Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek emelt érettségizze...

Szerintetek emelt érettségizzek, ha szakmát tanulok, és gépészmérnök akarok lenni?

Figyelt kérdés

Én most vagyok 12.-es, és egy elég jó szinvonalú Műszaki Technikumba járok, Mechatronikai technikusnak tanulok. Jövő májusba fogok ugye érettségizni. Matek átlagom: 3,94 eddig tehát 4-es fizika 4,38 tehát az is egy erős négyes, többi szakmai tárgy is 3-as 4-es.

De a lényeg. ha szakmát tanulok, akkor kell emelt érettségizni, vagy a szakma már beszámit egy emelt érettséginek?



2020. dec. 6. 15:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Kell az emelt érettségi, a szakma nem számít emeltnek. De meg kell nézni, milyen szakmai érettségit teszel és mit fogad el az egyetem, előfordul, hogy szakmai tárgybol tett EMELT érettségit is elfogadják, így akkor nem kell 6 tárgybol érettségizned. (persze tanuld szorgalmasan a fizikát, mert hasznos).
2020. dec. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Emelt nélkül felvételizni se felvételizhetsz, ez nem opcionális. Ha a BME-re mész, akkor matek+fizika nagyon fog kelleni, azokra feküdj rá, bár ha egy erős technikumba jársz, akkor az a 4-es is sokkal több tudást feltételez, mintha valami retard képzőbe járnál. Hasonló cipőben jártam én is, csak vegyipari tanulmányokkal.
2020. dec. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!