Ügyvéd szeretnék lenni. Elbizonytalanodtam. Mennyire éri meg?
Alapvetően sok ügyvéd van, és attól, hogy jogon végzel, még semmiképp sem lesz biztos, hogy milliárdos leszel, sőt.
Sok jogász van, aki teszem azt megreked polgármesteri hivatalokban, és kvázi nem viszi semmire, netto 300 környékén keresve nem él rosszul, de felső 10%-ba sem kerül. Nem egy ilyet ismerek. Nekik nem érte meg végigküzdeni a jogot.
Viszont ha jó üzleti és ügyvédi érzéked van, könnyen alapíthatsz egy ügyvédi irodát/ lehetsz magánügyvéd. Ezzel viszont ha jól csinálod, és lesz minimális szerencséd gyakorlatilag végtelen pénzt kereshetsz! 😁 Van ilyen is az ismertségi körben.
Számomra az is nagyon vonzó, hogy lesz egy "dr." nevem előtt.
Szóval szummázva, én biztos bevállanám a jogot, lehetőleg az ELTÉn. (Nem propogálom, nem is jártam oda)
Nem lesz könnyű az biztos, de ha sikeres akarsz lenni az igazán kemény munka az egyetem után kezdődik!
De ha ez az álmod is akkor olyan jó motivációd lesz, hogy nem lesz baj az elhelyezkedéssel.
Aki meg azt mondja ne menj jogra, arra ne hallgass!
#3!
2-es vagyok!
Persze! Igazad van, 2 szélsőséget próbáltam hozni! 😁
A túljelentkezéses szakoknál általában kétféle stratégia van: vagy az egyetem szűri meg a jelentkezőket magas ponthatárokkal, és akkor az itt végzettek garantáltan nagyon könnyen tudnak elhelyezkedni (ilyen pl. az elte survey statisztika) -- vagy pedig rengeteg embert felvesznek, és a szakról kikerülők úgy boldogulnak, ahogy tudnak (ilyen pl. a jog és a gazdasági képzések). Ez utóbbi stratégiának az az értelme, hogy az egyetem 5 éve alatt jobban kiforrja magát, hogy kiből lesz a jó jogász vagy gazdasági szakember, nem pl. a középiskolai eredményektől függ csak, hogy ki lehet bent. (Bár a jogásznak pont nagyon magas a ponthatára.)
Nagyon jó lehetőségek vannak a jogászoknak, és a jogi pálya értelemszerűen stabil, jó jövedelmezést biztosít -- a top 30%-nak. Valamilyen munkát azért mindenki szokott találni utána, de valóban csak a jobbak élnek meg belőle jól. De úgy általában az ügyvédi pálya, az ügyészek, bírók, önkormányzatok, kormányzati adminisztráció illetve a vállalati szektor rengeteg jogászt felszív és ez nem is fog változni, amíg jogállamban élünk (utána meg a koncepciós perekhez kellenek a vérbírók, ügyészek... :D)
A dolog versengős jellegéből következik, hogy igen, számít az, hogy hol végzel, és első körben az ELTE-t és Pázmányt tudom mondani, ahol úgymond "érdemes" jogot végezni. A többiből is láttam már nagy karriert csinálni, Debrecenből is lehet, de az ELTE, Pázmány mindig is elit jogi karok maradnak, és ez mindig számítani fog később, hogy hol végeztél.
Levelezőre semmiképpen ne menj, ez nappalis műfaj. A jogszabályokat a levelezősök is be tudják biflázni, de az érdemi viták a nappali szakon folynak, itt lesz belőled "igazi" jogász. Levelezőn is biztosan van, aki tudott utána jogi karriert csinálni, de ez nappaliról sokkal könnyebb.
Többet ér egy nappali Debrecen, mint egy levelező ELTE!
Még annyit, hogy a debreceni egyetem, bár nem a jogász szakma csúcsa, de nem számít "rossz pontnak", azaz nem negatív a szakmai megítélése (szemben mondjuk egy károlival, ami eleve defektnek számít). Nyugodtan járhatsz ide, ha az anyagi körülményeid ezt engedik meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!