Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes csak a magas fizetésér...

Érdemes csak a magas fizetésért tanulni?

Figyelt kérdés

Ismerem a mondást, hogy a pénz nem boldogít, én viszont nem egy tehetős családban nőttem fel. Borzasztó tulajdonság, de irigykedem a gazdagokra, sosem értem, hogy nekem miért nem jutott olyan életszínvonal, amilyen nekik van. Én is szeretnék random külföldre kiruccani, szeretnék egy kacsalábon forgó házat, autót... és persze egy jól kereső munkát, amiért kész lennék bármit megtenni.


Engem egész életemben a történelem és a nyelvek vonzottak, így jutottam arra az elhatározásra, hogy német-történelem szakos tanár leszek. Bár külföldön képzelem el az életemet, tisztában vagyok vele, hogy tanárként sosem leszek piszkosul gazdag, de ez tényleg egy olyan hivatás, amit szívvel-lélekkel tudnék csinálni.


És pont a fentebb leírtak miatt gondolkodtam el azon, hogy érdemes-e mást tanulni, valami olyan diplomát szerezni, amivel tényleg sok pénzem lesz, például orvostudomány, közgazdaságtan, pénzügy, mérnöki, stb. A probléma csak az, hogy ki nem állhatom a reál tárgyakat. Érteni értem őket, mindig ötös voltam belőlük, de egyszerűen halálosan untatnak, és valószínűleg később a munkát sem élvezném (az egyetemi éveket meg végképp nem, de bármennyit hajlandó vagyok tanulni), de ha meg tudnám magamnak teremteni azt az életszínvonalat, amiről mindig is álmodtam, akkor az talán ellensúlyozná a negatív érzelmeimet a munkával kapcsolatban.


Érdemes 5-6 (7-8-9...) évet végigszenvedni azért, hogy aztán sok pénzt kereshessek? Vagy egyáltalán adhat a pénz akkora boldogságot, hogy mellette hajlandó legyek undorral bejárni a munkahelyre?

Ti a pénzt vagy a munka örömét választanátok?



2022. júl. 2. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Érdemes olyat tanulni, ami érdekel, amiben örömöd leled. Nem feltétlenül a tanulásra gondolok, az mindig tud nehéz és rossz lenni. És igen, érdemes a jobb fizuért, egzisztenciáért előre dolgozni. Esetleg kérj szakértő segítséget a pályaválasztáshoz, mert lehet h nem jó egyedül dönteni, főleg, ha a családodban nem kapsz ehhez tapasztalt segítséget.
2022. júl. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Nehéz kérdés. De talán a munka örömét választanám. Szerintem nem éri meg napi 8 órát szenvedni. Nem is leszel jó annyira, mert nem szereted, nem teszel bele pluszt stb. Így annyira a magas fizu sem garantált.


De valóban keress fel egy erre szakosodott embert és vele beszélj. Nekem szerencsém volt, mert rengeteg potenciál van az álommunkámban pénzügyileg meg mindenhogy, ezért nem is igazán tudom átérezni a problémádat.

2022. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha szereted a német nyelvet, szuper, élj németajkú országban, vagy adj külön órákat.

Ehhez nem kell diploma.


Ha szereted a történelmet, hát olvass ilyen témakörben. Esetleg segíts hagyományőrzőket a tudásoddal.

Ehhez se kell diploma.


Mivel egyikhez se kell diploma, ezért ne szerezz ilyen diplomát, hiszen nem visz közelebb a céljaidhoz.


Dolgozni pénzért dolgozunk. Keress annyi pénzt amennyit csak tudsz, olyan kevés munkával, amennyivel csak tudsz.

Így lesz időd és pénzed a hobbijaidra.


(én is hasonlóan csináltam és most nagyon örülök neki)

2022. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

3-as, megkérdezhetem, hogy mivel foglalkozol?

Jól hangzik ez a kevés munka-sok pénz kombó, meg hogy a hobbikhoz nem kell diploma, de én nem tudok hipp-hopp kitörni a szegénységből, mert nincs rá keretem, engem senki nem tud és nem is fog támogatni. Csak a tanulás tűnik az egyetlen járható útnak, hogy kapjak egy diplomát, amivel majd elhelyezkedem valahol, és egyszer majd eljutok arra a szintre, hogy kevés munkával keressek sok pénzt.

2022. júl. 2. 18:34
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Először is: német-történelem szakos tanárként külföldön nem igazán tudsz elhelyezkedni a szakmádban. A történelemtanítás minden országban más, nyilván a saját történelmüket helyezik előtérbe, úgyhogy mondjuk Finnországban egy magyar történelemtanár nehezen rúg labdába (természetesen lediplomázhatsz ott is, de nem tudom, mennyit fogadnának be a magyar képzésből). Hasonló a helyzet a némettel - nincs olyan előnyöd, hogy anyanyelvi vagy, viszont az adott ország nyelvéhez sem tudsz kötődni (mondjuk nyelvtani szerkezeteket összehasonlítani), úgyhogy kevés az esélye, hogy el tudj helyezkedni. Sőt, kacsalábon forgó palotát még Skandináviában sem tudnál összehozni tanárként - lakhatást egy jó helyen, kocsit és évi két külföldi utazást viszont igen.


Nem tudom, hány éves vagy és milyen információid vannak az egyes munkakörökről, de én is azt javaslom, beszélj egy szakemberrel!


Ha álmod a tanítás, mérnökként is lehetsz tréner, aki egy cég technológiájára tanít másokat. Ez általában jobban is fizet, mint a közoktatás - cserébe el kell végezned egy műszaki szakot. És lehet, hogy most untatnak a reál tárgyak, de mérnökként megtalálnád az értelmüket, és máris izgalmasnak találnád őket. Persze ez csak elgondolás és lehetőség.


Tanultál vagy próbáltál már programozni? Ha nem, abba is érdemes lehet belefogni, akár első körben autodidakta módon, saját úton. Ha izgalmasnak és érdekesnek találod (szerintem az), akkor egy újabb út nyílik meg előtted, amit akár itthon, akár külföldön folytathatsz, ráadásul nem aprópénzért.


Szerintem érdemes lenne megtalálni az arany középutat, azt az irányt, ami egyrészt megfelelő megélhetést biztosít, másfelől pedig szívesen csinálod. Utóbbi nélkül tényleg értelmetlen az egész. Kívánom, hogy sikerüljön!

2022. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5-ös, köszönöm a választ, ment a zöld kéz.

Azzal tökéletesen tisztában vagyok, hogy magyar tanári diplomával semmire nem megyek külföldön, az egyetemet kint szeretném elvégezni, így a történelem és a német is máris értelmet nyer. Értem, hogy mire célzol a némettel kapcsolatban, de a nyelvoktatás nem abból áll, hogy az adott ország nyelvével hasonlítod össze a dolgokat, a nyelvtanári diplomát pedig mindenhol elfogadják. A Goethe Intézetbe pl. szinte folyamatosan keresnek némettanárokat az egész világon, csak hogy egy példát mondjak.

A programozást pedig még nem próbáltam, de most felkeltetted az érdeklődésemet, egy próbát az is megérne.

2022. júl. 2. 18:46
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Én is hasonlóan voltam vele, mint te.. A humán tárgyak érdekeltek, a történelmet szerettem, azt tanultam és végül elvégeztem egy humán szakot. Közigazgatás-szervező lettem. Utólag viszont azt mondom, hogy hülyeség volt... Nem tudok megélni belőle, éhbérért lehet keresni. Aki elment mérnöknek, közgazdásznak, reál területre, az meg vígan éli az életét. Sokkal többre vitték, mint én. Jelenleg tiszta depressziós vagyok, kisebbségi komplexusaim vannak, mert nem vittem semmire, a társadalom legalja lettem. Egy aktatologató, aki semmihez nem ért. Hol vagyok én egy mérnökhöz képest? Sehol!! Egy lúzer vagyok.


Volt olyan osztálytársam, aki kibukott tőlünk 10.-ben, nem érettségizett le, elment inkább szakmát tanulni és hülyére keresi magát... Sokkal több pénze van, mint nekem.


Jelenleg én is azon vagyok, hogy rágyúrok a matekra és menni akarok a közgázra, szerezni egy piacképes végzettséget.

2022. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

#6: Nem értek a nyelvtanításhoz, sőt, németül sem tudok, de szerintem ha mondjuk a finn Goethe Institut-ba keresnek nyelvtanárt, akkor egy finn jobb eséllyel indul, mint egy magyar. Úgy gondolnám, hogy mondjuk egész más a módszertan egy nemekkel rendelkező és egy nemekkel nem rendelkező nyelv esetén. Persze ha már alapból kint végzed az egyetemet, akkor ez nem számít, viszont nem tudom, mennyire nehéz külföldön nyelvtanári végzettséget szerezni (én úgy gondolom, nagyon, de még egyszer mondom, nem értek hozzá).


Ami a programozást illeti, én mindenképpen bíztatnálak, hogy próbáld ki, elsőre csak hobbiként! Ha érted a reál tárgyakat, akkor nem fog tőled távol állni a szükséges gondolkodásmód, és egy tényleg kreatív területről van szó, amiben akár örömödet is lelheted. Ha pedig így van, akkor máris megvan a nemzetközileg is hasznosítható, jól fizető álommunka! (#5)

2022. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nem éri meg, ha egyébként nincs hozzá semmi affinitásod.

Másrészt a felsorolt szakmákkal valószínűleg kényelmes életed lenne anyagilag, de gazdag jó eséllyel nem leszel.

Én mérnökként végeztem, és azt tudom mondani, hogy biztos meg lehet csinálni úgy, hogy egyedül a pénz motivál, de én személy szerint egész biztosan otthagytam volna az egyetemet nagyon korán, ha nem rajonganék gyerekkorom óta a járművekért. Mert egy ilyen szakon nehézségek azok lesznek bőven, még akkor is, ha szorgalmas és jó képességú vagy, azt garantálom.

Másrészt meg igen vacak úgy bemenni dolgozni, hogy csak a nap végét várod, nekem egy iylen munkahelyem volt eddig, de onnan mocsok gyorsan el is jöttem.

2022. júl. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Szakmàt nem tudnál elképzelni magadnak? Burkoló, villanyszerelő, asztalos stb.? Viszonylag rövid idő alatt meg lehet tanulni és baromi nagy pénzeket kérnek el az ügyfelektől. Arról nem is beszélve, hogy alig találni ma szakembert, tehát kereset is van rá.
2022. júl. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!