Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megteheti a munkáltató hogy...

Megteheti a munkáltató hogy nem veszi figyelembe a gyerek után járó pótszabadságot? Egyszerűen nem érdekli

Figyelt kérdés

Akkor mi van ha valakinek gyerekei születnek (ikrek) és erre jár az Mt alapján pótszabadság amit oda kell adni a dolgozónak de a munkáltató erre nem hajlandó. Ő köti az ebet a karóhoz hogy eddig ennyi szabi járt ezentúl is ennyi jár és pont. A gyerek után járó pótszabi nem érdekli.

Márpedig ezt köteles lenne odaadni és persze az emelkedett szabis napok számát a munkaügyi dokumentumokba is bevezetni. De nem hajlandó?


2017. máj. 3. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem teheti meg. Ennyire egyszeru, MT szabalyozza, nincs nagyon mit tennie, a gyermek utan jaro potszabadsag szabadsag jar!

Max abba szolhat bele, hogy mikor veszed ki, mert a szabadsag kiadasanak elrendelesevel nagyreszt a munkaltato rendelkezik, de az MT altal meghatarozott szabadnapok szamat onkenyesen nem rughtajta fel.

Ez kb munkaugyi per, de nem hiszem hogy eddig kene fajulnia ennek a dolognak. Mindenesetre, ha tovabbra sem hajlando ezt megtenni, akkor kerd irasban a "hatarozatot" a vedd a segged mozgelom kereteben. Ha ilyen gerinctelen a munkatatod, en nagyon ovatos lennek az ilyenekkel a helyedben, es tenyled minden szukseges intezkedest megtennek, hogy ne tudjon a kesobbiekben megkarositani, vagy ne szarul jojjek ki egy ilyen vitas helyzetbol.

2017. máj. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"akkor kerd irasban a "hatarozatot" a vedd a segged mozgelom kereteben"


Írásban tájékoztattam a helyzetről melyre semmiféle írásos válasz nem jött és nem is fog jönni.

De ha jól sejtem ez is elég mert az a tény hogy én írásban tájékoztattam és az a tény hogy ennek hatására nem módosult a szabadságos keret önmagában felér egy "beismerő vallomással" a cég részéről.

Mert nem az én dolgom őt a jogszabályokra figyelmeztetni neki tudnia kell hogy gyerek = plusz szabi.

Ha ezt nem teszi meg magától perelhető stb.

Persze ha meg per akkor meg azonnali kirúgás de ez vele jár...

2017. máj. 3. 08:56
 3/7 A kérdező kommentje:

"es tenyled minden szukseges intezkedest megtennek, hogy ne tudjon a kesobbiekben megkarositani,"


ezt viszont nem tudom hogy érted... hogyne tudna megkárosítani. Keres valami kamu indokot és kirúg.

Vagy rámszáll szopóroller és megyek magamtól "önként".

2017. máj. 3. 08:57
 4/7 anonim ***** válasza:

nyilvan nem tudok minden reszletet a munkaltatodrol, es a munkavoszonyodrol, ezert nagy altalanossagban valaszoltom, az alapjan, hogy bennem milyen kep alakult ki a helyzetrol.

Az irasban kert evidenciat sem tudom pl hogy nalatok hogy mukodik. Nalunk az e-mail is hivatalosnak minosul, es ha nem valaszolnak ra, az nem jelenti azt, hogy vizonyitekkent megallja a helyet, legalabb megegy levelet kellene kuldeni, hogy erre nem kaptal valaszt.

Az meg hogy milyen mondvacsonalt indokokkal tudnak / akarnak kirugni, hat ilyrm mindenhol van, kerdes az tovabbra is, hogy mennyit er meg neked ez az egesz,herce hurca. Van olyan aki nem pereskedik, hanem inkabb odebb all, es van olyan is, aki bizony perre megy, ha ugy erzi igazsagtalansag eri. Azert nalunk a mondva csinalt indokok is elegge be vannak szabalyozva, mert jegyzokonyv, fegyelmi meghallgatas keszul ilyen esetekben a kollektiv szerzodesnek megfeleloen.

Azert mondjuk a ha piasan mesz be dolgozni, siman ki..sznak mint macskat sz.rni, az nem kerdes.

A pozicio megszuntetesevel meg nem olyan egyszeru takarozni, foleg ha 3 nap mulva meg meghirdeti ugyanazt...

A munkaltatoknak is vannak azert stiklijei, be nem tartott kotelezettsegek, ki nem fizetett tulora, vagy munkaszuneti napon rendkivuli munkavegzes engedely nelkul sb...ezekre gondoltam, hogy ha volt ilyen, es van ra biznyitek, akkor erdemes szepen lementegetni okat, ha esetleg szukseg lenne ra. Bar ha igen, akkor mar regen rossz, es nem biztos hogy oda visszamennel dolgozni, de karteritest meg kaphatsz, vagy a ceget megbuntetik par milliora.

Nalunk volt olyan akit azert nem rugtak ki, mert feltek a pertol, es tobbe kerult volna a buntetes, mint a dolgozo 2-3 evi fizetese, ezert ez ido alatt inkabb szep lassan minden lehetseges modom el lehetetlenitettek, amig inkabb ugy dontott, hogy lelep, mert neki ez nem kell..

2017. máj. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jópénzért azért elfogadnék egy kis prémiumot azokra a napokra, és akkor bemennék. +15 ezer/nap kp-ban előre, és akkor jól van.
2017. máj. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"jópénzért azért elfogadnék egy kis prémiumot azokra a napokra"


Ühüm. Aztán felébrednél hogy a kezed a bilibe lóg.

Prémium itt? még a rendes fizu se jön meg időben.

2017. máj. 3. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Szokásos munkaügyis kérdés.
2017. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!