Aki tisztában van a Semmelweis Egyetemen általános orvosi karral az valaszolna a kerdeseimre? Mas egyetem, jo fizetessel rendelkezo karok?
Nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal, sajnos leírva sem látom a kérdéseimre a választ :(
Ha elvégzem ezt az általános orvost, (ha jol lattam 12 felev vagyis 6 ev) akkor ezzel hol helyezkedhetek el?
Korhazban pl. miket csinalhatok? Illetve hány plusz év lenne az, hogy elmegyek tegyuk fel belgyógyásznak?
Magyarországon szerintetek mennyire éri meg orvosnak menni?
Annyira szeretnék az egészségügyben dolgozni régóta ez az álmom de kicsit elbizonytalanítanak a rossz tapasztalatok és a rossz bérezés
Mit gondoltok? Szerintetek okosabb döntés lenne kulfoldon probalkozni utana az allaskeresessel?
Milyen jo allasokat ismertek meg, amikben sok a penz itthon is es egyetem elvegzese kell hozza?
Elore is koszi
Megpróbálom összefoglalni neked, de szólj, ha valamit még kihagytam.:)
Ha elvégzed az orvosi egyetemet, akkor "csak" ezzel a 6 évvel elmehetsz például kutatni, de abból kiindulva, amit leírtál, téged nem ez az oldala érdekel a dolognak.
Ha kórházban szeretnél dolgozni, tegyük fel akkor belgyógyászként, akkor először a rezidensként kell majd dolgoznod, viszont ez is tulajdonképpen egy képzés, tanulás, jelképes összeget lehet vele keresni. Ez tart 2 évig. Ilyenkor csak megfigyelő vagy, apró feladatokkal bíznak meg, inkább mondanám, hogy nővéri feladatokkal, ügyelni ugyanúgy kell éjszaka. Ezután jön még 3 év szakorvosképzés (belgyógyász esetében, sebészetnél például ez sokkal több), szintén főleg tanulás, de itt már nagyobb feladatokkal is megbízhatnak, továbbra is csak szakorvosi felügyelet mellett. Ezután leteheted a szakvizsgádat, ami kemény mag, viszont ezután az adott területen szakorvossá válsz, önállóan fogsz dolgozni, esetleg tovább szakosodhatsz például endokrinológusnak.
Hogy megéri-e Magyarországon orvosnak lenni? Nem. Sajnos ez az igazság, teljes kizsigerelés, alacsony fizetés, illetve a hálapénzt is lassan meg akarják szüntetni, ami eddig a bevétel nagy részét jelentette. Viszont ha állami helyed lesz egyetemen, és valószínűleg ez lesz a helyzet, mivel nem sokakat vonz a másfél milliós díj félévenként, akkor x ideig muszáj lesz az országban dolgoznod, ezzel "fizeted vissza" az oktatásodat. Utána érdemes lehet külföldben gondolkozni, bár sokaknak ez nyilván nem megoldás, és valljuk is be, hogy az ember nem azért tanul ennyit, hogy költöznie kelljen a megélhetésért.
Hogyha hasonló területek érdekelnek, akkor az általános orvosi két testvére, a fogorvosi és a gyógyszerészet jó választás lehet. Orvosin belül is vannak "kellemesebb" területek, például a bőrgyógyászat, ahol nincs éjszakai ügyelet es elég jó pénzeket lehet keresni magánrendeléssel.
Remélem tudtam segíteni és validak az információim!:)
Uristen koszonom szepen nagyon kedves vagy!
Most mondtam le akkor arrol hogy orvos leszek
Elmegyek mentotisztnek :D
Koszonom szepen nektek :)
Azért az túlzás, hogy a rezidensképzés csak megfigyelés és nővérmunka. Viszonylag egyszerűbb orvosi feladatokat kell végezni, szakorvosi felügyelettel.
Példák: sebész rezidens a szakorvosnak asszisztál műtétekben, de kisebb műtéteket végezhet maga is (rajtam elsőéves rezidens végzett egyszer kisebb műtétet). Aneszteziológus rezidens egyszerűbb eseteket altathat úgy, hogy a szomszéd műtőben, vagy legalábbis elérhető közelségben van szakorvos. Patológus/igazságügyi orvostan rezidens önállóan végzi a boncolást és írja meg a jegyzőkönyvet, azzal, hogy a boncolás végén lejön a szakorvos és megnézi a szerveket, illetve megnézi és kijavítja az elkészült jegyzőkönyvet.
A mentőtisztit nem nagyon tudom ajánlani. Lehet, hogy papíron rövidebb a képzés, és kevesebb a tananyag, de ott egészen máshogy állnak hozzá az oktatók a hallgatókhoz, sokkal kegyetlenebb hely. Mentőtisztin a felvettek kisebb hányada végez, mint az orvosin és aki végez, annak is többnyire 5-6-7-re nyúlik a 4 év. Ha mégis végzel, utána kevesebb munkalehetőséged lesz kevesebb pénzért.
Én magam orvos vagyok, mentőtiszttel meg rengeteggel beszéltem, de szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hány pozitív szót hallottam tőlük a képzésről és a munkahelyükről. Csak azért csinálják mégis, mert nekik ez valami szerelem, talán még nagyobb, mint nekünk az orvoslás, illetve mazochistábbak még nálunk is.
"rezidensként ... csak megfigyelő vagy, apró feladatokkal bíznak meg, inkább mondanám, hogy nővéri feladatokkal".
Ez nem igaz. 😃
A mentotiszt azert tetszett meg nagyon, mert szeretem a varatlan helyzeteket
Mar van egy apoloi szakmam+Ugye az erettsegi ezert talan egyszerubb lenne a mentotiszt mint egy gimnaziumos diaknak mert ugye ezt tanultam 5 evig
Az a baj sajnos most hogy igy megtudtam hogy orvoskent szakosodni nem 1-2 ev elegge bosszant hogy ennyi ido persze ertheto, csak nem lenne idegrendszerem ennyit tanulni
most akkor a pénz/fizetés a legfontosabb neked, vagy az, hogy érdekel az orvoslás és másokon segíts? nagyon nem mindegy..
ha az előbbi akkor nem éri meg a 6 + x év tanulás, rengeteg más munkával lehet több pénzt keresni jóval kevesebb tanulással és szenvedéssel, mert igen, szivatós azért az egyetem, sokat kell tanulni.
ha másokon szeretnél segíteni és elég motivált vagy, tényleg érdekel az orvoslás akkor viszont vágj bele...de szerintem tényleg csak akkor, különben nagyon hamar ki fogsz égni.
az hogy a rezidensképzés milyen, nagyon függ a szakiránytól.. nyilán egy sebész rezidens nem fog 2 hét után nagyműtéteket csinálni csak asszisztálni, de ez nagy butaság, hogy ápolói munkát végeznek a rezidensek. Amit végeznek viszont az a rengeteg papírmunka és ügyintézés, telefonálgatás stb
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!