Milyen végzettség kell a dietetikus szakmához?
Azért egy diplomával szerintem nem túl bonyolult a google használata.
Dietetikus főiskolai szakon van. Okj olyan soha nem volt.
Mily meglepő, hogy dietetikus végzettség kell hozzá!
Érdemes körülnézni, valószínű sok az átfedés, egy csomó tárgyadat akkreditálnák, jó eséllyel rövidített képzéssel megoldható a dolog.
Közben utánanéztem egy kicsit jobban a témának. Ami OKJ-s képzés lehetett annak idején az táplálkozási tanácsadó, vagy diétás szakács, vagy ilyesmi lehetett. A dietetikus betegekkel foglalkozik főiskolai végzettség kell hozzá és 5 évente meg kell újítani. A táplálkozási tanácsadó egészségesekkel foglalkozik, és fogyásban segít, életmódváltásban, ilyesmi. Nem kell hozzá egyáltalán képesítés, és sokan néhány órás tanfolyam után kezdik el csinálni. A 2223 - "Dietetikus és táplálkozási tanácsadó" csak a dietetikusokra vonatkozik a szám alapján, mert 2-essel kezdődik, ami felsőfokú képesítéshez kötött. Talán a 8690 - "Egyéb humán-egészségügyi ellátás", amibe egyelőre beférnék életmód- és táplálkozási tanácsadóként, ha már homeopátia meg ilyen áltudományok is helyet kaptak ott. Esetleg még azt lehet, hogy összeállok egy dietetikussal, hogy rányomja a pecsétet a munkáimra.
Néztem az egyetemi képzést, BSc, 8 félév, 2.4 misi, és a tárgyak fele ránézésre olyan, ami tök felesleges, kb. szabadon választható tárgy lehetne. Nekem ennyi töltelék tárggyal ez így biztosan nem éri meg. Van levelező képzés is, ami ugyanennyibe kerül, ami röhejes. Akkreditáltatni valószínűleg nem tudnék egy csomó olyan tárgyat, ami lefedi ezeket, szimplán mert más néven tanultam őket. Pl nálunk a humán virológia lefedte a járványtani alapokat, az élettan, a kórélettan és a klinikai kémia meg a belgyógyászati alapokat. Van néhány tárgy azonos néven, mint pl funkcionális élelmiszerek, azoknál valszeg menne az akkreditáció. Ami kimondottan fájna anyagilag, hogy ilyen töltelék tárgyakra kellene 10k/kreditet kifizetni, mint egészségszociológia, egészségügyi menedzsment, egészségügyi kommunikáció, egészségügyi informatika, stb. Erre biztosan nem vagyok hajlandó.
Még esetleg az jöhet szóba, hogy körülnézek külföldi egyetemek levelező képzésén, hátha az jobban megfelel vagy elkezdem 8690-el és csak fogyásban, életmódváltásban adok tanácsot. Ez utóbbi valószínűbb.
És csak önköltséges jöhet szóba? Az állam 12 félévet finanszíroz a felsőoktatásban. Levelezőn is, ha indul állami finanszírozású.
Az, hogy a tárgyak neve nem ugyanaz, nem számít. A tematikának kell nagyrészt megegyeznie (80%-ban talán). De nálunk egy csomó olyan tárgy van, ahol bár nem lehetett pont ezért akkreditálni 1-1 korábbi tárgyat, a tanár mégis elfogadta megajánlott jeggyel.
Jaaa, értem. Hát, vannak, akik gyűjtik a diplomákat ;)
Viccet félretéve csak azért mondtam, mert én speciel sok év kihagyás után kezdtem bele így a 2. diplomámba, és végül majd csak 1 félévem lesz fizetős.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!