Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezős egyetemi tanulmányok...

Levelezős egyetemi tanulmányok mellett mennyire lehet bevállalni egy külföldi munkát?

Figyelt kérdés

Van valakinek személyes tapasztalata erről?

Tudom attól függ...de el kellene döntenem, hogy hol dolgozzak, miközben tanulok is itthoni egyetemen.


2022. júl. 13. 08:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem csak egyetem, hanem oktató függő is :D

Nálunk volt olyan, akit nem érdekelt, hogy ott vagy-e csak a vizsgát írd meg, volt olyan aki felolvasta a névsort.


Esetleg írj a TO-nak, hogy ilyen esetben mennyire rugalmasak/hogy kezelik

2022. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Levelező mellett nem nagyon, mert a legtöbb helyen kötelező a kontaktórákon rész venni, ami 2-3 hetente hétvégén van. Akkor már inkább távoktatást keress. Nekem van olyan ismerősöm, aki úgy csinálta végig az egyetemet, hogy csak a vizsgaidőszakban jött haza Angliából.
2022. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem választasz akkor már inkább egy külföldi egyetemet, online képzéssel?
2022. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jogot tanulok szeptembertől levelezőn és közben kellene keresnem pénzt is...az itthoni fizetés sajnos kicsit kevés jelenleg nekem.
2022. júl. 13. 08:51
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
Jognál be kell járni hetente egy vagy 2 napot. És amúgy ha kevesled a fizetést, akkor szerintem ne tanulj jogot, meg baromira nincs megfizetve.
2022. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az ügyvédek sincsenek megfizetve?
2022. júl. 13. 13:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A befutott milliomos sztárügyvédek esetleg, a többiek nem. Nèzz utána, ez nem olyan nagy karrier mint amilyennek kinéz. Egyetem után 3 évig minimálbérért túlórázhatsz valamelyik ügyvédi irodában, utána pedig maradhatsz alkalmazott nem sokkal többért, vagy nyithatsz magánpraxist, amire semmi garancia nincs, hogy menni fog. Sőt, igen kicsi az esélye, mivel rengeteg ügyvéd van.
2022. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudom a menetét kívülről, már utána néztem mindennek. Igen elképzelhető, hogy nem leszek menő ügyvéd. Viszont ha nem próbálom meg, akkor semmilyen ügyvéd nem leszek és nem derül ki, hogy mi lett volna ha. :)
2022. júl. 13. 14:47
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ebben van valami, nem akarom elvenni a kedved. Viszont az, hogy levelezőn vègzed el a jogot, az nem lesz előny a kèsőbbi munkakeresésnél. Úgyhogy ha teheted inkább menj nappalira szerintem.
2022. júl. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Te konkrétan ismersz olyan ügyvédet, akinek nincs munkája, munkanélküli? Én még ilyenről nem hallottam, hogy egy ügyvéd unatkozna.
2022. júl. 13. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!