Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mik a lehetőségek a Társadalom...

Mik a lehetőségek a Társadalom- és szervezetpszichológia mesterképzés elvégzéssel? Googlen sok mindent találtam, de személyes tapasztalatot is szívesen fogadnék!

Figyelt kérdés
Gondolkozok a pszichológián de a klinikai része egyáltalán nem érdekel ill. így is túl sok van belőle. De ez viszont érdekelne és jó lenne tudni van e rá kereset és van e olyan szak, amit érdemes mellé elvégezni, vagy ehelyett inkább.

2018. jan. 8. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
HR. A kiválasztásban és a szervezetfejlesztésben dolgoznak főleg, tréningeket tartanak, csapatot építenek a szervezeten belül. Sokak szerint a HR-esek leváltják már őket, én úgy tapasztalom, hogy jól elférnek egymás mellett és mindenkinek megvan a maga előnye, szerepe, mint klinikai vonalon a terapeuták és a pszichiáterek esetében.:) A szervezet pszichológus emberi szinten, a HR-es gazdasági oldalról közelíti meg a témát. Amennyire én tapasztalom, nagyon is van rá kereslet. Egy barátnőm például mester mellett dolgozik már ilyen helyen,200 körüli fizuért.
2018. jan. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy a mesterképzés végén mindenki ugyanazt a végzettséget kapja (okleveles pszichológus), teljesen függetlenül attól, hogy melyik specializációt végezte el. Ezt csak azért mondom, mert a BA elvégzése után sem kell rögtön elkötelezned magad egy terület felé, ugyanis a mesterképzés után még bármilyen területre mehetsz dolgozni, akármerre szakosodhatsz tovább (szakképzések), ami szerintem egy nagy előny, hiszen lényegében 5 éved van kitalálni, mi az, ami a leginkább a te világod lenne.

Az ELTE-n már nincs ilyen szakirány egyébként, ugyanis kettébontották, lett egy szociál és egy munka-szervezet irány. Munka-szervezettel lehetsz munkapszichológus, szervezetfejlesztő, tréner, HR-es (bár ez kicsit szakmán kívüli dolog, de rengeteg pszichológus csinálja, mert jól fizet) meg ilyesmik. A szociálpszichológiai iránnyal mehetsz tovább kutatni, sokan mennek PhD-ra, de bármilyen társadalmi, szociális tevékenységgel összefüggésben lévő szervezetnél, alapítványnál, intézményben tudsz dolgozni. Vagy csinálhatsz akármi mást.

2018. jan. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Wow!! Koszonom a valaszokat! Arrol esetleg tudnatok beszelni hogy emellett erdemes e mast elvegezni? Sokan irtak a kermarkot hogy erdemes vagy hasonlo szakokat.
2018. jan. 9. 07:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én most végzek alapszakon, hát nem tudom... Nekem azt mondták, jobban járok egy emberi erőforrások mesterrel (elvileg tudom építeni a pszichó ba-ra, mint egy munkapszichós mesterrel... Szerintem valami közgázos alapszak sem lehet rossz mellé. Mi anno ezt beszéktük az egyik oktatónkkal, ő úgy fogalmazott, hogy úgy gondolkodj, hogy ahol dolgozni fogsz esetleg, milyen végzettségű kollégáid lesznek és ahhoz mérten döntsd el, hogy te a pszichóra erősen ráfeküdve lennél-e versenyképesebb, vagy ha megosztod a figyelmed/energiádat és mondjuk bevállalsz egy másik alapszakot, vagy egy második mestert. Az sem jó, ha az ember túl sok mindenhez ért, mert akkor valószínűleg a tudása mindenből csak felületes lesz, viszont általában elmondható, hogy ha van valaki, aki el tudja egy személyben látni azokat a feladatokat, amikhez másik 2-3 embert kellene alkalmazni normál esetben, akkor jobban hajlanak abba az irányba, hogy őt vegyék fel, mivel még másfélszeres bérezéssel is jobban jönnek ki, ráadásul nem futkos egyik hülye a másik után, meg nincs akkora káosz, mintha ott lenne ilyen meg olyan munkatárs még. Nyilván ez függ az adott munkakörtől is, van, ahol nem tudsz 2 felé szakadni, mert időd nem engedi, de azért sokkal hatékonyabb az, amikor valaki nem laikusként kérdezi a kollégákat a helyzetről és nem csak tapogatózik a témában, mert hiába remek szakember és van egy remek eszköztára a problémák megoldására, ha sokkal nehezebb megérteni és megtagadni, hogy mit is kell csinálnia, mik a lehetőségei... Máshol ez jobban érvényesül, főleg kutatásnál, mikor fel kell vázolni a tizedik kollégának is, hogy mit akartok, mert mondjuk csak ő tud programozni és mondjuk kivitelezni az adott elképzelést, amiben a másik 2-3 nagy koponya meg nyakig benne van. Nálunk ez pl már alapszakon is okozott fejtörést szakdogáknál.
2018. jan. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy annyira azért nem mindegy, hogy milyen mester. Lehet, hogy pszichológus lesz mindegyik, de ha pl szervpszichót tanultál és bevágnak a klinikumba, mert oda akarsz menni, hátrányban leszel... Az MA tárgyak fele már specializáció... Sőt, tudtommal benne van az oklevélben, hogy pontosan mit végeztél, nem csak az, hogy pszichológus.
2018. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok hasznos valaszt!!
2018. jan. 14. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!