Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Diákhitel külföldi tanulmányok...

Diákhitel külföldi tanulmányok miatt?

Figyelt kérdés
Mindig szerettem volna külföldön tanulni (pláne mivel nyelvszakos vagyok és még sosem jártam a tanult nyelv országaiban), de soha nem mertem belevágni az anyagiak miatt. Én még sosem voltam huzamosabb ideig külföldön és nincsen külföldön élő ismerősöm sem vagy olyan, aki már részt vett volna hasonló mobilitási programban. Olvasgattam persze beszámolókat, néztem youtube videókat stb., de a pénzügyekről általában nagyon ritkán és akkor is csak nagy vonalakban számolnak be az emberek. Így nem tudom megítélni még csak hozzávetőlegesen sem, hogy mennyi pénzbe kerülne egy külföldi félév Erasmus vagy valamilyen más ösztöndíjjal (mert az egyértelmű és kb. mindenki elmondja/leírja, a hivatalos oldalon is fel van tüntetve, hogy az ösztöndíj önmagában nem fedezi a kiutazó minden költségét mint lakhatás, közlekedés, kaja stb.). Nyilván rá kell fizetni és van némi pénzem, nyilván tudnék még keresni addig stb., viszont mivel ennyire bizonytalan a dolog és fogalmam sincs mennyi pénzre lenne szükségem, ezért a diákhitel tűnik ebből a szempontból a legbiztosabbnak. Csak azt ugye később majd vissza is kellene fizetni a kamatával együtt.
2021. dec. 29. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell megkérdezned, hogy mennyit fedeznek neked. Ezután kalkulálj, nézd meg hogy mennyibe kerül egy kiadó szoba az adott városban stb. Persze tegyél félre és gyűjts folyamatosan, mert akármikor közbejöhet akármi. Eu-ban átlagban egy kiadó szoba 300-400€ körül mozog havonta. Nem tudom pontosan, hogy hova akarsz menni, de 150-200€-nak elégnek kell lennie a kajára stb, ha spórolsz akkor kevesebb is. Esetleg megoldható dolog az, hogy viszel magaddal egy plusz bőröndöt amibe csak kaját pakolsz bár abban már nem vagyok 100%-ig biztos, hogy felengedik-e a gépre a bőröndöt. De ha igen, ez egy jó alternatíva “olcsóbb” kajára. Nagyvonalakban kb 350.000ft
2021. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem odaírni a végére, hogy havonta😃
2021. dec. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az ösztöndíjak összegeinek már utánanéztem, célországtól függően fixen 520 euró (Erasmus - EU-s országok közül több is érdekel pl. Finnország, Írország, Franciaország) vagy max. 350.000 forint (Campus Mundi - USA, esetleg Kína) havi ösztöndíjat kaphatok. A plusz szociális alapon járó ösztöndíjakra nem vagyok jogosult. Maximum tanulmányi ösztöndíjat kaphatok még itthonról, de az nem túl sok pénz (5 egész felett is max. 20 ezret kaptam). Viszont nagy átlagban azt szokták mondani, hogy ez az összeg önmagában nem elég, akár még csak a lakhatásra sem.

2021. dec. 29. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!