Mi értelme van továbbtanulni, meg egyetemre járni?
Megnéztem, Németországban a minimálbér havi 650ezer forint.
Mi értelme van tanulással szenvedni az egyetemen, meg tanulni nehéz mérnöki szakmákat?
Ha valaki megtanul felsőfokon Németül, vagy valami más nyelven és kimegy külföldre, akkor akár bolti eladóként, vagy Meki-s alkalmazottként is képes akár havi 1 milliót keresni..
"Ez a másik, ha egy burkoló, festő, szakmunkás egy 3 éves képzéssel képes annyit keresni mint egy mérnök, aki éveken keresztül tanul, akkor mi értelme az egész egyetemnek."
-Mit nem értesz azon, hogy azért járnak az emberek egyetemre, hogy olyan képesítést szerezzenek, amivel el tudnak helyezkedni az általuk kiszemelt szakmában? Pl. orvos, ügyvéd, matematikus stb... nem lehetsz egyetemi végzettség nélkül, ezekben a szektorokban (és sok másikban) ELVÁRT a diploma megléte.
Ha pedig nem vagy elégedett a várható fizetéssel amit ezek a szakmák nyújtanak akkor egyszerűen ne menj egyetemre és ne végezz ilyen szakmát, de ez már az egyéni szociális problémád.
Azt hogy mennyit keresel, a versenyszférában a kereslet-kínálat dönti el.
Azért egy szakmunkás jóval többet szokott dolgozni és sokszor nem bejelentve keresi meg azt az 5-600 ezret amiről te beszélsz. Na meg nem mindegy hogy a kényelmes irodába dolgozol vagy egy építkezésen a porba, mocsokba és melegbe/hidegbe.
Mese habbal ez a szakmunkás bér. Vállalkozóként, gyakorlattal, kiépített ügyfélkörrel, több éve a szakmában esetleg.
Apám építőipari vállalkozó, inkább nem mondom meg, mennyiért dolgoznak alatta, pedig állítólag jól fizet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!