Mennyire élne a lehetőséggel a hazai fiatalság?
Figyelt kérdés
Ha idehaza is lenne, komoly katonai, esetleg rendőrségi tanulmányi szerződéses rendszer, akkor azt mennyire vennék igénybe a tanulni akaró fiatalok?
Ha fizetné a sereg a tandíjat, esetleg szállást, utazást, és utána, persze hivatalos munkaként, fizetésért, csupán csak a tanulmányok idejét + pár évet kérne leszolgálni.
Vagy inkább menne a sírás akkor is, hogy drága az albi, nehéz a nyelvvizsga, sok a felvi pont, 24 évesen szűz vagyok,...?
2019. aug. 6. 10:54
1/2 anonim válasza:
Ha olyan helyzetben lennék hogy ez lenne az ára annak hogy elvégezhessek egyetemen egy szakot, akkor kénytelen lennék elvállalni, inkább mint hogy esélyem sem legyen.
2/2 anonim válasza:
El tudom képzelni, hogy egy-két embernek ez vonzó lenne, de azért ez itthon szerintem nem annyira indokolt és nem gondolnám, hogy annyian élnének a lehetőséggel, mert találnának más megoldást. Itthon nem kell kötelező jelleggel tandíjat fizetni, mert a legtöbb szak államilag támogatott formában is elérhető és mindenkinek van 12 állami féléve, amit kedve szerint felhasználhat. Az állami képzésekre sem lehetetlenség bejutni, mert azért akinek nem olyan az anyagi helyzete, hogy megengedhesse magának a több százezer forintos tandíjakat, akkor az eleve arra készül, hogy megszerezze a pontokat és bejusson az ingyenes képzésre. Ha nem sikerül, akkor is újra lehet érettségizni, lehet nyelvvizsgával és OKJ-val is pontot szerezni, sokan inkább újra és újra is próbálkoznak. A szállás és a közlekedés nem feltétlenül kerül vagyonokba (valakinek nyilván erre is sok pénzt kell áldoznia). Az egyetem alatt is igénybe lehet venni mindenféle támogatást, sok helyen vannak különböző szociális ösztöndíjak, tanulmányi ösztöndíj, lakhatási támogatás, bursa hungarica, vannak különféle alapítványok stb. Én azért azt látom, hogy aki tényleg rászorul az megkapja, az bekerül a koliba és így tovább. Ha valakinek tényleg szükséges pénzt keresnie, akkor ha nehezen is, de megoldja, hogy dolgozni tudjon az egyetem mellett vagy eleve levelező képzésben gondolkozik, munka mellett. Van diákhitel is, amit megint nem örömből vesz fel az ember, de erre is van lehetőség, ha valakinek szüksége van rá. Szóval szerintem azért nem ez lenne az egyetlen lehetőség és azért ez "csupán" anyagi segítség lenne, tehát attól még ugyanúgy be kell jutni, ugyanúgy bent is kell maradni, ugyanúgy el kell végezni (innentől kezdve nem értem a "sok a felvi pont", "nehéz a nyelvvizsga", "24 évesen szűz vagyok"???) és nem biztos, hogy az ember azért tanul, hogy utána rögtön leszolgálja az éveit, amikor éppen el kellene kezdenie a karrierjét és az életét építgetnie (és nem a pénzre gondolok).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!