Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy anglisztika...

Pszichológia vagy anglisztika BA? Miért?

Figyelt kérdés
Persze tudom, hogy ez sok mindentől függ, de az a helyzet, hogy teljesen tanácstalan vagyok, mert mindkettő nagyon érdekel... Saját tapasztalatok alapján/vélemények alapján melyiket ajánlanátok inkább egy nyitott, kommunikatív lánynak, aki szereti a nyelveket, az irodalmat, de érdekli a pszichológia, a lélektan is? Melyik diplomával "érhetek többet"? (Kérek mindenkit, aki csak azt mondaná el, hogy egyiket sem, válasszak "értelmes" szakot, az ne tegye.) De egyébként bármilyen nézőpontból megközelített választ elfogadok, csak kíváncsi vagyok ki hogyan látja. Előre is köszönöm!

2021. febr. 14. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Nos, az anglisztika az egy borzasztó tömeg szak. Oda legfőképp azok járnak, akik értenek a nyelvekhez, de nincs konkrét céljuk és az olyan könnyű. A pszichológiára is egyre többen mennek és már Dunát lehet velük rekeszteni, de az egy fokkal talán többet ér. Nekem mindkét szakon vannak ismerőseim, így nem bántásképp írtam. Nyilván, a pszichológia nehezebb és oda bejutni se könnyű. Az anglisztika csak magolás és házik tömkelege, de önmagában (kiegészítés nélkül) alig ér valamit a diploma.
2021. febr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%

Én az anglisztikáról nem sok jót hallottam. Annak idején engem is érdekelt, de aztán lebeszéltek róla, főleg azért, mert hogy nem igazán lehet vele elhelyezkedni. Azóta sem tudom, hogy ez mennyire igaz, de én részben ezért húztam ki hamar a listámról.

Végül pszichológiára mentem, amit nagyon szeretek. Szerintem az benne az egyik legjobb dolog, hogy nagyon sokféle területe van, úgyhogy kutatótól kezdve, egyetemi tanáron és pszichoterapeután át, HR-esig bármi lehetsz. Meg amúgy is érdekes, folyamatosan megújuló tudományág, és segíthetsz vele másokon akár közvetlen, akár közvetett módon.

Egyébként ha bizonytalan vagy, akkor próbálj tanterveket keresni a neten. A pszichológia szak tanterve például fent van az ELTE (és szerintem a többi egyetem) oldalán, de valószínűleg az anglisztikához is találnál hasonlót. Így meg tudod nézni, melyik képzésen milyen tárgyak vannak, hátha az megkönnyíti a döntést.

Ha bármi kérdésed van a pszichológiáról, írj nyugodtan! :)

2021. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az őszinte válaszokat, sokat segítetek! A szakok tantervét nézegettem már, és egyelőre úgy látom, hogy mindkettő érdekelne, bár a pszichológia biosztól félek egy kicsit:) Jöhetnek még válaszok, kíváncsi vagyok minden véleményre.
2021. febr. 14. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia. Én most vagyok elsőéves Szombathelyen és imádom tényleg 😊 nem könnyű, a biosztól abszolút nem kell félni, nagyon normális tanárok vannak és nem olyan vészes. Én se emelt biosszal jöttem, mégis négyes lett a vizsgam ami szerintem egész rendben van. Nálunk van egy csoport, egy műhely, ahova jelentkezhetsz önszorgalomból és itt tudod kamatoztatni az irodalom tudásod illetve szereteted. Minden hétre el kell olvasni egy könyvet amit aztán együtt megbeszéltek. Ráadásul rengeteg pszichológia tankönyvet kell elolvasni szóval tényleg kell hogy szeress olvasni amellett hogy érdekel a tárgy. Az angollal nagyon jól jarsz itt ( pl statisztikan sokkal jobbak az angol magyarázatok, könyvek cikkek mint a magyarok).

Én a pszichológiát ajánlom.

2021. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anglisztika volt az első szakom. Nem mentem vele sokra, magolós-seggelős volt, az angolom semmit nem fejlődött, fölöslegesen kidobott évek. Aztán elmentem pszichológiára. A biosz része nem para, engem a statisztika jobban megviselt, de maga a szak nagyon jó!
2021. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!