Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki projektmenedzser...

Gépészmérnöki projektmenedzser szeretnék lenni, miből kellene érettségiznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10.-es vagyok most, és szeretnék menedzser lenni a gépiparban.

Miből kell ahhoz leérettségiznem, hogy az legyek, valamint milyen egyetemeket ajánlotok a továbbtanuláshoz?



2020. szept. 8. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Matematika, fizika. BME
2020. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj "menedzser" lenni... akarj egy jó szakember lenni. Ha a gépiparban akarsz dolgozni, akkor először is végezz el egy mérnöki szakot, dolgozz a szakmában mérnökként 5-10 évet, és utána akarj menedzserkedni. A műszaki menedzser szak felejtős, semmire se jó.
2020. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Matematika, fizika érettségi. Elvileg informatikában, kémiával is be lehet jutni, de a fizikai alapok az egyetemen kelleni fognak, szóval érdemes rágyúrni!

Mindenképpen gépészmérnök BSC, és aztán erre egy műszaki menedzser mesterképzés. Ez utóbbi már levelező, addig legalább szerzel mérnöki gyakorlatot.

Ugyanezért a BSC-n érdemes duális képzésre jelentkezni.

2020. szept. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyi: olyan sulit válassz, ahol van olyan céggel duális szerződés, ami közel áll az elképzeléseidhez! Pl Győr - Audi, Kecskemét - Mercedes.
2020. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a #2-es mondja. Igazán jó műszaki menedzser, projektvezető csak egy mérnökből lehet. Persze létezik a műszaki menedzser képzés, de az önmagában semmire sem jó. Gazdaságishoz kevés, mérökihez még annál is kevesebb. Na de ha elvégzel egy gépészmérnök BSc-t, dolgozol az iparban mérnökként, közben meg elvégzel egy műszaki menedzser vagy vezetés-szervezés mesterképzést, akkor már mindjárt más a helyzet.

Vezető csak abból lesz akinek már van elég tapasztalata az iparban. Érthető hogy csak olyat pakolnak be menedzsernek, aki pontosan tisztában van a fejlesztési folyamatokkal, ő maga is csinálta, tehát van benne tapasztalata elsőkézből.


Plusz semmi sem garantálja, hogy valóban jó vezető lennél. Sokkal több annál egy ilyen pozíció, hogy megszervezed a munkát. Az csak a hivatalos része. Utána jön az, hogy a csapatod egyéni, magánéleti problémáira figyelni, mentális és lelki bajaikat minimalizálni munka közben, úgy kihozni belőlük a maximumot, hogy ne legyenek idegroncsok. Már ha feltételezzük hogy arra tényleg alkalmas vezetőket választunk. Nem való ez mindenkinek.


Vannak akik született vezetők? Persze. Még nekik is érdemes lehúzni 5+ évet sima mérnökként? Duplán persze.


Szóval válassz egy gépészmérnöki BSc képzést (BME vagy ÓE) végezd el, képzés alatt gyakornokoskodj ha van időd, majd dolgozz az iparban, végezz el egy vezetés-szervezés mesterképzést, aztán lehetsz menedzser. Már ha a vállalat is úgy gondolja hogy alkalmas vagy.


Kérlek ne úgy jöjjön ez le neked, hogy aktívan tenni akarok a menedzseri karriered ellen, erről szó sincs. Csak érdemesebb reálisan gondolkodni, tekintettel a jövőbeni beosztottaid helyzetére. Te kit fogadnál el vezetőnek magadtól, mindenféle felsőbb nyomás nélkül? Azt akinek nincs is a gépészmérnöki szakmában tapasztalata, vagy egy olyat aki ugyanúgy mérnök volt mint te, majd vezető lett?

2020. szept. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vodafonelive ***** válasza:
92%
Végezd el a gépészmérnöki BSc-t, dolgozz, mellette csinálj gépész MSc-t vagy valamilyen közgáz MSc-t levelezőn, majd kb. 3-5 év múlva próbálj meg váltani.
2020. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Viszont lenne pár kérdésem, hozzászólásom még. Én úgy akartam alapból, hogy gépészmérnök leszek (nem akarok műszaki medezser lenni), majd aztán csak projektmenedzser. Nem tántorít a sok tanulás. Fizikát nagyon szeretem, matekot is szeretem, de nem annyira.

És ezért is, ELTE-nek van-e gépészmérnöki kara, ha van, milyen? Érdemes külföldre menni, vagy külföldön dolgozni? Hogy működik ez a duális képzés, mennyit lehet belőle profitálni? Megéri-e PhD-t csinálni gépészmérnöki szakon? Fizikából, matekból lehetőleg felsőfokú érettségit csináljak majd?

2020. szept. 9. 20:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az ELTE-nek van-e gépészmérnök szaka, de ha igen, felejtsd el! Ugyanis az ismertek között nincs!

Duális képzés:

A hallgatók vizsgaidőszakban (vizsganapok kivételével), illetve a félévek közötti szünetekben dolgoznak a szerződött vállalatnál. Viszont minden hónapra kapnak juttatást, akkor is, amikor szorgalmi időszakban a suliban vannak.

Végzés után előnyt élveznek a külsősökkel szemben. Ha meg máshová akarnak menni, akkor van mit írjanak az önéletrajzukba szakmai tapasztalatnak.

Nálunk nem kell kötelezően aláírniuk, hogy végzés után itt maradnak, teljesen önálló döntés.

2020. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ELTE-n csak sima természettudományi képzések vannak, gépész az nincs. Gépészmérnökit a BME-n vagy OE-n érdemes csinálni.


Duális képzés az úgy megy, hogy egy cég munkavállalója vagy, de nem egyből termelsz, hanem a cég képez téged. Aztán ahogy haladsz előre, egyre többet és többet tudsz majd bedolgozni a futó projektekbe. Végzés után pedig szinte borítékolható a biztos munka.

Jobb helyeken úgy megy, hogy csak vizsgaidőszakban és nyáron kell bent lenned a cégnél, de akkor 30-40 órában (ez a jobb, mert szorgalmi időszakban olyan vagy mint bármely másik hallgató, nem veszi el a munka a tanulásból az időt), máshol pedig heti 1-2 napot kell a cégnél tölteni.


Külföldön persze nagyobb a fizetés, több a lehetőség, DE itthon egy gépészmérnök fényes módon meg tud élni. Amint eléred a nettó 400-600 ezres fizetési sávot, az anyagiakkal többé nem lesz gondod. Szóval nem kell a jobb élet reményében külföldre menni ha nem akarsz. Attól persze lehet menni (én is menni akarok) de itthon sem lesz gondod.


PhD-t akkor érdemes, ha tudományos K+F-ben gondolod el a karriered. Ha csak egy cégnél szeretnél dolgozni, akkor kvázi felesleges. De BSc, inkább MSc végére tudni fogod hogy mennyire érdekel a doktori fokozat megszerzése. Ha van egy terület ami nagyon de nagyon érdekel, és tuti azzal akarsz foglalkozni, akkor érdemes lehet. De itthon egy PhD hallgató ha csak a tanulmányokra akar fókuszálni és nem dolgozik be egy cégnek a doktori iskola mellett, akkor elég szűkösen él. Külföldön persze más a helyzet. Ott egy PhD fizetésből el lehet éldegélni.

2020. szept. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vodafonelive ***** válasza:

Van az ELTE-n gépészmérnök BSc képzés, csak Szombathelyen és indul a képzés elég régóta, már az első ott kezdett hallgatók is leállamvizsgáztak 2 éve. ELTE-IK-n belül keresd a szakot, ott megtalálod. Facebookon szerintem nézegesd a csoportot, lépj be, itt a gyakorin még nem találkoztam olyannal aki ott tanult volna gépésznek.

No igen, a 400e forintos nettó fizetés leginkább Budapesten érhető el, ott is csak tapasztalattal. Friss diplomás ként örülsz annak ha felvesznek valahova és szerzel tapasztalatot.

2020. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!