Gépészmérnök vagy építőmérnök?
Sokkal zordabb, hagyományosabb és régimódibb az építőipari szféra, mint azt az ember gondolná kezdőként vagy előtte, vagy tanulmányok közben. A gépészmérnöki vonal egy messze haladóbb, versenyképesebb ág, mind a környezetben, a közegben, a lehetőségekben, a szellemiségben. Országhatárokon kívül és belül is jobb potenciál van és emiatt nem utolsó sorban a fizetésben is komolyabb, időtállóbb.
(Építőmérnök vagyok, gépésszel is dolgozom együtt.)
Szia!
Nagy projektben dolgozom, rengeteg mérnökkel. Köztük Építőmérnökökkel, gépészekkel stb..
Én magam tűzvédelmi mérnök vagyok.
A gépész rész véleményem szerint kicsit élhetőbb.. (bár kinek mi)
Ez is szerintem függ attól, hogy azon belül merre szeretnél mozogni.
Ha van affinitásod mérnök szakot végezni, akkor azt nézd meg ténylegesen, ami jobban vonz. Mert nehéz évek lesznek, sok tanulással. Azt tanuld, ami közeg jobban megfog, leköt és érdekesebb számodra.
Amúgy azt tapasztalom, hogy kezd kikopni kicsit a fiatalodó fejekből a BME istenítése, hogy arra "gerjednek" a munkáltató oldalról.
Tehát bármelyik másik normálisabb egyetemen is végezheted a szakot, lényeg hogy legyél szorgalmas és mutasd meg amit tudsz.
Nálunk pl dolgozik olyan is (nem egy ember), aki teljes munkaidőben itt dolgozik, mellette levelezőn tanul. Tehát elég nyitottak tudnak lenni a cégek manapság és támogatják a tanulást. (Viszont az ilyen embereknek már van legalább 1 db alap diplomája, amit csinálnak az vagy még egy alapszak vagy mester és úgy vannak itt)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!