Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia érettségire milyen...

Kémia érettségire milyen könyv (ek) ből ajánlott készülni?

Figyelt kérdés
Nekem a Villányi munkatankönyv nem nagyon jött be, inkább olyan tankönyvet vagy tankönyvcsaládot keresek, ami teljesen az alapoktól, az érettségin is előforduló kísérletek ismertetésével készít fel.Az "Ötösöm lesz" megvan, de az inkább csak munkafüzetnek való. Ki miből tanult: Orbán Erzsébet/Villányi tankönyvcsalád/Mozaik/Kónya-és melyik a legjobb önálló tanuláshoz?
2010. júl. 16. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szinte mindenhol ezt a kettőt használják, mármint az ötösöm lesz-t, illetve a villányisat.

Szerintem jó a Villányi-féle! Ott is eléggé az alapoktól leírnak benn mindent, ahogy haladsz a tk-ban, úgy oldd melléje a munkafüzetet! Neten mindkettőhöz van megoldókulcs, azzal leellenőrizheted. Szerintem külön jó, hogy vannak benn tesztek is, amin leellenőrizheted, hogy mennyire tanultad meg az adott fejezetet. Meg még azért is jó, mivel külön írja, hogy az ötösöm lesz-ből melyik feladatok kapcsolódnak a témához.

A villányi mf-ben a számolások tényleg nem a legjobbak, de amúgy szerintem jó!

Mozaikosat ismerem, szerintem nagyon dedós az! Nem érettségi felkészülésre való! (pláne ha emelt szinten mész)

2010. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én a Náray-Szabó Gábor Kémia című könyvéből tanulok. Ebben benne van minden sőt még több is mint ami az érettségire kell. Ebben nincsen rizsa csak a lényeg és jól megérthető. Persze ez NEM TANKÖNYV, hanem kézikönyvnek mondják.


Emellett Villányi és Orbán könyvből tanulok.

2010. júl. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Silber ***** válasza:
Márpedig a Villányi-féle könyveknél jobbat nem találsz. Én is abból tanultam annó, és teljes mértékben meg voltam vele elégedve. Az "Ötösöm lesz kémiából"-könyvet még az egyetem első félévében is használhatod.
2010. júl. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Villányi Kémia 9 és 10-et is megszereztem, de nem tudom, hogy elég-e, de jó könyvek. A munkatankönyvvel az a problémám, hogy nincsenek benne kísérletek és néha a feladatok megfogalmazása nem éppen a legegyszerűbb, amúgy tényleg nem rossz. Tehát a 2 Villányival és az Ötösömmel jó vagyok?:-)
2010. júl. 17. 09:51
 5/6 Silber ***** válasza:
9-10-ben még nem Villányi-könyvet használtam. De 11-12-ben igen. Az előbbi kettőről nem tudok véleményt mondani, de az utóbbiaknál jobb nincs, legalábbis nem tudok róla.
2010. júl. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi a segítséget!
2010. júl. 17. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!