Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos szeretnék lenni, jó...

Orvos szeretnék lenni, jó döntés szerintetek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és orvos szeretnék lenni..Most kell majd bejelölni, 3 iskolát ( gimnázium) , melyik lenne a legalkalmasabb, ahol van kémia-biológia fakultáció? Nekem a Teleki Blanka tetszett, de nem tudom, hogy ott van-e=S

Igen hallottam, hogy mindenből ötös kell az érettségi, és felsőfokú érettségi kell biológiából és kémiából..és nem árt néhány nyelvvizsga, most fogok letenni egy angol középfokút..de természetesen még szeretnék egy németet-esetleg olaszt. És egyetem? talán a Semmelweis? Nagyon nehéz bekerülni? Úgy hallottam nagyon nehéz az orvosi, nemcsak bekerülni, hanem az egész..és utána rezidensi évek..hogy működik ez? És nagyon drága lenne ez az egész?

Mert én úgy vagyok ezzel, hogy nem érdekel " ha egyszer " orvos leszek, nem lesz sok a pénzem..mert nem azért lesz valaki orvos..de nem lök ki minket a pénz. és félek, hogy amikor kéne fizetni nem nem lesz elég, pedig a szüleim 100%, támogatnak.(: * elfelejtettem írni, az orvoson belül, sebész (:


* bocsi, a sok kérdésért, csak összeakartam mindent most foglalni.. és köszönöm a válaszokat előre is.


2010. júl. 15. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

A most 2010 szeptemberében induló általános orvosi képzésről (egyetemtől függetlenül) ezeket tudom mondani:


Osztatlan képzés (tehát nem bonthatod alap- és mesterképzésre - fura is volna :D), 12 félévig tart. Ezután lehet szakosodni, pl. fül-orr-gégész, pszichiéter, stb. A két felvételi tárgy egyike a kötelező biológia, emellé fizika vagy kémia számít. Megjegyzik, hogy legalább egyet emelt szinten kell teljesítened.

Jó ha tudod, hogy jelenleg bármelyik egyetemen a költségtérítéses képzés majdnem 1 millió Forintot jelent, félévente! (Az állami ugyebár ingyenes. Szerintem azért nem mindegy, mire jelentkezel és kerülsz be. Ez azért nem kis összeg, még ha mindenben támogatnak is.)

Egyébként mindenhol követelnek, mindegyik orvost nevel. :) Egy ismerősöm Szegedre, másik Semmelweisre jár, de nem számít; nem lehet óriási különbség eleve.


A nyelvvizsgák valóban hasznosak, pluszpontot érnek, illetve később nyelvvizsga nélkül nem adnak diplomát az egyetemek, csak igazolást, hogy elvégezted azt, amit.

Az angol középfokú egy nagyon jó kezdőlépés, csak így tovább! Ajánlom, hogy két nyelvből mindenképpen legyen középfokúd.

(Német nyelvből többféle nyelvvizsgaközpontot találsz, mint olaszból, ez előny - bár én olaszt tanulok, szerintem könnyebb nyelv, hamarabb ad sikerélményt, és igazán közel áll a latinhoz - az orvosok nyelvéhez. Ezért javaslom főleg.)


Bekerülni valóban nehéz, sokan, ha nem veszik fel őket, halasztanak egy évet, nyelvet tanulnak, újabb érettségire készülnek. De mindez megéri, ha elszánt vagy és kitartó, no meg szorgalmas.

Érettségi szempontjából a százalékok számítanak, ezekkel számolnak, nem a jegyekkel. Tehát nem mindegy, az az ötös mennyire erős ötös.

Természetesen más tárgyakból is jónak kell lenned, az összteljesítmény is fontos. Az középiskolai évvégi jegyeid is legyenek lehetőleg minél szebbek, nehogy azon múljon néhány pont.

Gyanítom, hogy nálad másabb lesz a felvételi rendszer, de... nem kell izgulni.


Mindenképp hívd fel az iskolákat, mindegyiket és érdeklődj a biológia-kémiáról. És a fizikáról, matematikáról is. Ne csak a fakultációról - az általában 11-12. osztályra érvényes, hanem arról is, hogy van-e speciálisan olyan osztályuk, ahol természettudományos tárgyakból emelt óraszámban tanítanak! (A volt iskolámban a mostani 2010/11-es tanévben indul ilyen négyosztályos gimnáziumi osztály, mint újdonság.)


Szóval hajrá! Jól kell tervezned, mikor mit csinálsz [nyelvtanulás, folytonos szorgalom], és nem szabad lelombozódnod, ha valami elsőre nem sikerül. Előbb-utóbb úgyis fog. :)


Minden jót!

(Elnézést a hosszú válaszért. Egyébként nem orvosira jelentkeztem, "elvetemült bölcsész, nyelvmániás" vagyok, csak az ismerőseim, barátaim tanácsait emlegetem. :))

2010. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
huh^^ köszönöm a tartalmas választ, nagyjából minden kérdésemre válaszoltál:) Nagyon sokat segítettél, és sok sikert.."mindenhez"
2010. júl. 15. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:
47%
az angol középfok jó, de más nyelvet nem igazán érdemes tanulnod, ugyanis a szakirodalomhoz is max ez kell. egy kis latint fogtok tanulni az egyetemen is, de az nem túl durva, mert nem egy cicerót kell újraírnod, csak nagyjából képben lenned. viszont ha csak a pluszpont miatt kell, akkor megértem, de szerintem ha ennyi energiád van az angol után a biológiára és biokémiára pazarold:) egyébként sok sikert
2010. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!