Ezen szakok közül szerintetek melyikre menjek továbbtanulni?
A felvi statisztikái szerint a gépészmérnöki és a gazdaságinformatikus szakon végzettek többet keresnek átlagosan és nagyobb arányban töltenek be diplomát igénylő munkakört, mint a pénzügy és számvitel szakon végzettek.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy neked eközött a két szak között kellene választanod. Többre mehetsz azzal, ha egy kiemelkedően jó gazdasági szakember lennél, mintha egy csapnivaló informatikus vagy mérnök.
Tehát ez leginkább a képességeiden múlik, hogy miben lennél jó és hogy melyik terület érdekel téged igazán.
Gazd infó , gépész, pénzügy. Ilyen sorrendet állítanék ha nekem kellene dönteni
. Az IT terület itthon fizetésben a Top, viszont nem árt ha érdekel is a téma.
- Ha gyerekkorod óta szeretsz bütykölni, szerelni, és nem zavar, hogy a másik kettőt végeznek kiröhögnek fizetésnapon / nem akarsz jól élni, akkor gépész
- Ha szeretsz programozni (azaz eddig is aktívan programoztál már), akkor gazdinfó, de sokkal inkább proginfó
- Ha se nem szerelsz, se nem programozol, akkor pénzügy. A fenti véleményekkel szemben a pénzüggyel lehet toronymagasan a legtöbbet keresni. Felsővezetésben már csak elvétve látsz mérnököket, a pénzügyesek tarolnak mindenhol. Szakértői szinten is nagyon jó a pénzügy.
Ha viszont ennyire jó vagy matekból, akkor ezeknél sokkal jobb szakokat ajánlok neked.
1) Corvinus Gazdaság- és Pénzügymatematikai Elemző (GPME) 5 éves osztatlan szak. A wall street leendő cápái, “quantok”, nemzetközi befektetési bankok térdenállva könyörögnek, hogy őket válasszák az itt végzettek.
2) Alk. közgazdaságtan. Ez “GPME lájt”, viszont van egy plusz képzés, a CPM, amivel együtt már kb. van olyan jó, mint a GPME. Előnye, hogy osztott képzés, 3 év után már diplomás leszel.
3) Sima matek szak + Biztosítási és pénzügyi matematika szak. Olyan mint a GPME, “bölcsészet” (közgazdaságtan) nélkül. Én például ezt választanám a GPME helyett, mert nem érdekel a makroökonómia.
4) Pénzügy alapszak + biztosítási és pénzügyi matematika szak. Azt hiszem ez kicsit izzadós mesterszinten :)), de ezzel legalább durva köröket futsz az átlag informatikus karrier körül (az 1-3 opciókkal is).
5) Marketing alapszak + elte survey statisztika mesterszak. Atom jó kombináció, egy aranybánya. És ami a jó benne, hogy nem pusztulsz el az unalomtól számvitel órákon.
Összefoglalva: a gépész szakkal éhen lehet halni, a pénzügy szak nagyon értékes de száraz mint a novemberi avar, viszont túlélhető, amíg egy rendes mesterszakra jutsz. A gazdinfó érdekes, de nem ad elég erős alapokat az informatika legérdekesebb részeihez (data science, machine learning, vagy komolyabb mérnöki munkát igénylő feladatok). Inkább proginfót vagy sima matek szakot javaslok e helyett, vagy legalább egy mérnökinfót.
Azért a gépész szakkal éhen lehet halni nagyon erős túlzás MD…
A felvi statisztikáit látva
Tudod jól, hogy egy mérnöki után egy közgázt elvégezni vicc, ráadásul Corvinust…
A linkelt elhelyezkedésből pedig teljesen egyértelműen kijelenthető, hogy a gépészmérnökkel nem fog éhenhalni, ellenben a másik kettővel ami a KÉRDÉSBEN volt. 😉
Ja és amiket fent MD leírt kedves kérdező, itt van még a többi adat, láss csodát, mindegyik szak amit felsorolt magasan a gépész vezet. 😉
Ja és ameddig a gazdaságikkal nem mehetsz mérnöki területre úgy a mérnökivel simán mehetsz gazdaságira (pl. műszaki menedzser munkatársnőm könyvelő/pénzügyes), programozónak is(családon belül is van ilyen). Külföldre kacsintgatva is sokkal jobban fogadnak, ha az lesz a cél, tapasztalatból írom.
8. Oké Voda hát Te jobban belelátsz ebbe, én csak azt tudom, hogy megkérdeztem a tesómat, hogy mennyit keresnek náluk a gépészek és csak néztem kerek szemekkel, mert annyi a bruttójuk, mint az informatikusok nettója... de inkább az a baj a gépészettel, hogy viszonylag kevés az állás az informatikához viszonyítva, és gondolom ez is nyomja lefelé a fizetéseket. De oké, oké, túloztam, nem fog éhenhalni.
A mérnöki után a közgázt elvégezni tényleg egy vicc, már amennyiben nem a GPME-ről beszélsz mert az nem éppen a vicc kategória... de az igaz, hogy a mérnöki diploma nagyon nehéz és a mérnökök rengeteget tudnak.
Kérdező nem csodálom hogy kicsit összezavarodtál, de eleve olyan szerteágazó témákat dobtál be, amiből azért látszik, hogy még homályos az elképzelésed, hogy mivel akarsz foglalkozni az életben. Ez egyébként nem gond, sőt teljesen természetes. Ráadásul rengeteg a tévinfó itt ezen a fórumon is, a felvi-ről meg nem is beszélve.
Szerintem abból indulj ki, hogy minél matekosabb helyre jársz, később annál értékesebb leszel a munkaerőpiacon (nagyon lesarkítva), mivel annál ritkább leszel mint egy fehér holló.
Ha nagyon jó vagy fizikából is, és tényleg szeretsz bütykölni, szerelni, szerettél legóból gépeket gyártani kiskorodban, mindig is érdekeltek a kocsik, motorok, vonatok; gyerekkorodban szedtél szét és próbáltál összerakni órát, illetve élsz-halsz a 3D nyomtatásért, formatervezésért stb. akkor menj gépésznek. Nyilván meg lehet tanulni az egyetemen mindent a nulláról, de a fentiek azért adnak némi orientációt, hogy mekkora affinitásod van a szerkentyűkhöz.
Az informatika általában véve egy remek karrier, de ehhez leírtam fentebb, hogy én a helyedben minél matekosabb helyre mennék tanulni, mert az az igazán értékes része a piacnak... csak egy tipp.
A közgazdaságtan meg nagyon érdekes, és a psz egy remek szak a dögunalom kategóriában, főleg a számvitel, riportolás, könyvelés, payroll stb. Csinálja, akinek hét anyja van. Az első héten belehalnék az unalomba, ha ezt kellene csinálnom. Ha már közgazdaságtan, akkor itt is inkább a matekos rész felé húznék (GPME, alk. közgazdaságtan, ld. fentebb); ha meg nem, akkor inkább a marketing felé, mert az legalább nagyon érdekes [de én elfogult vagyok, mert marketing az alapdiplomám]. De azt is csak survey statisztika mesterszakkal együtt javaslom ma már. Haladni kell a korral.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!