Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jó döntés, ha orvos leszek?

Jó döntés, ha orvos leszek?

Figyelt kérdés
Úgyértem jól fizető állás?Meg lehet belőle élni?
2008. nov. 28. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
A közalkalmazottak többsége nem keres olyan jól. Ez köztudott. De persze minden attól függ, hogy milyen a beosztásod..
2008. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.De akkor milyen beosztás keres jól?
2008. nov. 28. 15:27
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Meg szep, hogy jo dontes hogy orvos leszel! Gratulalok, ha oda jelentkezel, es sikerul elvegezned, vagy mar oda jarsz?

Nem muszaj Magyarorszagon maradnod, sot menned kell onnan, szerintem.

Kulfoldon, barhol a vilagban lesz munkad ha orvos leszel. En biztos nem maradnek abban az orszagban. Felesleges. Ha ilyen okos es jo eszu vagy, persze hogy legyel orvos!!! Barcsak en lennek az.

2008. nov. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
A kozalkalmazottak lehet, hogy nem keresnek olyan jol, itthon legalabbis. Ezesetben jobb, ha megfogadod a 2. valaszolo tanacsat, es lelecelsz. De itthon sem remenytelen a helyzet, a magandokik sok penzt bezsebelnek, es egyre tobben keresik oket.
2008. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
73%
Jó hát!Legyél nőgyógyász!
2008. nov. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, orvosként nagyon jól lehet keresni, a magánpraxisod van. Közalkalmazottnak lenni nem túl jó, bár nálunk a faluban a háziorvos már a második házát építi 10 év alatt pusztán a fizetéséből, és felső középkategóriás autója van. Cserébe napi négy órában kell gyógyszert felírnia az idős néniknek... Nem túl stresszes meló.

Persze, ha a sürgősségi ügyeleten dolgozol, az elég gáz, dupla műszakok, kifizetetlen túlórák... Állami kórházakban nagyon sokat kell dolgozni, nagyon kevés pénzért.

2008. nov. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem meg ne halára akard keresni magad, ennek a szakmának nem ez a lényege, hanem az , hogy segits az embereken (úgy, hogy az szivből jön, és nem pedig azt nézed milyen vastag lesz a pénztárcád a végén.) Ne haragudj , de undoritó vagy. Ha jó vagy bioszból meg kémiából, és tudsz sokat tanulni, és segiteni akarsz az embereknek, elhivatott vagy, akkor menjél az orvosira. Sajnos a kérdések alapján ezen tulajdonságoknak egyikét se látom rajtad. Keresni meg máshogy is lehet, akkor már inkább a közgázat vagy a jogot ajánlom neked. Hasonlóan pénzes pályák, de nem kell képmutatónak lenned.
2008. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én az embereken komolyan szeretnék segíteni,azért kérdeztem ezt,hogy meg tudok-e ebből én élni,mert ha nem,akkor mást választok,ahol szintén tudok segíteni,akár állatnak,akár embernek.Ez csak egy mellékes kérdés,de KOMOLYAN szeretnék segíteni az embereken!!!!
2008. nov. 28. 21:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó, mostmár értem, akkor elnézést( az előző válaszoló vagyok). Nekem ez egy nagyon érzékeny témám, mivel én szociális munkásnak készülök, és még annyit se fogok keresni , mint te, de jelenleg ez foglalkoztat a legkevésbé. Persze az is szempont, hogy mennyit keresel, hiszen éhen halni senki se akar. Erről csak azt tudom mondani, hogy nálunk a család fele orvosokból áll (nem magán orvosok) és egyáltalán nem élünk rosszul. Én úgy látom, hogyha segiteni akarsz az embereken akkor az orvosi az a pálya, amit egy kicsit jobban megfizetnek, mint a többi közalkalmazottit...
2008. nov. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
16%

A férjem(30) és én is( 25)orvos rezidens vagyok! NE LEGYÉL ORVOS! Egy idő után belefásul az ember, hogy éjjel nappal dolgozol és még az ügyeletet sem fizetik ki. Egyébként hobbynak jó!

Ha mégis orvosl leszel jusson majd eszedbe ez a pár sor.

2008. nov. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!