Mire fel a Gábor Dénes Főiskola ekkora mértékű sarazása?
Eddig kuncogva olvasgattam itt az olyan féle dialógusokat hogy:
-Jelentkezzek a GDF-re?
-KÉRLEK NE, BÁRMIT CSAK EZT NE!!!!
..és még sok hasonló.
A mulatságon felül azért felmerült bennem a kérdés hogy tényleg ilyen rossz lenne ott az oktatás? Milyen képességekkel gazdagodik az aki ott tanul?
Azt láttam pl. hogy a HVG ranglistán legutolsó, de egyenes választ nem igazán találtam hogy miért.(A szétoltásokon kívül)
Mik a tapasztalatok?
Tegyük rendbe a dolgokat.
A szoftverfejlesztés egy része viszonylag könnyen tanulható és tanítható. Meg kell tanítani egy viszonylag robosztus OOP nyelvet (célszerűen Javát vagy C#-ot), az OOP szoftverfejlesztés alapjait (tulajdonképpen a fenti 2 nyelvvel ez majdhogynem jön magától értetődően), design patterneket, az algoritmustervezés legalább minimális alapjait, SQL-t, valami ORM-et, lehetőleg egy frameworköt például Spring, egy kis deploymentet, egy kis gitet és kb. készen van egy junior Java/.NET programozó. A fél éves bootcamp ötlete talán túlzás volt, de egy GDF is képes megtanítani ennyit úgy-ahogy. És ez elég is egy enterprise szoftverfejlesztési munka elkezdéséhez, a többit úgy-ahogy felszedi a junior a munkahelyen (vagy nem).
Ennyire az átlag indiai munkaerő is alkalmas.
Az ennél bonyolultabb szoftvertervezéshez meg olyan szintű matematikai-statisztikai és algoritmuselméleti ismeretek szükségesek, amiket 100%, hogy egy GDF-szintű hely nem képes átadni. Ide kell egy proginfó vagy mérnökinfó minimum.
Szóval nincs ellentmondás. Van, amire a GDF is jó, és van, amire nem.
ELTE
16 év fejlesztési tapasztalat, mint full stack fejlesztő.
Kutatás-fejlesztés sok matekkal. ☺️
Csak ennyit 😢
Szóval egy tanfolyamos vagyok 😭
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!