Milyen OKJ-nak van értelme? Nőként villanyszerelő, asztalos stb. , lenne értelme? Vagy nem is alkalmaznak nőket ilyen pozícióban?
Szinte senkit nem alkalmaznak ilyen pozícióban, mert aki ilyen munkát csinál, rendszerint vállalkozóként teszi. (De persze kivételek vannak.)
Mindenesetre csak az a kérdés, ha azt látod pl. egy hirdetésen, hogy "Kiss Gyöngyi asztalos", vagy hogy "Kovácsné Szabó Flóra villanyszerelő", felhívnád-e, ha éppen asztalos vagy villanyszerelőt.
Sajnos a társadalom eléggé szexista (mert hát a gyerekedet sem bízod szakállas férfiakra), és ezt is számba kell venned. Ettől függetlenül én nem tartom lehetetlennek, hogy bárki bármilyen területen érvényesüljön, ha egyébként a képességei megvannak hozzá.
Az általánosságban nem árt, ha a számítógéphez értesz, már titkárnőként is kelendőbb vagy, de ennyiből nem lehet tudni, mi volna jó neked, mert nagyon kevest írsz magadról. Esetleg szakácsképzés?
Ettől a "külföldön mi volna jó" kérdéstől meg már hülyét kapok. Egy szűk 10 milliós, 93 ezer km2-es országban élünk: a maradék bő 7 milliárd ember és 148 millió km2 MIND külföld. Szerinted lehet általánosságban megmondani, oda mi kell?
Én úgy látom, hogy valóban jó szakmát nem kapsz ingyen.
Inkább fektess be valami jóba, pl. gyógymasszőr, ápoló, stb. és azzal menj külföldre.
Jogos a külföldi meglátásod, nyilván olyan ország a célpont, ahol jobb lehet az életszínvonal. Nekem a favorit Írország, vagy Skandinávia.
Sajnos elég határozatlan vagyok azt illetően, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Belekóstoltam két féle agrár szakba, meg elkezdetem az egyetem előtt egy kommunikációs okj-t. Most suli mellett irodai munkát végzek, igaz elég nagy óraszámban. Azt érzem, hogy ez nagyon nem nekem való, majd esetleg idő koromban :). Valami mozgalmasabbat szeretnék, nem ülni egész nap. Az agrárral is kb. eddig jutottam volna, hacsak el nem kezdek gazdálkodni, viszont azzal meg az a baj, hogy kéne kezdőtőke, de az nem hullik csak úgy alá az égből :D
Így gondoltam még belekóstolnék másba is :). Számomra a család annyira nem opció, így olyanban is simán elgondolkodnék, ami helyhez kötött.
Magyarul belekezdtél egy OKJ-ba majd otthagytad, és még 2 egyetemi szakot is otthagytál?
Ezután asztalos és villanyszerelő akarsz lenni, nőként?
Felvenni felvesznek, csak munkát nem biztos, hogy kapsz.
Valami nőiesebb munkát kéne választani, olyat amihez lenne is kompetenciád.
Keresem az utam, elég gáz tudom :D
Az egyetem olyan dolog szerintem, hogy ott tudod meg, milyen lehetőségeid vannak igazán. Hiába érdekes meg minden, de ha kihalásos alapon működik az elhelyezkedés, elég elszomorító tud lenni :). Meg talán szülői nyomás miatt mentem egyetemre, nem mindenkinek való sajna.
Annó kommunikációs okj-t választottam, mert plusz pontot jelentett volna, az akkori egyetemi, talán ez jó lesz tervemhez.
Esetleg legyél lakberendező, vagy rendezvényszervező.
Nem tudom, de nálunk minden második nő manikűrösnek, vagy masszőrnek tanul, és szerintem - főleg a masszőröknél van az, hogy sok az eszkimó és kevés a fóka, vagyis nincs elég fizetőképes kereslet, és tönkre megy a vállalkozás, vagy csinálhatod feketén minden kockázatával együtt. Nyugdíj persze nem lesz.
Szakácsnak is tanulhatsz. Fizikai szakmunka, de ha az asztalos meló belefér, akkor ez is. Persze nem kell mindjárt a Gundelre gondolni, lehet, hogy csak valami menza lesz, de csak akkor ha annyira tartod magad, ill annyira vagy képes. Ismerek valakit, aki egy üzletházban dolgozik szakácsként vagy kisegítőként, ugyanazt csinálja, tök monoton, de imádja a szakmát, és nagyon tanul, hogy jobb legyen. Ismerősei körében vendégeket hív meg a lakására önköltségi áron, és olyan kajákat készít, amit éppen ki akar próbálni, de csak úgy magának nem tehetné meg.
Viszont tanulhatsz sofőrnek, lehetsz szimpla motoros pizzafutártól kezdve furgonos teherszállítón át busz vagy villamosvezető, de ha belefér, akár kamiont is vezethetsz ha akarsz nemzetközi fuvarvállalatnál is.
Szokatlan ebben a szakmában a nő, de azért szerintem nincs komoly hátránya.
Sok munkahely állja a spéci kresz-tanfolyamot, vizsgát, stb.
Esetleg a nyelvtanulásra álj rá, az sosem árt.
A villamosvezető többet keres, mint a buszvezető, viszont a buszvezetői gyakorlat sokkal előnyösebb, ha a személy- vagy teherszállításban tervezed a karriered. Villamosvezetőnél az a csúcs, marad a BKV, és annyi, buszvezetőből simán lehet nemzetközi buszvezető, a több éves gyakorlatát akkor is figyelembe veszik egy a kamionos szakmában, ha nő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!