Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra mennétek az én...

Milyen szakra mennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés
Most végzek, ha minden jol megy, lesz egy magyar, szlovák (bár ez nem sokat nyom a latban),német, társadalomismeret és biológia érettségim. Matek és töri azért nem, mert szlovákiai vagyok, itt tanulok :) Nem tartoztam sosem a legjobb tanulók közé, sőt. De a biziátlagom minden félévben és évvégén nem volt rosszabb, mint 4,2. Tudom, sok helyen csak az érettségi jegyek számítanak. Tanulok is rá eleget, hogy minél jobb legyen...:)
2010. okt. 4. 18:27
 1/2 anonim válasza:
Az a baj, hogy Magyarországon kell a matek is meg a töri is, mivel kötelező érettségi tárgy és a szakokra való bejutáshoz ezeket is kérik, ha olyan helyre megy az illető. Biológia szakra viszont mehetnél. :) Nem tudom pontosan, hogy működik, de a külföldieknek sztem van vmi külön elbírálása, mert tisztában vannak vele, hogy más az érettségiük. De nem tudom pontosan, érdeklődni kell. Biosz szakon van egy szerb ismerősöm, de van matek és mivel nem tanulta eléggé szív most, mivel itt már nem foglalkoznak az alapok tanításával. :S
2010. okt. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

A www.felvi.hu oldalon vannak szakleirasok, ahol az egyes szakoknal feltuntetik az erettsegi kovetelmenyeket is.

Es kerlek, nagyon figyelj arra, hogy a ti erettsegitek, ha mas neven fut, akkor megfeleltetheto-e a magyarnak.

Ehhez is talalsz tablazatot a felvin. Nagyon jarj ennek utana, mert sok olyan ember volt mar, aki szlovak es nem feleltheto meg az erettsegije.

Pl. iden sem felelt meg a szakdolgozatos. Tehat, ha a valsztottbol szakdolgozatot irt es vedett meg, az nm egenreangu egy erettsegivel.De ez altalaban a roman erettsegiknel volt gond.

Nalad a pontszamitas lehet, mivel ugye a szobeli- irasbelire mast ertekelnek, de ezt megoldjak.(:


Arra is figyelj, hogy idejebe forstiasd le a bizonyitvanyokat magyar kozjegyzo altal.


Na, a szentbesszed utan: megis melyik teerulet erdekel?

TTK gondolom kizarva, mert oda altalaban kell a matek, vagy legalabb ket termeszettudomanyi. legalabbis nekem ketto volt, mikor felveteliztem a TTK-ra.

Ilyen erettsegikkel leginkabb bolcsesz, esetleg pedagogia, tarsadalomtudomany kepzesi teruletre lenne eselyed.

Tarsadalomismerettel pl. szociologia. A Pazmanyon nagyon jol kepzik oket, viszont bolcsesznek inkabb az ELTE, mert akarmennyire nem keresettek manapsag a bolcseszek, azert egy ELTE-s diploma , megiscsak ELTE-s(:.

Es TATK-on nem is mennek bele a matematikaba, csak egy-let statisztikajuk van, de az gyerekjatek a tobbi szakon elofordulohoz kepest.


Na, azt hiszem hirtelen ennyi hozzafuzni valom volt(:

Sok sikert!

2010. okt. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!