Egyáltalán minek megy manapság valaki pedagógusnak/tanárnak ilyen alacsony fizetések és rossz munkakörülmények mellett?
Figyelt kérdés
Meglepve olvastam, hogy idén is több mint 6 ezer embert vettek fel tanárképzésre, miközben a kezdő pedagógusbér nettó 170 ezer forint mindössze, ami kevesebb mint 450 euró havonta. Ráadásul emelni sem fogják ezt, legalábbis néhány évig biztosan (miközben az infláció és a rezsiárak az egekben).
Ennyit egy gyári betanított munkás vagy egy bolti dolgozó is megkeres, jóval kevesebb stresszel és felelősséggel. A versenyszférában 8 általánossal is többet keresnek ennél.
Miért mennek ilyen sokan pedagógusnak, ha ilyen rosszak a körülmények ?
2022. júl. 23. 12:37
1/19 anonim válasza:
A többség azért jelentkezik tanárnak, mert máshova nem vennék fel (305 pontot azért könnyen összeszed az ember), és jól mutat az önéletrajzában, hogy diplomás. Ezen emberek nagy része viszont szépen ki is hullik az első években, hiszen hiába alacsony a bekerülési ponthatár, azért teljesíteni kell az egyetemen (ugyanez a problémám egyébként a különböző mérnöki szakokkal is, minden barmot felvesznek, aki megüti a minimumot, aztán hullanak is ki az első évben). Kisebb hányad pedig valóban elhivatottságból jelentkezik a szakra. Az már más kérdés, hogy végzés után valóban elhelyezkednek tanárként valahol, vagy inkább mennek gyári munkásnak három műszakba a jobb fizetés reményében.
2/19 anonim válasza:
Mert maga a szakma kiszámítható, tanárokra mindig szükség lesz. És lehet, hogy valaki inkább tanár akar lenni mint gyári betanított munkás. Max. elkezd magánbam dolgozni.
3/19 anonim válasza:
Az, hogy valaki tanárnak tanul nem jelenti azt, hogy az is lesz. Vagy hogy mindenképp állami iskolába megy tanítani.
4/19 anonim válasza:
#1, le lehetne már állni ezzel a „sehova sem vennék fel” dumával... Rengeteg másik szak van, ahova minimális pontszám is elég.
5/19 anonim válasza:
Mert vannak még normális emberek, akiknek van hivatásuk, elképzelésük az életről, és szeretnék önmaguk életét élni, nem hozzád hasonlóan biorobotként lerokkanni egy toxikus, felhőb@szó multis “munka”helyen.
6/19 anonim válasza:
A KRE-n német-angol szakra 440 pont kellett, ez nem kevés. Egy harmaduk fog tanárként végezni. A többi abba hagyja vagy átmegy alapszakra. Az oktatás jelenlegi helyzete olyan, hogy aki egyetemre akar menni keményen fog fizetni a magántanárnak. Aki ezt nem bírja anyagilag, egy gyerek megőrző szintjén működő iskolában kap érettségit. Idén volt olyan fehérvári középiskola, ahol a 9. osztályosok nem kaptak matekből év végi érdemjegyet, mert nem volt elég órájuk tanárhiány miatt. Részt vett bejegyzést kaptak. Ez a kezdete a végnek. Tanárként írom.
7/19 anonim válasza:
6, ez azért nem egészen így működik. A KRE német-angol tanárszakra 40 fő a kapacitás, de csak 3(!) ember jelentkezett első helyen. 3 embert vettek fel, akiknek történetesen sok pontjuk volt. Egyáltalán nem "kellett" ennyi pont, befért volna még 37 ember kevesebb pontokkal is.
8/19 anonim válasza:
7. Nem fognak ezen a szakpáron engedni a színvonalból, amikor én végeztem, alig kapott 2-3 ember diplomát.
9/19 anonim válasza:
Nem is a színvonalról beszélek, csak tisztázni szerettem volna, hogy mitől tűnnek magasnak a pontszámok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!