Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bevállaljam? Bővebben alul

Bevállaljam? Bővebben alul

Figyelt kérdés

Közgáz hallgató vagyok, idén leszek II. éves.

Mellette levelezőn szeretnék végezni egy másik szakot, sőt, jelentkeztem is, fel is vettek ide is.

A levelzőn 2 hetente van konzultáció, péntek-szombat, gyakorlatilag reggeltől estig.

A közgáz képzés viszont érdekes, 11 tárgyat kéne felvennem erre a félévre, rengeteg a gyakorlat, szóval az a hétfő, kedd, szerda és csütörtökömet tuti elvenné.

Ami problémát okoz, hogy az egyetemtől egy bő 1.5 órás vonatút választ el, mivel se albérletem, és kollégiumot sem kaptam. Szóval bejárós lennék.


Kérdésem az lenne, be merjem vállalni a hétfő-csütörtök ingázásokat + a 2 hetente történő levelező képzést?

Valamint vizsgaidőszakból kb 20 tantárgy teljesítése mennyire lehetséges? Gondolok arra, nincs e időpont ütközés vagy akármi.


A második megoldásom az lenne, h passzíválom a közgázt, nekivágok most a levelezős szakomnak, majd II. félévbe átteszem a közgázt vagy egyéni tanrendesbe, vagy levelezőre. Ti mit tennétek? Semmiképp sem akarom egyiket sem hagyni, eszem szerint megy egyszerre kettő, de félek h a körülmények miatt nem fogok tudni úgy teljesíteni ahogy kéne...


Véleményeket, tapasztalatokat várok :)


2010. aug. 22. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Én is a másodéves közgázt fogom csinálni és nem tudom neked h megy de én tuti nem tudnám ezt végig csinálni amit te tervezel ráadásul ingázással.

A barátnőm a nappalis közgáz mellett csinálta az utolsó félévét teológián(az is nappali) és nagyon megviselte egy szigorlata nem is sikerült, látszott rajta h nagyon nehéz így.

A 2. lehetőség h mind2-t levelezőn az már sokkal jobb megoldás szerintem.

Mondjuk neked a másik levelezős lenne de a vizsgaidőszakban 20 vizsga??? Hát nem tudom én tuti h a 10ből buknék pedig a jobbak közé tartozom, nagyon bátor vagy ha belevágsz.

2010. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszi a választ!

És mit gondolsz az egyéni tanrendről? A héten megyek fel a sulimba megérdeklődni h működik ez, és hogy kell kérelmezni.

Elvileg ezer okom van rá ami végett meg kéne kapnom, pl ez a párhuzamosképzés, meg ugye h nincs hol laknom... Próba szerencse :)

Állítólag itt nem csak vizsgaidőszakba vizsgázhatok, hanem a tanárral megbeszélt időpontba is.

Tudom én is sajnos h nehéz, meg időigényes a dolog, de ez a 2 szak volt az álmom, nem szeretném egyiket sem feladni :(


köszi mégegyszer h írtál! :)

2010. aug. 23. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Erről az egyéni tanrendről még nem hallottam,pl sztem nálunk (PTE-KTK) nem lenne kivitelezhető mivel sokan vagyunk egy évfolyamon és a tanárok nem biztosítanának plusz vizsgaidőpontot,mondjuk levelezőn lehet h más a szitu és a tanárok rugalmasabban állnak a dolgokhoz...

Az a legtutibb ha a TO-n érdeklődsz ők biztos mindent tudnak erről és segítenek!

Sok sikert!

2010. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!