Óbudai egyetem, vagy Metu?
Tényleg? Mert a bge tanulók azt hiszik, hogy teljesen más ligában mozognak, közben ugyan az a szar mindegyik szinte 🤣 Egyébként teljesen mindegy, nem ez volt a lényeg.
Megnéztem kb. 10 survey statos linkedin profilját, volt építésztől elkezdve nemzetközi gazdos, pénzügyi számviteles, szociológus, de egy kermarkost sem találtam, ennyit arról, hogy aki marketingre megy mennyire akar komolyabb tudást magára szedni, még ha meg is van rá a lehetősége..🤣
12. Nem hiszem, hogy létezne BGE-s hallgató, aki nem azt gondolná, hogy az oktatás minősége finoman fogalmazva is középszаr. Van pár használható óra, de az egész egy alacsony színvonalú hely (nyilván a helyén kezelve a dolgokat, mert a többiek még gyengébbek).
A veszélyesebb az, amikor a korvós hallgatók képzelgik azt, hogy “elit” képzésre járnak.
Persze, ilyenkor jól jön a politikai korrektség, amikor a személyeskedést ki akarjuk szívni egy vitából, csak te éppenséggel az álláspontjaidat a vélt vagy valós karriereddel akarod folyamatosan legitimálni a gyakorikérdésen, ha valaki pedig ennek a csodálatos karrierútnak a tanúsítványát kéri, egyből személyeskedésért kiáltasz.
Na mindegy, én a témát lezártam, azt csinálsz amit akarsz... akinek van egy kis józan esze, az úgyis kiszűri a bullshit kontentet.
A témához pedig annyit, hogy a gazdmen egy jó általános szak.. igen általános, ha valamire nagyon specializálódni akarsz, akkor elmehetsz mesterszakra, de szerintem szimplán csak kezdj el dolgozni marketing területen, ha marketinges akarsz lenni, mert a tapasztalat sokkal többet ér és sokkal többet tanít, mint 500 flowchart valamilyen marketing modellekről. De elmehetsz HR-re, BIG4-hoz könyvelni, bankba, logisztikára, kb. az üzleti élet minden ágába, és mindre láttam is már példát.
Egy kermark-al vagy turival szerintem jobban le vagy szabályozva a lehetőségeket illetően, de ahogy érzed.
Én elhiszem, hogy a nyugati iskolákhoz képest nagy szar az összes magyar egyetem, és sok értelme nincs összehasonlítgatni őket, de pályakezdőként azért picit számít, hogy mit írsz oda, ha már munkatapasztalat nem nagyon van. Szóval én ezeket "safe bet"-nek tenném 2-3. helyre, és ELTE-BME-CORVINUS közül válogatnék.
18. Végre egy értelmes hozzászólás (a második fele). Ezzel így egyet is értek.
Ez egy névtelen fórum. Te sem linkeled be a linkedin profilodat, én is csak azoknak szoktam elküldeni, akikről úgy gondolom, hogy nem élnek vissza vele. A véleményemet nem szoktam a karrieremmel legitimálni, max. csak annyira, mint te az imént (“mindre láttam is már példát”). Szeretem az értelmes embereket és értelmes beszélgetéseket.
Egy banki állás:
Közgazdász diploma, Üzleti informatikai diploma, (előny:
Alkalmazott közgazdaságtan, Gazdálkodási és menedzsment, Gazdaságinformatika, Közgazdasági elemző vagy Pénzügy mester szakon)
Hopszi kimaradt a kermark a felsorolásból.
17. Tipikus, HR-esek által összegányolt álláshirdetés.
Eleve azzal kezdi, hogy "közgazdász diploma, üzleti informatikai diploma". Majd felsorol a közgazdász diplomák közül EGYET (a másik a minden felsoroltnál nívósabb GPME), mellette meg azt mondja zárójelben előny:
... és felsorol egy rakás mindenféle szintű diplomát random módon.
Gazdálkodás és menedzsmentből csak ALAP szak létezik, teljesen unfair ezt bedobni egy közgazdasági elemző vagy pénzügy mesterszak mellé.
Kimarad a GPME (!), a pénzügy-számvitel (?!), a nemzetközi gazdálkodás alapszak és a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterszak (!). Nem sorolok fel mindent, ami kimarad, de könyörgök, mit keres a felsorolt mesterszakok között a gazdálkodás és menedzsment alapszak?
A gazdaságinformatika szak kapcsolódását nem értem a meghirdett álláshoz. A gazdaságinformatika egy INFORMATIKAI szak, némi gazdasági ismeretekkel, semmi köze a meghirdett álláshoz (lakossági hitelezés).
És persze, hogy kimarad az az egyetlen szak, ami TÉNYLEG ehhez kapcsolódna, konkrétan az aktuárius szak (azaz biztosítási és pénzügymatematikai mesterszak).
Szóval magyarul teljesen random módon összedobált valamit a HR-es, komolytalan az egész. Mit is mondtál a kereskedelem és marketing szakról?
Meg azt mondja:
"Számítógépes ismeretek: excel, word, power point"
Ezt, így, 2023-ban. Igénytelenül, csupa kisbetűvel az alkalmazások neveit, a PowerPointot helytelenül két szóban írva. Ez számára a "számítógépes ismeretek".
"Programozási és / vagy adatbázis-kezelési ismeretek előnyt jelentenek: SAS and SQL (R, Python)"
Lefordítom. A munkahelyen feltehetően nem kell algoritmusokat írni, csak SAS-ból lekérdezéseket végrehajtani. Ez pedig se nem programozás, se nem adatbázis-kezelés, hanem adatelemzés vagy statisztikai elemzés.
Ilyenkor azért elszégyellem magam, hogy Corvinusos HR diplomám van.
17. Ami még egy vicc az álláshirdetésben:
"Állás, munka területe(i):
- IT programozás, Fejlesztés
- Programozó, Fejlesztő
- IT tanácsadó, Elemző, Auditor
- Pénzügy, Könyvelés
- Elemző, Tanácsadó"
Aha. Világos. Értem. Elég színes munkakör, ha IT programozás, fejlesztés, programozó, fejlesztő fel van sorolva, de az informatikai diplomák közül (kakukktojásként) egyedül a gazdaságinformatika van megnevezve; az állás leírásából pedig világosan kiderül, hogy NEM programozó, NEM fejlesztői állásról van szó.
Meg azt mondja IT tanácsadó. Jé, tényleg. Ja nem.
Pénzügy, Könyvelés. Végre valami testhezálló. Éppen csak a psz alapszakot felejtették ki (vagy mit keres itt a gazdmen alapszak), és éppen csak a fő szakmát, az aktuáriust felejtették ki még a felsorolásból (na meg az alkalmazott matematikust stb. stb.).
Bizonyára releváns, hogy pont a marketinget hagyta ki a HR-es.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!