Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Csak akkor tanulhatok németors...

Csak akkor tanulhatok németországi egyetemen, ha perfekt beszélek németül?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a nyelvtudás nem feltétel, jogilag, viszont anélkül nagyon nehéz követni az anyagot. Perfekt tudás nem kell, de azért jó, ha legalább is beszélni tudsz és jól megérted, amit mondanak. Van lehetöség a nyelv tanulására is, de alapismeretet feltételeznek.
2010. ápr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

dehogy !

Persze kell tudnod valamilyen szinten. Én csak a magam példájából indulok ki, felvidéki vagyok és énse tudtam marha jól szlovákul, és elmertem menni szlovák egyetemre. Belerázódsz ! :)

2010. ápr. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi:)

elvileg gimi végére felsőfokon tudnom kellene, de szerintem max. középfokig lesz meg.:)

2010. ápr. 3. 09:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha csak közép. Egy év alatt felsőfokú lesz belőle.
2010. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem, de úgy könnyebb.
2010. ápr. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi:)
2010. ápr. 4. 17:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha angol nyelvű a tárgy akkor angolból kell toppon lenned, viszont még szerintem így is akadni fog német nyelvű tárgy. Ahhoz hogy megértsd miről beszélnek, persze hogy kell tudnod németül.
2010. ápr. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmi szükség a németre, amíg tanulsz (szorgalmi időszak). Németre akkor van szükség, amikor vizsgázol. Valamikor jól beszéltem németül, de ma már teljesen "angolos" vagyok. Ezt a német tanárok nem fogadják el. Német B-típusú nyelvvizsgát kell lettened a Goethe Institue-ban (Budapest). Azt akkor is elfogadják, ha megéreted mit jelent a "Guten Tag'. Viccesen hangzik, de erre a nyelvi szinre elérni kánya nehéz!!!!
2010. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: ezt azért kicsit bövebben elmagyarázhatnád: ha valaki nem tud németül, akkor hgy érti meg az elöadásokat meg hogy tud NÉMETÜL tanulni?!?!?!
2010. ápr. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!