A gépészmérnöki szak az mennyire nehéz?
" Én alkalmazott matematikusként belenéztem egy gépészmérnök analízis zh-ba és nevetségesen egyszerűnek találtam ami egy gépészmérnök hallgatónak nehézséget okoz."
Milyen meglepő, hogy egy matematikus szakhoz képest könnyű a gépészen tanított matematika...
Egyébként egyáltalán nem olyan rossz a helyzet lehetőségek terén, mint az első írja. A műszaki szakok közül egyedül a villamosmérnök az ami keresettebb (de igazából ott is csak az IT vonal, pl. egy erősáramú semmivel nem jobb ilyen szempontból mint a gépész). Ez valóban így van, a villamosmérnökök jobban meg vannak fizetve. De a gépész ezzel gyakorlatilag második a villamosmérnök után, mögötte meg van még két tucat mérnöki szak. Szóval ne mondjuk hogy "lecsúszott" lenne.
A data science meg nem tudom hogy jön ide, annak a mérnökséghez semmi köze. Ennyi erővel azt is ajánlhatnád a kérdezőnek hogy legyen plasztikai sebész, az pont annyira hasonlít a gépészmérnökhöz mint a data scientist.
Én utólag is azt mondom, hogy nehéz elvégezni, de ha érdekel, szereted, van hozzá affinitásod, akkor megéri.
A nehézség azon is múlik, hogy hol tanulsz. BME nehezebb, mint más, akár vidéki egyetemek. Ahol megy levelezőn is a képzés, ott azért könnyebben teljesíthetők a követelmények. Szerintem az is fontos, hogy legyenek jó jegyzetek, amiből fel tudsz készülni vizsgákra. Bánkin van sok jegyzet olcsón, bár elég régiek, sok szempontból elavult a képzés.
De igazából az iparban tanulod meg a szakmát, az iskola csak elméleti alapokat ad, ez így van más képzésekben is.
A befektetőcsávó egy kekeckedő seggfej.Tuti csak gimi érettségije van, tehát mindenhez hozzá tud szólni, de semmihez nem ért.
1967-ben végeztem a BME -n.Aki jó matekból-fizikából és van egy jó adag "sütnivalója" az nem szenvedve végez.Ha a matek, meg mechanika szigorlatot
(meg az áramlástant)túléled , azt az Isten sem ment meg attól, hogy mérnök legyél.Sokan "vért izzadtak" és kiestek, mert nem voltak odavalók, csak technikusi szintre.Ahogy végzel , elkezdheted tanulni a szakmát, mert az egyetem legfontosabb előnye, hogy bármit meg tudsz tanulni rövid idő alatt.Ennek veszed a legnagyobb hasznát az életben.Sokal könnyebben tudsz szakmát váltani, mert önbizalmat nyersz, hogy bármit meg tudsz tanulni.Nagy szükséged lesz rá az életben.Háromszor váltottam szakmát.Vasutgépészként kezdtem, majd épületgépész tervezó, utána hőerőgépész (szakmérnöki végzéssel), majd fejlesztőmérnök ahol az összes korábbi tapasztalatot fel tudtam használni.Szakmailag pazar munkahely volt.
Most az egyetemról kötik le a mérnököket a cégek, mert hiány van-mig a 90-es évek elején a kutyának nem kellett a mérnök, igy én sem.Akkor váltottam édesipari vállalkozásba és kitanultam az élelmiszer ipart- sikerrel.
Mérnökként bármire alkalmas vagy, ha mocorog benned valami észféle!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!