Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik pszichológiát tanulnak...

Akik pszichológiát tanulnak honnan tudják nem e lesz olyan tanáruk aki "ellentétes álláspontot" képvisel?

Figyelt kérdés

Mert mondjuk tudok olyan iskolapszichológust aki 15-16 éveseknek arról beszél, hogy a szerelem nem fontos egy kapcsolatban hanem a külsőt és a pénz kell nézni.

Na meg a megcsalás nem válóok, hát persze aztán az emberek legalább felénél mégis az.

Na meg van még pár "szakember" aki olyan érdekeseket mond, hogy csodálkozunk.


2021. nov. 4. 05:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Az élet ilyen, tele van olyan emberekkel akiknek más a véleményük mint neked vagy nekem. Ha az alapján választanék egyetemet, munkát, vagy vezetném az életem, hogy csak oda megyek ahol mindenki úgy gondolkid mint én, elég unalmasan élnék.

Mindenesetre meg kell őket hallgatni, ha nem is értesz egyet valakivel, tudnak olyat mondani amin el lehet gondolkodni.

Persze ha vizsgázol egy olyan tanárnál aki csak a saját véleményére kíváncsi, akkor arra a pár perce elfogadom, csak, hogy átmenjek. De volt olyan vizsgám is, ahol két külön véleményünk volt a tanárral és a kihúzott tétel helyett azon vitatkoztunk kb 10 percet.

2021. nov. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Ez nem pszichológia, ezek csak okoskodások :)


Az eltérő álláspontokkal semmi gond, ez is a tudomány egyetemi szintjének szépségei közé tartozik. A felsőoktatásban már nem visszamondani kell ész nélkül a tanár álláspontját, hanem a sajátodat igazolni tudományosan.

2021. nov. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem ennek mi köze a pszichológia oktatáshoz. Én egyetemen ezen a szakon vagyok és a tanárok tanítanak, nem életvezetési tanácsokat osztogatnak. Bemutatják egy-egy vitatottabb témában a különböző pszichológiai iskolák nézőpontját, megközelítését, de legtöbbször állást nem foglalnak.

Az, hogy vannak a pályára nem való, megkérdőjelezhető tanácsokat osztogató pszichológusok, nem (csak) a képzés hibája, szerintem minden szakterületen (orvosok, tanárok, stb) vannak nem odavaló emberek.

2021. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!