Én jövőre szeretnék jelentkezni pszichológiára, de nem tudom, hogy az SZTE vagy PPKE legyen e 😅 Esetleg valakinek tapasztalatok ? Az ELTE azért nem játszik nálam, mert nem ad gyakorlati oktatást...(és ha minden jól megy MA-t oda vennem fel)
"Az ELTE azért nem játszik nálam, mert nem ad gyakorlati oktatást..."
Ezt a hülyeséget meg hol hallottad? (?)
Az ELTE toronymagasan a legmagasabb színvonalú hely a pszichológiai képzés tekintetében. Ami nagyon jó még, az Debrecen és Pécs.
A pszichológia elsősorban elméleti tudomány. Ez nem kőműves vagy burkoló szakma... A pszichológiai képzés így épül fel: 3 év alapszak + 2 év mesterszak (ez általában üresjárat sajnos a legtöbb helyen) + azt hiszem 4 év klinikai szakképzés. Kórházban!!! Gyakorlaton!!! Ez utóbbin kell megszerezned a gyakorlatot, nem az egyetemi alapképzés alatt...
De tényleg te mit képzelsz, az orvosok hogy szereznek gyakorlatot? Ott is vannak megúszós helyek, ahol csak a vékonyabb anatómia könyvet kell megtanulni, és már az első évtől műtenek? Eszem megáll tényleg...
A magyar köznyelvben, a gyakorin is, a "gyakorlatias képzés" az a gyenge, színvonaltalan, megúszós képzés szinonimája. Általában a futottak még egyetemek (Károli, Gábor Dénes stb.) hallgatói mondják ezt, nem csak a pszichológiára, de jogra, informatikára stb. is...
Hát a valóság valami teljesen más. Ha jó szakember szeretnél lenni, akkor kőkemény elméleti alapok kellenek. Ahogyan Mérő Lászlótól hallottam még az egyetemen: "nincs gyakorlatiasabb dolog, mint egy jó elmélet".
Ezt az egészet gondold át még egyszer szerintem.
Oké elnézést hogy tegnap kicsit eldurrant az agyam, de olyan blődséget állítottál már a kérdésben (ti. hogy az ELTE ne adna gyakorlati oktatást), amelyre reagálnom kellett, mivel a hozzád hasonló érdeklődők között terjednek az efféle tévképzetek...
Itt is ezt írod: "a gyakorlatias órákkal járó oktatás színvonala egyenlő a 0-val" -- én nem állítottam ezt! Teljesen kicsavarod a mondanivalómat. Én nem azt állítottam, hogy a gyakorlatias órák színvonaltalanok, hanem pont fordítva: a színvonaltalan oktatás résztvevői szokták azzal védelmezni a szakjukat, hogy "gyakorlatias".
Természetesen egy jó gyakorlati oktatás lehet színvonalas és legyen is! Pszichológusoknál erre való a klinikai szakképzés.
Az egyetemi alapkézés célja nem a "gyakorlatiasság", hanem az ismeretek átadása. Lehetnek és vannak is szimulációs játékok, laborgyakorlatok stb. de úgy nagy általánosságban véve nem igaz az, hogy az ELTE ne lenne gyakorlatias (abból a szempontból, hogy a többi viszont igen). Nem valamiféle elképzelt "gyakorlatiasság" a jó pszichológiai alapképzés ismérve.
"Én a gyakorlatias órákat részesíteni előnyben ahol ugyan annyi elmélet társul mellé"
Pont ez az, hogy nem társul ugyannyi ismeret mellé. A Károliról, Pázmányról kikerülő viselkedéselemzők nagy átlagosan szakmailag gyengébbek, ami rögtön kibukik a mesterképzésen (ahol folyamatosan fent nevezettek szakmai felzárkóztatása folyik).
"az ELTE alap szakát mindenki szídja"
Nem tudom ki "mindenki", én még nem hallottam ezt a szakot szídni senkitől, és semmi esetre sem olyantól, aki oda jár. Ha van valami, amit szídni lehet, az inkább a mesterképzés, de pont az alapképzés az nagyon erős.
Na de mindegy, eldöntötted, hogy egy gyengébb szakra mész, sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!