Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel, alkalmaz...

Pénzügy és számvitel, alkalmazott közgazdaságtan vagy gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés? MIÉRT?

Figyelt kérdés

Melyiket éri meg a legjobban tanulni?

Melyik a legkönnyebb/legnehezebb?

Melyikkel milyen álláslehetőségeim lesznek?

Mennyi a fizetése egy (pályakezdőnek) ilyen diplomával?

Miben különböznek ezek a szakok?

Melyik nem budapesti egyetem a legjobb hely, ahol ezeket lehet tanulni?

Ha tanultátok, milyen tapasztalataitok vannak a szakkal, az egyetemmel és az elhelyezkedéssel kapcsolatban? Ha újrakezdhetnétek, megint így döntenétek?



2020. máj. 9. 20:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
56%

Nehézségi sorrendben:

1. Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés

2. Alkalmazott közgazdaságtan

[ ... itt van egy nagyobb hiátus ... ]

3. Pénzügy-számvitel


Értelemszerűen nehézségi sorrendben nő az “érdemességük” is, azaz minél nehezebb, annál érdemesebb. Ha nagyon durva vagy matekból, akkor menj az elsőre; ha azért nem akarsz _annyira_ matekos szakra járni, és/vagy nem akarod osztatlan 5 éves képzéssel lekötni magadat, akkor menj a másodikra. Ha a matek annyira nem érdekel, viszont szeretnél sok száraz és unalmas anyagot (számvitel...) beѕeggelni, akkor jó lesz a psz.


Az alkalmazott közgazdaságtan alapozóban még az a jó, hogy a saját mesterképzésén kívül mehetsz például banki és pénzügyi matek mesterszakra, vagy bármilyen más üzleti mesterképzésre vagy MBA-re.


A legelsőben meg az a jó, hogy ha végiggyötröd magad az osztatlan 5 éven, akkor gyakorlatilag a legjobb közgazdasági képzésben vettél részt, ami csak Magyarországon létezik.


A legjobb helyek ezeket tanulni:

1. BCE utána CEU vagy más nyugati PhD

2. BCE vagy ELTE

3. BCE, ELTE, BME, BGE, PTE, SZTE, DE, de tulajdonképpen tökmindegy.

2020. máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%
Ui: ha most kellene döntenem, tutti az 1-re járnék. Az egyik gyerekem BCE marketingre jár DE EGY MÁSIK NAPPALI SZAK (pszichológia) MELLETT, a másik meg BCE GPME-re, és úgy gondolom, hogy ma ez utóbbi adja messze a legmagasabb szintű képzést + az a durva, mérnöki szintű matematika, amit ott adnak, mindenféle másra is jó később alapozásnak (mesterséges intelligencia stb.).
2020. máj. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Én GPME-re jártam, de szerintem nagyon nem éri meg. Kész szenvedés volt, és gyakorlati tudást nem ad. Ha otthon rengeteget tanulsz külön, megtanulsz programozni több nyelven, akkor lehet értelme.
2020. máj. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó nem tudom, mit rontottál el a karriereden (feltételezem, nem voltál gyakornok, nem sikerült bekerülnöd valamilyen nagyobb céghez vagy hasonló), de a gazdmatekosok a pénzügyi, befektetői piacok szupersztárjai, és nálunk is felszántják a márványburkolatot (nagyon nagy multi stratégiai osztálya). Gyakorlatilag korlátlan az elhelyezkedésük akvizíciós, stratégiai stb. osztályokon, tényleg oda mennek, ahova akarnak.
2020. máj. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Ui: tényleg, bocs, nem akartam karcos lenni. Mit jelent az, hogy nem ad gyakorlati tudást? Egyik egyetem se képes gyakorlati tudást adni, erre valók a gyakornoki helyek. Az egyetem dolga, hogy elméleti tudást adjon, erre pedig a GPME tökéletes.
2020. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Hidd el, semmit nem rontottam el a karrieremen. Nem azt mondtam, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, azt mondtam, hogy mint képzés nem jó. Nyilván aki jó matekból és odateszi magát sokmindent elérhet. Egyébként ez csak az utóbbi pár évben lett divat, hogy az egekig magasztalják ezt a szakot, de a legtöbben azt sem tudják mi zajlik ott. Egy pénzügy számvitellel egy jobb matekos pontosan oda el tud jutni, mint egy GPME-s, nem ad hatalmas pluszt, ellenben rengeteg felesleges magolás és tanulás, amit soha, sehol nem fogsz használni. Persze, el lehet vele érni sok mindent, de leginkább azért, mert aki ezt el tudja végezni, az valóban jó matekból és okos.
2020. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy melyik a jobb szakirány szerinted?
2020. máj. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mivel akar foglalkozni az ember. Kutatáshoz meg MNB-nél mondjuk hasznos a gazdmat, egyébként a gyakorlatban, multiknál a pénzügynek van értelme.
2020. máj. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Oké hát én Európa egyik legnagyobb multijánál dolgozom a stratégiai osztályon. Több tucat akvizíciós és befektetési projektben vettem részt, amelyeket az M&A osztály vezet. Nem kétséges, hogy egy DCF modellt egy pénzügyes is fel tud állítani (sőt még egy marketinges is :D bár én inkább fogyasztói piacokat és ajánlatokat elemzek), de minél erősebb a matematikai tudásod, annál jobban mennek ezek.


És, már a jövőre készülve: egyre jobban terjednek a matematikai/statisztikai modellek a vállalati döntéshozatalban (ezen dolgozom én is most amúgy, többek között). A jövőben egyre értékesebb lesz a matematikai tudás, a data science, ezen belül a gépi tanulás és deep learning. Ezért fog felértékelődni a GPME szak a jövőben még jobban, mivel egyszerűen sokkal erősebb matematikai alapjaitok vannak. Egy pénzügyet el tudsz végezni a négy alapművelettel. A MI a jövőben pont, hogy az a nulla matektudással rendelkező psz-eseket fogja megritkítani a munkaerőpiacon, hiszen amit egy könyvelő, payroll, controlling osztályon csinálnak, az nagymértékben automatizálható és gépesíthető. Ezért is írtam fentebb, hogy minél nehezebb / minél matekosabb egy szak, annál értékesebb és időtállóbb.

2020. máj. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben teljesen igazad van. De nem ez volt a kérdés. A szak maga nagyon nem éri meg szerintem. Te látsz egy környezetet, én látom, hogy erről a szakról ki mivel foglalkozik. Szerintem nem éri meg, a pénzügy számvitel átfogóbb tudást ad, általánosabb, az alkalmazott közgazdaságtan pedig majdnem ugyanaz, mint a GPME, csak könnyebb kicsit, és van esély kiszállni 3 év utan is.
2020. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!