Milyen a jogi egyetem?
Figyelt kérdés
Ha van itt olyan, aki Pázmányon, ELTE-n, Károlin (vagy a debreceni egyetemen) tanul jogot, tudna picit mesélni, hogy milyen?
Többi egyetem is érdekel, de leginkább ez a négy:))
2021. ápr. 28. 10:23
1/65 anonim válasza:
DE- ÁJK
Nagyon durván sokat kell tanulni, inkább annak való akinek van türelme magolni és kitartó.
2/65 anonim válasza:
Sokat kell tanulni és nem igazán biztos, hogy megéri, hiszen rengeteg a jogász. Gondolj bele, van 8 jogi egyetem az országban. Végez mondjuk 100 fő/egyetem, az évi 800 ember. Nem hinném, hogy a piac fel tudja őket szívni.
3/65 anonim válasza:
A piac tényleg nehezen szívja fel már egy ideje. Vannak persze hiányterületek, pl. pénzügyi szektor ahol jó matek+közgazdász logika kellene, de ezek épp azért szellősek, mert kevés jogász van, aki ért ehhez. Csak akkor menj, ha hivatásként akarod csinálni. Percenként változnak a jogszabályok is, nagyon idegőrlő tud lenni még joghallgatóként is. És tényleg iszonyat sokat kell tanulni, és a kapcsolatépítés sem utolsó. Károlit meg felejtsd el.
4/65 anonim válasza:
3, miért mi baj a Károlival? Ugyanazt a jogot tanítják mindenhol..
5/65 anonim válasza:
A képzés színvonala nagyon más viszont. Meg az elvárás színvonala is. Van tanár testvérem, aki áttanít egyetemeken, és ő is meséli, mennyire nagyok a különbségek. Ezt mutatja az is, hogy nem az Eltére szoktak átjelentkezni más egyetemről, hanem az Eltéről bárhová máshova. Több ismerősöm ment át nekem is az Eltéről máshová, és én is kapom az információkat. Viszont a nagy "felső" jogi körökben sokat számít a diploma "minősége", és nehezebb az elhelyezkedés gyenge egyetemről. Nem az a baj, hogy eltérő a jogi karok színvonala, hanem hogy durván eltérő tud lenni, ugyanazért a diplomáért, ezt viszont később a munkaadók "korrigálják". Nem szidni akarom a Károlit, csak ez az igazság. A kapcsolatok számítanak persze a legtöbbet, de az Eltén van a legtöbb ember, ott van a legjobb esély megfelelő emberekkel összeismerkedni. Károlin elég kevesen vannak.
6/65 A kérdező kommentje:
A gazdasággal amúgy pont jól állok, az lesz az egyik emeltem, és ha nem jog akkor valószínűleg Corvinus - gazdálkodási menedzsment vagy nemzetközi gazdálkodás:)
2021. ápr. 28. 16:11
7/65 anonim válasza:
Károlin is vannak tárgyak, tanárok, akik szigorúak és vannak akiknél könnyebb átmenni. Sztem ez az eltén is így van. Oktatás szinvonala? Jók pedig az oktatók, de úgyis könyvekből tanulsz mindenhol...
8/65 anonim válasza:
Az hogy mennyire tanulok meg, az rajtad is múlik.
9/65 anonim válasza:
Néhány eltén végzett ügyvéd nézi max h hol végeztél, a normálisabbja a szakmai tapasztalatot nézi, hiszen amit egyetemen megtanulsz, annak a töredékét ha tudod hasznosítani.
Az önmagában lótúró...
10/65 anonim válasza:
6,talán a nemzetközi gazdasággal többre mész, mint 3 évet szopni minimálbérért egy ügyvédi irodában vagy valami önkormányzatnál. Ritka, hogy valakit nulla tapasztalattal felvesznek cégekhez, mert annyi jogász van, hogy akad tapasztalt is minden posztra szerintem. Bár én láttam olyat, hogy önkormányzathoz jogi előadónak konkrétan egy ember jelentkezett. Ebből azt gondolnám nincs túlképzés, ha nem tudnám, hogy 137.000 volt az ajánlott fizetés napi 8 órában egy nagy város önkormányzatánál, tehát még csak nem is egy szegény kis falucskában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!