Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma után van értelme még...

Diploma után van értelme még egy nappali képzést elvégezni?

Figyelt kérdés

Mellette nyilván nem lehet főállású munkát végezni, csak diákmunkát vagy részmunkaidőben valamit, ami viszont nem feltétlenül elég egy albérletre.

A másik, hogy mire elvégezném az plusz 3 vagy 5 év és bár tök jó lenne továbbra is diáknak lenni, mégis sürgetne az idő, hogy karriert építsek és jobban önállósodjak.


Szakirányú, levelezős továbbképzésekben gondolkodjak inkább, amik az alapdiplomához kötődnek?



2020. júl. 4. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A kérdés túl általános. A válasz ugyanis messzemenően attól függ, hogy hány éves vagy, milyen diplomád van és milyen második nappalis képzés felé kacsingatsz. Vannak diploma-párosítások, amik együttesen ütősek a munkaerőpiacon, és vannak, amelyek egyáltalán nem. Vannak szakmák, amelyekben fontos a korai karrierépítés, és vannak, amelyekben nem. Szóval kérlek, írd le specifikusabban a helyzetet.
2020. júl. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
24 vagyok és jogot tanulok, ebben az évben fogom befejezni. Nappalis képzesek közül a gazdasági/közgazdász képzések, azok, amik szimpatikusak.
2020. júl. 4. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
A jogász+közgazdász párosítás szerintem ütős, amennyiben meg tudod engedni magadnak a tanulmányaid és a megélhetésed finanszírozását, hiszen ha nem csúsztál meg a jogon, akkor is csak két állami féléved marad. Mondjuk egy 7 féléves pénzügyi és számviteli alapképzést ha megcsinálsz, akkor a joggal együtt ritkán sokoldalú szakember leszel, például az adójogban vagy más gazdasági jogi kérdésekben, így az álláspályázatokon kezdőként is jó esélyed lehet. 28-29 évesen pedig messze nincs későn még a munkaerőpiacra belépni.
2020. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Pl. a corvinuson van olyan szakiranyu tovabbkepzes ami csak 2 eves es MSc/osztatlan diploma kell hozza, a jogasz meg utos lenne, automatikusan felvennenek csak a feleves dijat kell pengetned es persze lenne egy corvinusos papirod is. :)
2020. júl. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Igen, azt már én is néztem, érdekesnek tűnik a tematika, csakhát 400 ezer egy félév sajnos.
2020. júl. 4. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
98%
A jogasz képzés csak a jogi szakvizsga megléte mellett ér valamit. Szóval szerintem ezért egy szakjogász vagy a Jogász-közgazdász képzés lenne jó neked a munka mellett. Amennyiben jogászként képzeled el a jövőd. El kellene döntened, hogy merre indulnál és ahhoz érdemes a tovabbtanulasi terveid igazítani.
2020. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MLGuy ***** válasza:
86%
Nem érdemes gazdasági képzést nappalin végezni, kivéve az alkalmazott közgazdaságtant és a gazdasági és pénzügyi matematikai elemzőt, amelyeket csak nappalin lehet. De az összes többi: psz, gazdmen, nemzgazd, kermark stb. bőven elég levelezőn, nem érdemes rájuk nappalira járni (szerintem még alapképzésben sem, nemhogy másoddiplomaként). Menj bátran (jogász) munka mellett valamelyikre ezek közül levelezőn. Gazdasági informatikát is nézd meg, oda is érdemes.
2020. júl. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

ELTE GTI-n indulnak nappalis mesterszakok, amik színvonalasak (a többi üzleti képzéshez viszonyítva), viszont nem kell sokat bejárni hozzá: előadásokra lehet menni szombaton a péntek helyett, szemináriumok meg kedden és csütörtökön van egy-egy darab, és még választhatsz is, hogy a reggel 8 órásra, vagy a délután 4 óraira mész be (ugyanazt adják le mindkétszer).


Szóval én azt javaslom, hogy a jogi diplomád után helyezkedj el a szakmádban, és mellette kezdd el itt a nappali képzést. Könnyebb lesz, mint egy jog, hidd el. (Én mérnöki után csináltam.)

2020. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!