Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Napi 10-11 óra tanulás elég...

Napi 10-11 óra tanulás elég egy orvosis diáknak, ahhoz hogy jól teljesítsen?

Figyelt kérdés

Tehát összesen 10-11 óra.

Az egyetemen töltött idővel együtt...



2021. jan. 9. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Hat ezt nem órákban mérik, van akinek megragad elsőre is a tananyag, van akinek meg hatodikra sem. Hiába ulsz a konyv felett 10 orat, ha mar a masodik oraban sem tudsz koncentralni. Ha órán figyelsz, eleg kevesebb is.
2021. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdezem, mert azt mondják hogy lehetetlen mellette dolgozni, mert egésznap tanulni kell...


Viszont szerintem 4-5 órát naponta az orvosisok is szoktak szórakozni, videójátékozni, filmet nézni, kutyát sétáltatni, vagy étterembe járni, akármi.


Tehát ha valaki ezeket feladja, akkor helyette könnyű-fizikai munkát végezhet helyette, mondjuk 4 órában, ami ráadásul kikapcsolja, nem?

Nekem ez kivitelezhetőnek tűnik.

2021. jan. 9. 14:32
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyéntől (képességtől, memóriától, IQ-tól...) függ. Van akinek elég napi 2-3 óra, van akinek napi 15 óra is kevés.
2021. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
Fölösleges ennyit tanulni. Aki rendszeresen ennyit tanul egy nap, annak komoly gondok vannak a módszereivel és ezt minden rosszindulat nélkül mondom.
2021. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom alapján az orvosi alatt semmi sem képes kikapcsolni, nem, hogy 4 óra könnyű fizikai munka. Szerintem érdemes kipróbálni max egy nagyon rövid időre, ha tényleg szeretned és szükséged van a pénzre, de ha a tanulmanyaidra rámegy, akkor ennek sokkal nagyobb kára van mint haszna. Vizsga időszakban pl szerintem semmiképpen nem lehet a munkát beiktatni.
2021. jan. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem mindenkinek más a tanulás-módszertana, és az is eltér, hogy milyen hamar ragadnak meg a dolgok. Emiatt sajnos nem fogunk tudni konkrét, rád szabott választ adni. Vannak olyan ismerőseim, akik végig dolgoztak egyetem alatt, és nem csúsztak (muszáj volt nekik, így tartották el magukat). Az ritkább volt, hogy valaki kedvtelésből folyamatosan dolgozzon, viszont 2-3 hónapig tartó kiállításokra (pl. Bodies) meg egyszerűbb diákmunkákra többen elmentek. Én önkénteskedtem mellette. Nagyon sok minden múlik az időbeosztásodon, a már említett tanulási módszereken, azon is, hogy családra/párkapcsolatra mennyire van igényed mellette. Ezeket nem árt az elején felmérni, és nem rögtön beleugrani egy munkába. De egyáltalán nem lehetetlen, csak szerintem ha nem muszáj, akkor ne tedd tönkre magad miatta, próbálj meg egy egészséges szintet megütni. Nekem volt amikor kifejezetten segített a fizikai aktivitás vizsgaidőszak alatt, annyi hogy nem munka formájában. De mindenesetre azért a 10-11 óra tanulás naponta picit túlzás talán (végzős vagyok, nem tanultam ennyit). Hajrá majd! :)
2021. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Harmadéves vagyok az orvosin.

Nekem egyetlen ismerősöm van, aki dolgozik az orvosi mellett, de ő is azért, mert ez már a második diplomája (az első a gyógyszerész), így neki már fizetnie kell a tandíjért illetve pár tárgyát el is fogadták. Farmakológiát mondjuk úgy, ahogy van, jóváírták, ami érthető is.

Én nem vagyok egy rossz tanuló, sikerült mindig 4,5 felett végeznem, amit úgy tudtam elérni, hogy mindennap tanultam valamennyit, nem csak a vizsgaidőszakban. Mikor nincs covid, akkor kb 4-ig suliban vagyok, sőt volt hogy 8ig, miközben délután volt két lyukas órám.

Hazamentem, örültem hogy valamit át tudtam nézni és bedőltem az ágyba. Úgy gondolom jó eszem van (nyilván nem ismertek, ezért írom, nem “kérkedésből”), és nem kellett 1-1 anyagot nyolcszor átolvasni ahhoz, hogy megjegyezzem. Másnak igen, sőt, vannak akiket folyamatos kudarcok érnek. Ez egy nagyon kemény szak, világszinten is, nem csak itthon.

Szerintem esélytelen mellette dolgozni (feltéve hogy nem fogadják el pár tárgyadat, mint írtam). Elsőben volt hogy éjfélig, hajnali egyig is tanultam. Most azért harmadéven már nem így van, na nem azért mert könnyebb lenne, hanem mert megtanultam hogyan lehet hatékonyabban memorizálni. Most már eljárok olykor edzeni is, több életem van, de dolgozni most se tudnék.

2021. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!