Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE TTK fizikára járok,...

Tolnpal kérdése:

Az ELTE TTK fizikára járok, de túl nehéz nekem. Arra gondoltam, hogy átmegyek az Óbudai egyetem gépészmérnöki szakára. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Az ELTE TTK fizika szakára járok. Első éves hallgató vagyok, és már most látom hogy nem fog menni. Egy erős gimnáziumba jártam, fizika szakra. Fizikából emelt 64%-os, matekból közép 93%-os érettségit tettem. Ami érdekel az a fizika, annak is a mechanika része. Szerintetek hová kéne jelentkeznem? Megcsappant egy kicsit az önbizalmam a történtek miatt. Most már olyan egyetemre szeretnék menni, amit szorgalommal biztosan elvégzek, de ahol azért szabad időm is van. Én az Óbudai egyetem Gépészmérnöki szakára gondoltam, szerintetek jó választás lenne?

2013. okt. 24. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Gépész szakon van legtöbb mechanika fizika szak után, tehát ebből a szempontból nem hülyeség, de soksok más minden is van ám, amit érdemes szeretni valamennyire, hogy egyrészt elvégezze az ember meg hogy tudja és szeressen ezzel foglalkozni:) Ezt úgy általánosságban mondom a szakról. Javaslom, hogy nézd át milyen tantárgyak vannak egy ilyen szakon és olvass utána mi micsoda, és ha úgy 60-80%-ára azt mondod, hogy érdekel valamennyire, akkor érdemes belevágni.
2013. okt. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jo valasztas lehet a Gepeszmernoki kar, jobb allasokat is talasz magadnak, az szintae biztos. Egy kicsit kevesnek tunik a 63% egy erosnek nevezett gimnazium fizika szak utan. Nem sikerult koncentralnod, vagy stresszeltel?


Amugy meg az elso ket ev a legnehezebb, abban is csak a matek nehez, utana meg mar megy minden magatol. Elso felevben alig van fizika, Kiserleti fizika+ gyak, elektronika + gyak, ha jol emlekszem a tobbi matek. Mi nem megy most neked a Fizika, vagy a Vektorszam? :-) Honnan tudod pontosan, hogy nem oda valo vagy?


Bar mondjuk neked kell dontened.

2013. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A vektorszámítás nem megy, kb ha csak arra készülök, az talán meg lenne, de a többi is ott van mellette, úgyhogy készülök inkább sokat mechára, meg ami kellhet a mérnökin majd.

Az emelt fizikám azért lett 64 %, mert egyrészt leblokkoltam vizsgán, nagyon rosszul is éreztem utána magam. Az írásbelim 50 % lett így, a szóbelim szerencsére 94%-ra sikerült.

Másrészt pedig elvileg most nehezebb is volt az emelt fizika.

Na de elég a mentegetőzésből, köszönöm a válaszokat! :)

2013. okt. 26. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér, de ki mit ért szabad idő alatt...:D

Mert gépészen abból nem sok lesz az biztos. :)


Az hogy első 2 év nehéz, azzal szintén nem értek egyet, mert nálunk harmadéven több mint a felét kiszórták azoknak akiknek megvolt az első 2 év.

2013. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg csak elszurtad a felvetelit, akkor nem lesz gond szerintem. Nem veletlenul nehez am az elso ket ev! A jelentkezok kozel 80%-a kiesik. Raadasul az ELTE nem arrol hires, hogy sokat lehessen egy targybol keresztfelevezni! A kerdes inkabb az, hogy tenyleg azzal szeretnel foglalkozni az eletben amit most tanulsz. Ezt neked kell eldontened, mi ebben nem segithetunk. Az elso komolyabb nehezsegre feladni? Nem szerencses!


A vektorszam igy utolag (miutan az eletben is foglalkoztam vele) nem is annyira bonyolult, csak lehet hogy meg nem latod at, hogy mi az ertelme.


Nekem sokat segitett, hogy kulonbozo konyveket is vettem amik ezzel foglalkoznak (a legegyszerubbtol haladva a komolyabbak fele), ott megertettem a peldakon hogy mire is jo ez (nagy vonalakban), majd csak utana kezdtem el a jegyzetekbol keszulni. Fontos, hogy nem lehett 2 het alatt megtanulni! Az ott megtanultak nagyon fontosak lesznek a kesobbi tanulmanyaid soran!

A gyakorlatok meg mindig olyanok mint voltak? :-)

2013. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!