Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miskolc vagy Óbudai egyetem...

Miskolc vagy Óbudai egyetem jobb gépészmérnöknek?

Figyelt kérdés

Jelenleg Dunántúlon lakom, egy olyan kisvárosban, amelyből mindenképp mennék és ezt a két helyet jelöltem meg, csak Óbuda 1, Miskolc 2.

Nos, azt rólam tudni kell, hogy halasztással kezdenék, kisebb-nagyobb családi és- mentálhigéniai problémákkal küzdök. Ezt csak azért írom le, hogy tisztább legyen kép. Budapest és Miskolc között is döntenem kell, mindkettő várost szeretem, mindkettő mellett van sok érvem, Budapestnél legfontosabbak azok, hogy könnyebben hazatudok látogatni időnként, több a munka, több a lehetőség, rengeteg régi osztálytársam oda megy így egyedül nem leszek, Miskolc mellett pedig azok, hogy kisebb, magát a várost nagyon szeretem (embereket is, itt van 1-2 haverom), könnyebben betudnék illeszkedni, és igen, olcsóbbak az albérletek például.

Emeltszintű érettségit fogok tenni fizikából, amelyből a tudásom egészen jó, nagyon szeretem a tantárgyat, én egy 50%-os érettségivel számolok minimum, ha nem elég jó legfeljebb újraprobálom. Nagyon boldog lennék ha a matekom is lenne egy 70%, bár az közép, a függvénytáblából szinte kilehet mindent lesni.

Sajnos szavazást csatolni nem tudok, de a válaszokat előre is köszönöm!


UI: Jártam Miskolcon, szóval tudom milyen. Nem olyan rossz, aminek beállítják, sőt, merem kockáztatni, hogy az egyik legszebb város Magyarországon. Budapesten is sokat voltam, azt is nagyon szeretem, kettő közül nehezen tudok dönteni. Nyilván elfogadok minden véleményt, annak örülnék a legjobban, ha valaki saját tapasztalatból írna! Előre köszönöm mégegyszer.



2023. febr. 11. 19:58
 1/6 anonim válasza:
79%

Miskolc. A BME után ott van a legjobb gépészmérnöki képzés. Illetve van a szerszámgépészeti és célgéptervező specializáció, ami az egész országban csak ott van és csak jót hallottam róla és a boschal szoros együttműködésben vannak (ha érdekel az ilyen szakirány).

Van még a vegyipari gépészeti is, ami szintén nagyon jó és pl a MOL-nál tudsz duális képzésben résztvenni.

Saját tapasztalatból mondom, hogy bárhová mész mindenképpen duális képzést válasz.

2023. febr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Miskolcot jelöltem meg elsőnek
2023. febr. 14. 23:40
 3/6 anonim válasza:
79%

Miskolci vagyok, ott végeztem, de Budapesten dolgozom nagy német multinál, aminek a miskolci telephelyén is dolgoztam.


Kérlek szépen, hogy ne csinálj hülyeséget, felejtsd el ezt az "ismerem Miskolcot, van ott egy-két barátom" dolgot. Egyértelmű, hogy az óbudaival sokkal jobban járnál, ugyanazt a szintet tudja mint a miskolci vagy bármelyik, amúgy sem érdekel senkit. Budapest sokkal élhetőbb, lüktetőbb, fiatalosabb város, jobb a közlekedés, sok a gyakornoki hely. Nem tudom, hogy mikor voltál Miskolcon, de ha nem az elmúlt 2-3 évben, és nem tartózkodtál ott huzamosabb ideig, csak 1-2 baráti találka meg lillafüredi kirándulás, akkor felejtsd el. Nincs semmiféle együttműködés a Bosch-sal, gyakornoknak el tudsz menni havi 100-150 ezerért selejtes alkatrészeket válogatni, aztán ennyi. Arra is nagy a túljelentkezés, szakdolgozathoz is alig találni cégeket rajtuk kívül. Igénytelen, szemetes, proli, elc*gányosodott hely, a tömegközlekedést tönkretették, nem tudsz már olyan hűdejó egyetemi éjszakai életet élni ott, ha nincs autód vagy egy halom pénzed taxira. Egy garzon 80-100 ezer, vetekszik Budapest külkerületeinek áraival, ott viszont egy boschos gyakornok 300 ezret keres.

Egyébként is mi a francot csinálnál dunántúliként Miskolcon? Hidd el, hogy otthon ücsörögve, Google Mapset nézegetve nagyon romantikus, aztán mikor először lesz az, hogy Budapestre megérkezve még irány a Keleti, felszállsz a miskolci vonatra, meglátod azt a sok prolit meg putris c*gányt (Intercityn is, igen), rá fogsz jönni, hogy hú b*zdmeg ezt elcsesztem, miért nem maradhatok itt Bp-n.


Változtass sorrendet, ha még lehet!!!!!

2023. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Beilleszkedni meg nem lesz könnyebb, ezt nem is értem, mit számít az, hogy kisebb város? Nem fogsz mind a 150 ezer lakossal megismerkedni, ahogy Budapesten sem az 1,7 millióval, úgyis elsősorban az egyetemi mikroközösségben fogsz ismerkedni, az meg ugyanaz. Egyébként meg abszolút nem kedvesek a miskolci emberek, hanem bunkó, életunt prolik, ne is reménykedj ilyesmiben.


Tök mindegy, hogy milyen egyetem meg szakirány, a munkatapasztalat a lényeg, arra meg több lehetőséged van Budapesten. Pénzügyileg is jobb az, olcsóbb lesz a vonatjegyed, ha hazautazol, 3500 Ft.-ért ott a BKV 0-24-ben, nem kell taxiznod folyamatosan, albérletben lehet, hogy kompromisszumot kell kötnöd, pl. Belső-Óbuda helyett egy Békásmegyer, de Miskolcon az egyetem mellett meg az Avas van 80-100 ezres árakkal, az jobb lenne???

2023. febr. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez igaz. OE-t toltam fel mégis elsőnek
2023. febr. 15. 16:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Bár már tegnap, de az írásod megerősített;)
2023. febr. 15. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!