Lehetséges két szakot vinni két egyetemen egyszerre?
Idén érettségizek, és jogra szeretnék menni Miskolcra, vagyis az a cél, viszont a keleti nyelvek és tudományok is nagyon érdekel legfőképp a török nyelv, meg úgy az egész kultúra, így gondoltam arra hogy elvégezném a kettőt egyszerre, és mivel ilyen szak csak az ELTE-n van, így gondoltam azt levelezőn végzem államin, a jogot meg Miskolcon fizetősön.
Azért nem mennék az ELTE-re jogra, mert nem lennének elég a pontjaim sem márészt meg szerintem csak túl van hypeolva, a Miskolci jobban vonz.
Lehet ilyet,hogy 2 egyetemen végzek 2 szakot egyszerre?
Ez mennyire macerás?
"Valóban általános probléma, mindenki aggódik, hogy kicsúszik az időből. Én is éreztem ezt magamon, és érzem is szinte mindig, tökre természetes szerintem."
Ezzel csúszik csak ki igazán az időből és ezt ide megmondom neked. Összefüggéstelen dolgokat tanulni össze - vissza és elvenni egy olyan szakkal az időt a szakmai kiteljesedéstől, amire magára is rá kellene szánni az időt, hogy legyen értelme... Na, hát kérem így kell elbaszni a 20-as éveiteket és szétbaszni egy karrierutat, ami szép is lehetett volna.
Az, hogy valaki párhuzamosan tanul dolgokat, teljesen rendben van. Láttam már pszichológiaszakost szociológiaszakon párhuzamosan tanulni vagy gyógypedagógián. Láttam villamosmérnököt informatikai szakon párhuzamosan tanulni és informatika szakot is közgazdász szakkal kombinálva. Van, amire azt mondom, hogy elég lenne akár egy papír, de nem baj, ha szerez egy másikat, aminek van köze ahhoz, amit csinál a másik szakkal. Egyébként láttam már jogászt is nemzetközi tanulmányok szakon, abban is látok fantáziát. Ennek így semmi értelme. A jogi pályára ahhoz, hogy legyen értelme, rettenetesen rá kell feküdni. Rengeteg képzés és önképzés, nagyon sok ingyen munka. Aki jogász akar lenni valaha, az jobban teszi, ha ezekre szorít időt és nem aszalja a megszerzett tudását teljesen random szakokon, kiégetve magát még azelőtt, hogy a szakmában szükség lenne a teherbírására.
Ez nem sietés a karrierrel, ez esztelenkedés.
Majd ha van egy jól felépített karrierje 30 körül, lehet tanulni mást. Ha egyáltalán szüksége lesz rá akkor. Bár ami csak szimplán érdekel, ahhoz nem kell diploma. Engem is érdekel az edzés, mégsem megyek sporttudományi szakra miatta. Mérnök vagyok, szeretem a szakmám, nem fogom elbaszni azzak, hogy irreleváns szakokra lógok el ahelyett, hogy ebben építenék magamnak egy rendes karriert. Pedig ez egy olyan szakma, ahol sokkal könnyebb felvenni a fonalat és 3 év után érvényesülni alapszakos diplomával, nem egy jog, ahol 5 év után kezdődik a java
"Valóban általános probléma, mindenki aggódik, hogy kicsúszik az időből. Én is éreztem ezt magamon, és érzem is szinte mindig, tökre természetes szerintem."
Ez az általános probléma inkább, hogy mindenki annyira karriert akarna építeni, közben meg a mátrix rabja mindenki, ahelyett, hogy megpróbálna onnan kitörni. Nektek jó az, hogy minden reggel ébresztőórára keltek, elmentek 8 órába egy olyan munkahelyre ahol más meggazdagodásáért dolgoztok, aztán odáig vagytok, hogy idővel ha jó kiskutyák voltatok, előrébb kerültök, és kicsit nagyobb pénzért termelitek meg másoknak a millióit? Sose értettem megy hogy ez wmbereknek miért jó? Nekem egyetlen perc nem volt sose, amikor megfordult az elmémben, hogy másoknak csicskázzak, és méregessem a szerszámot, hogy most kapok-e havi egymilliót vagy csak ötszázért lapátolom a sz.rt a főnök után. Mi lenne ha saját vállalkozáson gondolkodnàtok? Amit magatokért csináltok, ami a ti gazdagodásotokról szól? Állandóan ez a karrier. Ugyanoda kerülsz ha van karriered ha nem, csak azon kapod magad, hogy míg építetted, nem csináltál semmi érdemlegeset, elrepültek az évek. Most lepontoz majd mindenki, attól még igazam van.
#12-13. Fhu, látom bőven megvannak a magad problémái, szinte bűn leállni veled vitatkozni, de annyit azért hadd mondjak, hogy döntően a saját szalmabábjaidat álltál le szétszedni, nem igazán tekinthető érdemi reakciónak a korábban leírtakra.
Ahogy írtam, a legtehetségesebbeknek egyébként simán belefér még az ELTE jog mellett is egy nyelvi szak a BTK-n, erre számos példát láttam, és nevetséges felvetés, hogy emiatt ne tudna a jogra kellően koncentrálni. Az is tévedés, hogy ennek semmi gyakorlati haszna nem lehet, egy-egy itthon ritkán beszélt nyelvvel elég nagyot is lehet akár szakítani a hazai és nemzetközi tanácsadói piacon (ügyvédi irodák, adószakértő és könyvvizsgáló cégek), számos lehetőség áll egy pályakező/pályaválasztó előtt. Miért akarsz te a saját becsípődéseid alapján bárkit is bármiről lebeszélni? Eleve imádom ezt a kéretlen okoskodást, a kérdező arra kíváncsi, hogy az elképzeléseit hogy lehet kivitelezni, erre idejössz óriási arccal és nem a kérdésre válaszolsz, hanem osztod az észt nemcsak a kérdezőnek, de még a válaszolóknak is.
"Majd ha van egy jól felépített karrierje 30 körül, lehet tanulni mást."
Majd te eldöndöd, mi? :) Vicc...
"szeretem a szakmám, nem fogom elbaszni azzak, hogy irreleváns szakokra lógok el ahelyett, hogy ebben építenék magamnak egy rendes karriert"
Egyenesen szánalmas ez a vergődés. Mintha kérdezte volna bárki, vagy mintha téged presszionálna valaki, hogy igenis tanulj még valamit, de te a szilárd jellemednek köszönhetően ellenállsz ezeknek az elmédet mérgező gondolatoknak és megveregeted a saját vállad, hogy na ez igen! :D Figyi, itt senkinek nem tartozol elszámolással, nem kell bizonygatnod semmit. Hogy tanulsz vagy sem, az a te dolgod...hogy más tanul-e és hogy hogyan, az meg nem a te dolgod, ennyi ez a történet.
"közben meg a mátrix rabja mindenki"
Atyaég b+, itt kellett volna inkább törölnöm inkább azt is, amit eddig bepötyögtem, de most már csak elküldöm...ez az én igen nagy vétkem...
"Nektek jó az, hogy minden reggel ébresztőórára keltek, elmentek 8 órába egy olyan munkahelyre ahol más meggazdagodásáért dolgoztok..."
Remek tanácsok egy pályakezdőnek, főleg ha első generációs értelmiségi(nek készül), de tényleg...talán épp azért hajt ő is, hogy később a tudását akár függetlenedésre is fordíthassa, nem? Azért ne hízelegj magadnak, ezek a világmegváltó gondolatok nem a te fejedből pattantak ám ki először.
"Mi lenne ha saját vállalkozáson gondolkodnàtok? Amit magatokért csináltok, ami a ti gazdagodásotokról szól? Állandóan ez a karrier."
Segítek: a karriernek részhalmaza a saját vállalkozás is, ezek nem állnak ellentmondásban egymással. Csak tudod az meglehetősen ritka és főleg kockázatos dolog, hogy pályakezdőként úgy indítsd az életed, hogy nem vagy hajlandó egy állásinterjúra sem elmenni, hanem nosza, röffentsünk be egy vállalkozást a nulláról, kizárólag egy alapszakos diploma által megszerzett szellemi tőkével...ennél stabilabb alapokról indulva is könnyen le lehet nullázódni, ellenben számos terület van, ahol tetszőleges év eredményes munkavállalóként eltöltött idő egy később alapított saját vállalkozás életbenmaradási és sikerességi esélyeit is megsokszorozza, de miért is akarom ezt neked elmagyarázni...
Az már le sem kellett volna írnod, hogy mérnök vagy, az ilyen csőlátású, a saját rigolyás berögződéseitől tántoríthatatlan öszvérek válaszai mögött úgy 90%-ban ilyen emberek vannak, no offense. :) No, további jó kompenzálódást a gyakorin, Andrew Tate!
"#12-13. Fhu, látom bőven megvannak a magad problémái, szinte bűn leállni veled vitatkozni, de annyit azért hadd mondjak, hogy döntően a saját szalmabábjaidat álltál le szétszedni, nem igazán tekinthető érdemi reakciónak a korábban leírtakra."
Te meg totál kiröhögtetted most magad, mert egyrészt raszántál egy oldalas vergődést erre a kommentedre, másrészt észre sem veszed, hogy az általad hivarkozott válaszok két teljesen külön személytől vannak, én vagyok a mátrixos válaszoló, meg az Andrew Tate kommentelősre reagáló. A masik nem én vagyok.
"Atyaég b+, itt kellett volna inkább törölnöm inkább azt is, amit eddig bepötyögtem, de most már csak elküldöm...ez az én igen nagy vétkem..."
Ja, mindenki jobban járt volna ha el se küldöd, mondjuk legalább nevettünk egy jót.
"röffentsünk be egy vállalkozást a nulláról, kizárólag egy alapszakos diploma által megszerzett szellemi tőkével..."
Milyen alap ember? Az egyetem semmi valós alapot nem ad vállalkozás terén? Miért van az, hogy számos magyar ismert vállalkozó is elmondta podcastokban, hogy a gyakorlat számít, és érdekes, hogy kétféle ember van üzlet és marketing terén is. Az egyik tanítja egyetemen, a másik meg csinálja és sikereket ér el. Ez így van. Valamiért az összes sikeres vállalkozó vagy ott is hagyta az egyetemet, vagy semmi köze nem volt a sikereihez az ottani tudásnak.
A témától mindenesetre elkanyarodtunk. Szerintem a jogászt végezze el a kérdező, azzal több lehetősége lesz, ezt a keleti nyelves sztorit a saját érdekében felejtse el, és igaza van annak, aki szerint ráér majd hobbiból ezzel foglalkozni, ha a jogászt elvégezte és dolgozik vele. Ti, akik itt bíztatjátok, hogy csinálhatja a kettőt egyszerre sztem jognak soha a közelében nem voltatok. Tudod római jogon első félévben, ha nem adod vissza vizsgán a pontos tankönyvi szövegezésnek megfelelő színvonalon az anyagot, akkor elköszönnek tőled vizsgán, és magolhatod tovább a könyvet, emelett alkotmánytöri és számos más szórótárgy van, ami teljes odafigyelést igényel. Eleve vannak tárgyak, ahol elsö vizsgaalkalommal alapból megvágnak a legkisebb hibára is. Pont ti csesztek ki a kérdezővel, hogy egyszerre két ilyen terhet pakoljon magára, amiből a keleti nyelves cuccnak sztem tényleg semmi értelme nincs az ég világon, és nem is hallok embert, aki egy jogász mellett mást is végezne, amikor a hallgatók nagy része a jogot se végzi el időre. El lehet, csak teljes odafigyelést igényel, és ráér azután gondolkodni más szakon, ha elvégezte. Én a jogot választanám, ha nem jön be akkor meg vált másik szakra. Még fiatalon belefér a szakváltás. Miskolcon amúgy talán a jog is még a kevésbé szivatós ahhoz képest, ami a többi helyen megy, szóval nem csinál rosszat, hogy odamegy.
#18. "másrészt észre sem veszed, hogy az általad hivarkozott válaszok két teljesen külön személytől vannak"
Elnézést, azt hittem, hogy az nem két különböző nulla, hanem egy duplanulla. :)) Még a pipáitok is egyeznek.
Ó igen, itt nem is te vagy ám a vicc tárgya, nem bizony. :DDD
bohóc.jpg
"Valamiért az összes sikeres vállalkozó vagy ott is hagyta az egyetemet, vagy semmi köze nem volt a sikereihez az ottani tudásnak."
Ezek szerintem onnan vannak, hogy megnézted a TV-ben a Social Networköt és láttad, hogy a Cukorhegy is otthagyta a sulit...mondjuk előtte bejutott a Harvardra azért, de mindegy...
De hogy kicsit életszagúbb dolgoknál maradjunk, vetnél kérlek egy pillantást mondjuk a Vatera alapítójának a CV-jére?
Nem hibáztatlak amúgy, az általad összehordott sületlenségek szinte minden gimis fiú fejében megfordulnak legalább egyszer...csak ezekből egy idő utáb ki szokás nőni.
Én veled ellentétben levizsgáztam Római jogból az ELTE-n és azt is elmondhatom, hogy annál még sokkal nehezebb vizsgákon kell átmenni azon a szakon (az alkotmánytöri már rég nem szórótárgy például). Ettől függetlenül az évfolyamok döntő többségének messze nincs lekötve minden szabadideje. A kérdező dilemmája meg gyakori és érthető, 18 évesen nem olyan egyszerű belőni, hogy mivel szeretnél a hátralévő életedben foglalkozni. Ha úgy dönt, hogy most lemond a BTK-s lehetőségről (török nyelv), arról valószínűleg örökre lemond, hiszen levelezős képzésben később sem tudná folytatni, mindent pedig valószínűleg nem fog a nappalis, ráadásul elsősorban valóban csak hobbiként, mint megélhetést jelentőként felfogható képzésre visszatérni. Ezzel szemben a jogot viszont valóban el lehet végezni levelezőn is, szó szerint bármelyik életszakaszban a középiskola után.
Köszi az értéktelen tanácsokat a két autistának és félre ne értsétek, srácok. Nem veletek nevetünk, hanem rajtatok!
Ahhoz képest mégis te vered itt magad megint fél oldalban, jól felb.szhatott a kommentünk. Mi meg csak röhögünk rajtad. 🤣
Ott van számos hiteles magyar vállalkozó, akik nevüket, arcukat adják ahhoz, amit elértek, meg lehet nézni első bizniszem podcastban is, nem akarom megnevezni az egyik illetőt, bár mivel csak pozitívat tudok mondani, akár meg is nevezhetném, csak nem akarom, hogy egy ilyen hozzád hasonló maradi felfogású csődtömeg elkezdje kritizálni, amikor a nyomába nem érsz. Ő is elmondta, hogy otthagyta az egyetemet, és feltette a kérdést, hogy miért van az, hogy akik jók marketingben azok csinálják és nem oktatják, és többen elmondták, hogy semmit nem adott nekik az egyetem.
Jogon is mi van? Magoltatják veled a sok baromságot, amit később egy tolvonással eltörlölnek és új törvényt alkotnak, aztán egy szerződést meg nem tudsz megírni, meg nem veszel semmi hibát észre benne. Ez aztán a jó alap, ezért tényleg kell az oktatás. 🤣
Meg az, hogy te itt bizonygatni próbálod a felsőbbrendűséged, és próbálsz lealacsonyítani, meg fogyatékosokhoz viszonyítani, a te szégyened, egy sima proli ökör vagy, kifestheted magad, meg piros orrot tehetsz nyugodtan.
"Ezzel szemben a jogot viszont valóban el lehet végezni levelezőn is, szó szerint bármelyik életszakaszban"
Aha, persze, végezze el inkább a valóban valamit érő szakot akkor, amikor már más életszakaszban mások a prioritások, mintsem akkor, amikor még teljesen ezzel tud foglalkozni. Persze, nyilván a semmkt nem érő szakot kezdje el inkább, amkivel semmi munkalehetőség. Nagyon jók a tanácsaid. Sztem a kérdező jobban jár, ha a környezetében kérdez meg inkább értelmes, valamit elért embereket, akiknek van tapasztalata, mintsem gyk-n ilyen anonim gyíkokat, mint te, aki kicsesznél vele az idétlen ötleteiddel, hogy csinálja a kettőt egyszerre, nem beszélve, hogy valamin lehet vannak kötelező előadások meg zh-k, és akár ütközhet is a kettő...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!