyugodtan válaszd azt, elég jó szak! A Széchenyi István Egyetemen (Győrben) tavaly volt gyógyped. pótfelvételi, esélyes, hogy most is lesz, alacsony volt a ponthatár is. Bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban.

2023. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy
2023. márc. 29. 22:26
 10/16 anonim ***** válasza:
8%
7-es: én nagyon sok rosszat hallottam a Bárcziról és eleve az ELTE-t is utálom (nagyon sok karon jártam már, sok helyen tanultam, szóval nem csak mendemondákra alapozom)
2023. márc. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!