Biomérnök BSc-met fogom most befejezni. Sok cégnél látom hogy biomérnököt keres, de a komolyabb gyógyszergyárak hirdetéseiben odateszik zárójelben hogy MSc szintű diplomát várnak el.
Ez tényleg szükséges ahhoz, hogy az ember egy jobb pozícióba bekerülhessen? Tényleg érdekli a munkáltatót az a plusz egy papír?
Csak BSc-vel is lehet érvényesülni a vegyipari/bioipari területen?
Célszerű megcsinálni. Két év az MSc, annyit simán ki tudsz még préselni magadból. Addig tanulj, amíg még van rá időd és kapacitásod. Később, évek múlva visszamenni MSc-re már nem lesz könnyű feladat.
Én villamosmérnök vagyok, de csináltam tovább az MSc-t, mert tudtam, hogy ha nem állok neki azonnal BSc. után, akkor sosem csinálom meg.
2023. márc. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 anonim válasza:
Biomérnök, vegyészmérnök, vegyész, biológia szakterületen fontos, hogy legyen MSc-s diplomád, elvárják tőled (más szakterületen se árt nyilván). BSc után MSc elvégzése sétagalopp lesz, benne vagy a flowban így sokkal egyszerűbb lesz elvégezni és jobb állaslehetőségeid is lesznek a későbbiek, továbbá MSc-n a tanárok nem szivatónak annyit, sok előadáson külsös előadók adnak elő, tőlük rengeteget lehet tanulni, mert ők ténylegesen nagyon járatosak az adott témában. Volt, hogy egy nagy cég pénzügyi igazgatója tartotta az egyik előadást, engem nem érdekelnek a gazdaságis dolgok, de ő témába illően magyarázott és ténylegesen élveztem. Egy egyetemi gazdaságis előadó nem ért a vegyiparhoz, így nem tud témához illően előadni, így engem nem különösen érdekel.
2023. márc. 28. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Utolsónak igaza van, ezeken a szakokon, amiket felsorolt, a Bsc kevés. Egy villamosmérnök, informatikus, gépészmérnök szakon egy sima bsc is megfelel, viszont természettudományi szakokon azbalapszakot csak ilyen alapozónak tekintik kb.
2023. márc. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
szia! Én vegyészmérnök bsc-t csináltam annó, kezdetben vegyésztechnikusként kezdtem el dolgozni, viszont miután lett tapasztalatom senkit nem érdekelt, hogy msc vagy bsc-m van. A munkáltatókat a diploma után kb a nyelvtudásod+soft skillek érdeklik. Az msc-re olyan pozíciókban van szükséged egy gyógyszergyárnál mint például kutató fejlesztő analitikus, fejlesztő analitikus mérnök stb, tehát ahol inkább kutatás a cél. Én csak akkor ajánlanám az msc-t, ha tudsz mellette melózni, vagy levelezőn tudnád csinálni. Igaz csináltam én is msc-t, de azt azért mert a cég kérte, de nem vegyészmérnök msc-t, hanem gazdasági msc-t.
2023. márc. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
Már leadtam februárban a jelentkezést az MSc-re, tehát én is hasonlóan gondolkoztam, mint itt a többség, csak szerettem volna kis megerősítést.
(Utolsó válaszolóval is egyetértek abban, hogy jó, ha kerül mellé tapasztalat is. Erre is törekszem, most BSc mellett is gyakornok vagyok gyógyszercégnél, így tervezem MSc mellett is)
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!