Fél éve szereztem meg a villamosmérnöki BSC diplomámat. Van értelme elkezdeni Szeptembertől egy villanyszerelői (épületvillamosság) tanfolyamot/képzést?
Esti/hétvégi, 1 tanéves képzésről van szó(10 hónap). Kéthetente Szombaton és Vasárnap lenne az oktatás. Mindkét nap 9:00-16:00-ig.
Úgy látom, hogy villanyszerelőként jobban lehetne érvényesülni (munkalehetőségek külföldön vagy belföldön, fizetés tekintetében stb...). De aztán javítsatok ki, ha tévedek. Főként külföldi munkában gondolkozom.
Ezen kívül úgy érzem, hogy jobban passzol hozzám az a fajta munka, ahol jönni-menni kell és nem irodában dolgozni egy számítógép előtt ülve.
"Ennyire rossz lenne a helyzet a kezdő villanyszerelőknek?"
Mennyire? Mit olvastál ki miből? :D
"türelmed a suli után hogy még évekig tanulóként tekintenek rád"
Ha nincs annyi szakmai intelligenciád, hogy elkezdj vállalkozni mihelyst megvan a szakmunkás vagy technikus okleveled, akkor ásd is el magadat. Egy vagy két év egy mérnöknek halálbőségesen elég felfejlődni. Legalábbis, mikor én jártam az egyetemre, akkor 50-70 cm magas könyvhalmazt vittem haza félévente. Az egész villanyszerelési irodalom nincs 50 cm, úgy, hogy egyes dolgok öt könyvben is le vannak írva, azaz 30 cm sincs a lényeg. a probléma legfeljebb annyi lehet, hogy az első két 29-es csőből hajlított könyöked nem lesz szép. Na és? A harmadik már jó lesz. Ha még lesz öt ilyen fennakadásod, akkor az első két munkánál a tervezett időnél többet kell ráfordítanod, ergo van egy kis tanulópénz, mondjuk mondasz 300-at munkadíjnak, tapasztalatlanságod miatt kiderül a végére, hogy 450-et kellett volna mondani, de még a 300 is inkább 280 (órabérre vetítve például), mert három könyököt kell hajlítanod egy helyett. A következő munkánál meg már tudod, mennyit kérjél, és a könyök is megy.
Értem hogy csak egy példa, de kb 10 éve hajlítottam könyököt utoljára, csak ennyire higgyél az előttem írónak és vágj bele mérnökként villanyszerelő vállalkozásba, mivel már írták előttem hogy telített a piac, alkalmazottként meg nem érdemes szenvedni, az időd nagy része a munka kereséssel fog elmenni. Van ismeretséged, akik állandó munkát biztosítanak?
Vagy majd otthon ülsz és várod hogy hívjon "Marika" néni mert elszállt a bojlere, meg "Pista bá" hogy be kéne kötni a főzőlapot, elkérsz mindkettőtől egy huszast és megvan a napod, aztán ez ismétlődik minden nap, milyen életszerű ugye (?). Ne vegye magára senki de az egyszerű ember valahogy így képzeli. A valóság azonban az hogy harcolni kell a munkáért mert mindig lesz valaki aki olcsóbb nálad.
#13 Talán azért nincs most itthon villanyszerelő, mert kimentél Hollandiába.
A neten mindenütt azt olvasni, hogy nem lehet mestert találni. Te nem olvasol magyar netet?
#12 Nos, az kétségtelen, hogy nem szeret senki sem javítani. Ez azok számára, kiknek elromlott valami, rendkívül undorító hozzáállás.
Szerinted ennek a mondatnak:
" kb 10 éve hajlítottam könyököt utoljára, csak ennyire higgyél az előttem írónak és vágj bele mérnökként villanyszerelő vállalkozásba" van értelme? :D :D :D
13-as vagyok, annyi értelme van hogy tényleg nem hajlít már könyököt senki élesben (symalen, gégecső, vagy gyári idom inkább), persze jó ha tudja, szóval aki ennyire "naprakész" ebben a szakmában az ne nagyon adjon tanácsokat.
Nyilván nem véletlenül vagyok Hollandiában ha itthon lehetett volna boldogulni és ennyi pénzt keresni akkor maradok, hidd el próbálkoztam...
Gondolom a gégecsőbe bele fogtok kötni, nem nincs semmi baj vele csak tudni kell használni és sokkal jobb mint hidegen-melegen könyököt hajlítani.
Pontosan azért említettem a könyökhajlítást, mert egy olyan példát akartam mondani, ami nincsen benne a mérnöki tanulmányokban. Érteni nem értetted, de a kisstílű patkánykodásra azért jó magyar módjára tellett (aki ennyire "naprakész"). :D
Rendes szerelő csak akkor nyúl a gégéhez, ha más módszer nincs (hülye formájú etázs, satöbbi), mivel a szokásos áthúzási lehetőségek harmadolódnak, mikor hozzá kell nyúlni véletlenül. A gyári idommal meg az a baj, hogy az csak akkor jó, ha jó. Például a tulaj jó szándékkal berakott egy fát a betonba, a cső helyének, akkor Murphy azonnal működésbe lép, és a gyári kanyar a horonyba vagy kis ívű, vagy nagy.
"Végezd el az MSc-t, legyél mérnök."
Ha mondjuk egy vállalkozást alapít, melynek akár egészen kevés köze is van a villanyszereléshez, akkor a mérnökség nem elég, mert az nem szakképzettség.
Másfelől meg, ha a BSC-től végleg megcsömörlött, vagy ráébredt, hogy az MSC nem menne, vagy ráébredt, hogy nem is szereti a villamosságot, akkor menjen inkább kőművesnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!