Az orvosi egyetemre szeretnek menni, de azt hallottam, hogy napi 12 orat dolgozol. Ezert azon gondolkodom, hogy kesobb, majd ha lesznek gyerekeim nem lehetek aktiv anya az eletukben. Nektek mi a velemenyetek?
Az orvosi pálya nőként azzal jár, hogy későn kezdhetsz bele a gyerekvallalasba. Az alap általános orvosi végzettséged kb 25 éves korodban lesz meg, ha időben végzel, nem csúszol. Utána tudsz szakosodni. Mire azzal is végzel és el tudsz normálisan helyezkedni szakorvosként, simán elmúltál 30.
Nem az szokott lenni a gond, hogy keveset tudsz lenni a gyerekkel. Hanem sokára jön el az idő, hogy tudj vállalni. És óriási hátrányban leszel a férfi kollégákkal szemben, akiknek nem kell 3 évre megszakitani a karrierjüket.
A munkaidő változó, attól függ milyen orvos leszel. Van aki 8 órát sem dolgozik egy nap, van aki 24et.
Szerintem megéri ezt a szakmát választani, de tényleg lemondásokkal jár. Nem leszel egyszerre jó szakorvos és 3 gyerekes anya meg szuper feleség, aki 3 fogassal várja haza a családot.
A legtöbb orvos sokat dolgozik, főleg az elején. Később ha sikerül kiugrani a magánellátásba, akkor ez rugalmasabb.
Azonban az nem igaz, hogy nem lehetsz aktív anya. A nőnemű volt évfolyamtársaimnak egy jó részének már van gyereke, de van olyan is, aki a harmadikat szüli, pedig csak pár éve végeztünk, 30 alatt vagyunk. A rezidensi évek során is dolgozol, és lehet vállalni gyereket. Az való igaz, hogy a 8 évig otthon ücsörgés az nem pálya, mert bőven kiesel a szakmából, és az apa tipikus magyar "besegítésénél" több kell, de egyáltalán nem megoldhatatlan. Van olyan szakmabeli ismerősöm, aki három gyereket nevel és mellette vezető beosztásban dolgozik.
Én félig-meddig pályaelhagyó vagyok, de nem kevésbé munkás területen dolgozom, és jó néhány kolléganő megoldja. Logisztika és férj/család kérdése az egész.
Szerintem a hármas jól írta, hiába pontozták le.
Én is azt látom, hogy egyszerre mindenben nem lehet jó a nő. Vagy karriert épít vagy szül sok gyereket és emellett a feleségi teendőket is ellátja. Inkább azt szoktam látni, hogy ha orvos-orvos párról van szó a férfi építi a karriert, a nő pedig támogatja úgy, hogy lemond több mindenről és ő tartja össze a családot. Volt olyan ismerősöm, aki szült 3 gyereket, otthon volt évekig nem vitte valami sokra orvosként, sőt. Viszont nagyon jó anyuka lett és feleség, de ő nem is a karrierista típus. Az orvosi, jogászi pálya eléggé karrierista, az jut előre sikeresen akinek van egy ehhez passzoló személyisége. Én rengeteg szingli sikeres női orvossal, ügyvédnővel találkoztam, akiknek a karrier az első, a csalàd a 2. Lehet van párkapcsolat vagy házasság de közel sem olyan mint azoké, ahol a nő úgymond feláldozta magát a családért és lemondott a karrierről. Nőként ha elmész szülni kiesik az a 3 év vagy több és óriási hátrány (tapasztalat) a férfiakkal szemben, mert ők ezen idő alatt építik folyamatosan míg te otthon főzöl, mosol, gyereket pelenkázol stb. Beszélgettem több olyan nővel, akik a szülés után akarták újra folytatni, ahol abbahagyták, el voltak keseredve eléggé mert volt, hogy vissza sem vették őket a helyükre, vezetői helytől fosztották meg, teljesen depressziósak lettek ettől. Az is lehetőség, hogy megszülöd a gyereket kihagysz fél évet-1 évet kb. és visszamész ha van segítség, bölcsi. Sokan tesznek így, irtó nehéz időszak lesz egyszerre a munkára és gyerekre koncentrálni de ez még mindig egy jó megoldás, hogy ne ess ki a karrierből. A nők helyzete sajnos ilyen, nem véletlen, hogy régen az ilyen klasszikus, nagyobb ívű pályákon nők nem fordultak meg és értek el nagy eredményeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!