Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi tanulmányokat hogyan...

Külföldi tanulmányokat hogyan tudok finanszírozni?

Figyelt kérdés

A helyzetem elég speciális: már van egy diplomám, de nem a legjobb, itthon épp hogy csak megélek, de még szeretnék mellette tanulni mást. Mivel dolgozok, így csak levelező / esti lehet, és fizetnem kell érte, mivel már minden állami félévemet felhasználtam.

Eszembe jutott, hogy megpróbálom külföldön, (Európán belül), a munka mellett tanulást, hátha jobban kijövök anyagilag.

A gond hogy a tandíj még több kint, ösztöndíjakat meg nem adnak, csak aki teljes munkaidőben tanul, vagy maga az ösztöndíj nagyon kevés. Ráadásul ha van már diplomám (bármilyen) akkor még kevesebb lehetőség van.

Hitelt nem akarok felvenni semmi esetre sem.

Nem akarok ingyen tanulni másoddiplomát, mindössze annyit szeretnék hogy ne legyek mínuszban a hónap végén, ha beleveszem a tandíj költségét is még plusszba.

Mely országokban érdemes nézelődni? Hol érdeklődjek / nézelődjek?



2014. dec. 8. 14:23
 1/2 anonim válasza:
Németországban ingyenes az egyetem, ha németül tanulsz. Kvázi-ingyenes, tandíj nincs. Ha épphogy mwegélsz otthon, akkor akár ugyanez nappalin is mehet, 800 EUR job szobára és zabára elég. Sok másra nemigen, de jobb mint otthon elrohadni.
2014. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is gondolkodtam már, de nem tudom hogy mennyit kell melózni (hány napot / hó) ahhoz hogy ennyi pénzt megkeressek, illetve hogyan tudom ezt összeegyeztetni egy nappalis munkarenddel? Éjszaka nem szeretnék dolgozni, már csináltam, rossz vége lett...
2014. dec. 10. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!