Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy anglisztika,...

Pszichológia vagy anglisztika, melyik a könnyebb és nehezebb?

Figyelt kérdés
Elsősorban arra vagyok kíváncsi, hogy az angolra kevesebbet kell-e magolni és, hogy tényleg könnyeb-e mint a pszicho.

2019. ápr. 10. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem abban az esetben könnyebb az anglisztika, hogyha van legalább egy felsőfokú nyelvvizsgád (nem tudom, esetleg felvételi követelmény?), valóban érdekel és szereted, akkor lehet hogy egyszerűbb.


Ha úgy vagy vele, hogy "csak legyen egy diplomám" - akkor egyik sem a te szakod.


Mindkettő igen nehéz szerintem

2019. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Ez egyén függő. Akinek van nyelverzeke és valszeg az megy angolra annak könnyű. Egyébként a pszichológia nehezebb. Kőkemény. És bejutni is nehezebb.
2019. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Az anglisztika nem nyelvtanfolyam. Csak akkor gyere, ha el tudod viselni a rengeteg nyelvészetet, irodalmat és törit, ami itt vár. Nekem még hátravan 2 félév, de néha már a falat kaparom tőle, pedig elég jól megy...
2019. ápr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az anglisztikát ebben a kérdésben nem nyelvtudás vagy nyelvérzék szempontjából kell megközelíteni. Igen, kell tudni a nyelvet legalább B2 szinten (elvégre emelt érettségit kérnek hozzá) és enélkül nem is lehet bekerülni és elvégezni. Illetve nyilván az is egyfajta előnyt jelent, ha valaki tényleg jól ismeri és használja a nyelvet, ez egyértelmű. Ugyanakkor azt gondolom, hogy a nehézségét nem ez adja, hiszen a szak sem a nyelvtanulásról szól. Röviden összefoglalva történelem, nyelvészet és irodalom, ami azt jelenti, hogy sok olvasnivaló, sok gondolkodás és sok beadandó. Ebbe viszont kevesen gondolnak bele, mert alapvetően mindenki abból indul ki, hogy "szeretem az angolt=anglisztika", viszont szerintem érdemesebb lenne úgy nekiindulni, hogy "szeretem-e a törit, irodalmat, nyelvtant?". Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a legtöbben azért veszítik el a motivációjukat, mert sosem érdeklődtek igazán a terület iránt, hiszen teljesen más elképzelésük volt róla. Középiskolásként a "szeretem az angolt" azt jelenti, hogy pl. szeretem a nyelvórákat/könnyű volt megcsinálni a nyelvvizsgát/szeretek angolul sorozatokat nézni, de ez nem sokat segít, amikor műelemzéseket kell írni, mondatokat kell elemezni, szakirodalmat kell olvasni stb., ami már kevésbé szórakoztató. Ebbe szoktak sokan belefáradni, mert túl unalmasnak, túl száraznak vagy akár feleslegesnek érzik. Magolás szempontjából szerintem nem vészes... Nálunk legalábbis sok a szeminárium, sok a gyakorlati feladat és az előadások sem csak arról szólnak, hogy jegyzetelsz és benyalod a vizsgára. Azért sok olyan dolog van, amit tényleg meg kell érteni, hogy később alkalmazni is tudd a megszerzett tudást. Én azt mondom, hogy nem kell annyit magolni, amit ne lehetne átvészelni.


A pszichológiával kapcsolatban nincsen személyes tapasztalatom, de összességében azt hallottam, hogy nagyon nehéz és igen sok tanulást, gyakorlást igényel, rendszeresen.

2019. ápr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!