Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó döntés, ha orvos leszek?

Jó döntés, ha orvos leszek?

Figyelt kérdés
Úgyértem jól fizető állás?Meg lehet belőle élni?
2008. nov. 28. 14:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Utolso valaszolo, szerintem eleg sokfele munkaba belefasul az ember, de ha te mar most, 25 evesen belefasultal, akkor tenyleg kar volt ezt valasztanod. Na, a te valaszodbol aztan tenyleg a penz szaga jon csak le, nem pedig a segitese!

Kulonben annyi kerdes van ezen a forumon, hogy mi legyek ha nagy leszek, es mi hogy erre az egyetemre jarok es ezt es ezt tanulom...

Szerintem Magyarorszaggal van a hiba, nem a szakmakkal, es egyetemekkel. En mindig azt mondom, hogy el kell menni, megpedig minel messzebbre, mert az orszag egy vicc. Senkit es semmit nem becsulnek meg. Szomoru, de igaz.

2008. nov. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

17:56-ös válaszoló vagyok, és egyetértek az utolsó válaszolóval. Ebben az országban nehéz nem belefásulni egy idő után a dolgokba. Erre nálam jó példa az egyetem: ötödik éve koptatom a padjait, és ha tehetném most azonnal felrobbantanám TO-stul, tanárostul, mindenestül, mert közelről látom a mocskosságokat. De úgy gondolom, azért a munkahelyek többségénél ez így van ebben az országban: kihajtják belőled a lelkedet is, anyagilag és szakmailag sem becsülnek meg, mindig éreztetik veled, hogy lecserélhető vagy. Még a legjobb munkaerő is rövid úton az utcán találhatja magát a leépítések következtében.

Nyugaton ez más: ismerek Magyarországon tanuló skandináv orvostanhallgatókat, akik a diploma megszerzése után hazatérve inkább hadd' ne mondjam el, milyen körülmények között fognak dolgozni, és mennyi fizetésért...

2008. nov. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Na, a te valaszodbol aztan tenyleg a penz szaga jon csak le, nem pedig a segitese!<------KÖSZI SZÉPEN,kösz hogy ebből itélsz meg.Hát akkor már te sem lehetsz orvos,az is biztos!!!!!
2008. dec. 2. 14:21
 14/15 anonim válasza:
74%

Orvoslás és pénz...

Igaz, hogy itt M-on rosszúl fizetik az egészségügyi dolgozókat és orvosokat, de aki ezt a nemes hivatást választotta az ne álmodjon vastag pénztárcáról, egyelőre, az megjön a szakmai hírnévvel együtt.

Ha, becsületesen megfizetnék őket, akkor nem kellene valósággal koldulniuk a betegektől,ez mindkét félnek nagyon megalázó!A kormány feladata lenne a becsületes fizetés biztosítása és akkor fel sem merülne a "koldulás"/ paraszolvencia/ mint fizetés kiegészítő tevékenység.

2008. dec. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
22:24-kor irtam egy valaszt, es az elottem valaszolora, az orvos rezidensekre gondoltam. Kerdezo felreolvastad, olvasd el megegyszer!
2008. dec. 28. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!