Milyen a pszichológia szak?
Magolásnak azért nem mondanám, de nagyon sok nevet, kísérletet kellett fejből tudni, aminek később nem feltétlen, hogy hasznát vesszük (megcáfolták őket pl.), és a statisztika miatt is kellett fejből tudni, hogy melyik módszer mire való pl.
Gyakorlatokon mi kb. csak játszottunk, egyáltalán nem volt megerőltető.
Érdekes szak, sok hasznos dolgot tanít, és általában elfogadó, nyitott emberekkel vesz körül, ami nem árt, de nem feltétlen van munkapiaci értéke, hatalmas a túlképzés, az önjelölt segítők tábora, és rengeteg pénz és idő belemegy, mire elkezd megtérülni, mert az 5 éves képzéssel sem mész igazán sokra... Persze adhatsz életvezetési tanácsokat, de tudod kit fog ez érdekelni, mikor te vagy huszonéves, aki hozzád fordulna, meg kétszer annyi. :D
Nehéznek nem mondanám, de a biológiát és a statot muszály volt rendesen tanulni.
Néhány szaknál (pl. orvosi, mérnöki, jogi) könnyebb, de azért nem tartozik a laza szakok közé. Fogalmazzunk úgy, hogy teljesíthető. Aki ezt akarja csinálni, az meg fogja tudni oldani. Valóban vannak olyan kurzusok, a többségnek például a bioszos tárgyak, amik kisebb-nagyobb nehézségeket szoktak okozni. Gyakorlat olyan értelemben, hogy diplomás pszichológushoz hasonló munkát végezz, tényleg nagyon kevés van, legalábbis alapképzésen (nekem egy ilyen kurzusom volt). De az alapképzés célja az elméleti alapozás, pont ezért nem is pszichológus, csak viselkedéselemző leszel a diplomával. A valódi szakmai gyakorlat megszerzésére a mesterképzés, később pedig a szakképzés során van lehetőség. Viszont vannak gyakorlati tárgyak, amik általában kisebb csoportos órákat jelentenek. Ezek arra nyújtanak lehetőséget, hogy interaktívabb módon ismerj meg egy területet, saját kiselőadásokat csinálj vagy statisztikával foglalkozz a gyakorlatban (ami legalább a szakdolgozathoz kelleni fog). Ilyen gyakorlat általában több is van egy félév során.
Tényleges magolásra nálam csak egyszer vagy kétszer került sor, amikor szó szerint kellett fogalom magyarázatokat megtanulni a már említett bioszos tárgyak során, de azóta megváltozott a tanterv, úgyhogy lehet, hogy már ezt sem kell. Viszont a magolás hiánya nem azt jelenti, hogy nem kell tanulni. Sok elmélet, kísérlet van, amit meg kell érteni, és a megtanultakat utána összefüggő módon vissza kell tudni adni a vizsgákon, zh-kon, szigorlatokon. Hogy ez az anyag száraz-e, az egyénfüggő. Valakinek, aki tanácsadó/terapeuta akar lenni, annak lehet. Annak, aki kutató, gondolom nem (feltéve, hogy az adott területen akar kutatni persze). Vannak kevésbé élvezetes dolgok, de csomó érdekes kísérletről és elméletről is tanulunk, úgyhogy én semmiképpen nem nevezném az egész képzés anyagát száraznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!