Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szüleimnek van igaza vagy...

A szüleimnek van igaza vagy nekem? (továbbtanulás)

Figyelt kérdés
Én szeretnék összeköltözni a barátommal, otthon maradni, és duális képzésen megcsinálni az egyetemet. A barátomon kívül nincsenek barátaim. A szüleim azt akarják, hogy "egyetemista" legyek (gólyabál, kollégium, gólyatábor), nem akarják, hogy egyetem mellett dolgozzak, csak nyáron.
2020. jún. 20. 09:21
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Te csinálod jól. Inkább igazi barátokat keress, ne olyanokat akik leisszák magukat, az egyetemeken ez megy. A gólyatábort én azután vetettem el, amikor a jelentkezési lapon az első kérdés az alapvető adatok után az volt, hogy "kedvenc sörmárka".
2020. jún. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom most érettségiztél akkor. Eleg fiatal vagy, szerintem élvezni kéne az életet még. Bár az is igaz hogy kinek mit jelent ez. Ha neked azt, hogy a baratoddal elj es tanulas mellett dolgozz, akkor csinald ezt.

Az egyetemen is sokféle ember van. Nem csak olyanok akik folyamatosan buliznak es isznak. Mondjuk par buli neked se ártana szerintem, mert lehet normalisan is csinalni normalis emberekkel. Az biztos hogy sol bert megismernel es remek barátságok szulethetnek. De ez a dualis képzésen is igaz.

En a helyedben a masodik lehetőséget választanám, de mint mondtam mindenki mas. Nekem egyértelműen az lenne jobb, de a te döntésed.

2020. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem itt senkinek nincs igaza, máshogy érzitek jónak. A szüleid csak jót akarnak neked, de nem értik meg a helyzetedet és hogy téged nem feltétlen vonz. Én is voltam hasonló szituációban, szintén a közeli egyetemet és a párommal összeköltözést választottam a távoli egyetem és koli helyett. Az van, hogy nem szeretnék, hogy kimaradj a jóból amíg fiatal vagy, úgy érzik kihagysz ezzel valamit. Az én szüleim kolisok voltak, egymással is ott ismerkedtek meg, illetve millió sztorit hallottam a bulikról, kolis életről, egyetemről a szülőktől távol. Az ottani barátaik maradtak meg így felnőtt korukra is, és mindig féltek szerintem, hogy én ebből kimararadok. De mindenkinek más a prioritás és úgy dönts ahogy te jónak érzed. Lehet megijeszti őket, hogy ilyen "józan" döntést hozol. Én nem bánom, hogy így döntöttem, azért egy majd 3 éves kapcsolattal inkább vágytam együtt élésre mint kolira, illetve nekem a középiskolából olyan baráti társaságom lett már eddigre, hogy én úgy érzem nekem ők maradnak meg felnőtt koromra is. Attól még el lehet menni a bulikba, lehet barátokat szerezni, ugyanúgy lehetsz nyitott az egyetemi életre.
2020. jún. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a te döntésed. Ők azt akarják, hogy megismerj másokat is, mert egy emberre építeni az egész életed 18 évesen elég nagy hülyeségnek tűnik. Ha pedig az az 1 is elmegy, jó eséllyel el fog, akkor mi lesz veled? Én nekik adok egy szavazatot. Keress barátokat, mozdulj ki!
2020. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a szüleidnek nagyjából igaza van, amit te szeretnél tulajdonképpen, hogy egyetem mellett dolgozz, azt duális képzés nélkül is simán meg lehet csinálni. Én jelentkeznék egy nem duális képzésre, és megnézném, hogy milyen. Ezt elsősorban azért mondom mert rengeteg olyan embert ismerek akiknek középiskolában, általános iskolában nem voltak barátaik, ennek számtalan különböző oka lehet, pl. egyszerűen sz*r a társaság, nekem is csak pár haverom lett a középsulis osztályból. De egyetemen rengeteg új embert ismerhetsz meg, sokféle közegből sokféle háttérrel, sokkal könnyebben megtalálhatod a helyedet szerintem.
2020. jún. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezt a szakot tanulnád más városban is koliban? Mert akkor maradj a barátoddal és csináld otthon, amiatt nem éri meg elköltözni hogy kolis legyél, bulizni lehet nélküle is. Legalábbis nekem nem érné meg.

Vagy a másik városban másik szak lenne, ami esetleg jobban érdekel, jobbak a későbbi kilátások vele, jobban lehet keresni?

Mert akkor én ezt választanám. Később is össze lehet költözni, de más képzést már nem biztos hogy elvégzel az első után. Ismerkedni valóban jó dolog, én nem vagyok egy bulizós típus, de egyetem alatt lett két nagyon jó barátnőm, meg olyan szakra járok ami nincs minden egyetemen és ez nekem megérte azt, hogy csak évekkel később költöztem össze a barátommal.

2020. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!