Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániában hány orvosi egyetem...

Romániában hány orvosi egyetem van?

Figyelt kérdés

Hülyeség lenne ha Mo. bevezetnék az orvosok röghöz kötését és én akkor inkább vmelyik román orvos egyetemre mennék (ha persze van magyarul is) vagy más országba? Nekem az elsödleges célom az hogy az egyetem elvégzése után menjek külföldre,de ha bevezetik ezt a törvényt....

(amugy 11.-es vagyok)


2010. febr. 7. 22:57
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: Majdnem 1 millába? Pontosan 1.5millió!!!
2010. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Bár Debrecenben olcsóbb, ha jól emlékszem, ez a része engem már nem nagyon érint...de másokat még igen, és én nem szeretném, ha a felsőtízezer ülne itt bent, mikor látom, hogy milyen az a csoporttársam, akit beraktak, meg milyen az,aki megküzdött érte, hogy ide járhasson, de ilyen árakkal nem lehetne felvenni a versenyt. Na meg tele az egyetem német diákokkal. :S
2010. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Az általános orvos 900-1 milla között mozog.

A fogorvos az ami 1,3 milla. Felvi szerint...

2010. febr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Akkor nem tévedtem sokat, ez a SE lenne? Fogorvosira 1.5milla rémlett, de akkor 1.3, viszont sokat nem változtat a tényeken...Meglesem én is akkor már a felvit.
2010. febr. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Nah most már én is beszállok a vitába:)

Én is orvosira járok. Itt szeretnék maradni, de ha egyszer olyan lehetetlen helyzetbe hozzák a kezdő orvosokat, akkor mégis mit csináljanak?

Én biztos nem a ti pénzetekből tanulok, mert a szüleim mindig rendesen befizették az adót, és abból szerintem már bőven kijön a taníttatásom. Nem beszélve arról, h bárkinek megvan a lehetősége arra, h ne 150ezer forintos szakot, hanem 1,5 millió forintos szakot végezzen, ha az érdekli...

Kérdezte vki, h miért sír az orvosok szája? Azért, mert pl 80-90 ezer forintot keres egy kezdő orvos (szakorvosként 100-at, hurrá), egy albérlet fenntartása már több mint a felét elviszi...és persze még kellene mellette enni is vmit, nagyobb városban esetleg a közlekedésre is költeni...

Tény, h vannak akiknek nagyon jól megy. Én is tudok olyan bőrgyógyászról, aki 15 percenként fogad egy beteget, és egy betegtől 10ezer forintot kér. (Érdekelne is, h azok h csinálták:D:D)

De most komolyan...szerintetek az a megoldás, h írjunk alá egy papírt, h itt maradunk x évre? És ha aláírjuk? Akkor fogják magukat és majd még kevesebb pénzt adnak, mondván, h már úgy is aláírtuk, tök mindegy, mit csinálnak?

Nem azt mondom, h az orvosok keressenek 1 millió forintot havonta, de azért lehetne olyan fizetésük, amiből meg lehet élni.


És még arra a kérdésre a válasz, h miért olyan drága az orvosi egyetem?

Azért, mert míg egy bölcsészképzéshez kell pár darab terem, szék meg fűtés, addig az orvosihoz drága mikroszkópok, eszközök, azt hiszem azokat a sírhelyeket is fenn kell tartani, ahová a kiboncolt tetemeket temetik később..)

2010. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Egyetértek azon válaszolókkal, akik nem támogatják az államilag finanszírozott oktatást illetve jónak látják a 'röghözkötöttséget'.

Ha annyira rátermett vagy és okos, és nem akarsz Magyarországon orvosként dolgozni, szabad az út, menj Angliába, Németországba vagy ahova szimpi és tanulj ott idegen nyelven + fizesd a tandíjat a későbbi munkádból. Akkor oda mész és azt csinálsz, ami tetszik, akkor elmondhatod, hogy megdolgoztál a diplomádért! Senki sem mondta, hogy könnyű orvosnak tanulni, és azt hiszem azzal is egyetérthetünk, hogy igen is a legjobbakat kell nekik teljesíteni, mert embereket akarnak gyógyítani, ezért igen is tanuljanak, gyakoroljanak. Hozzáteszem, valóban meg kellene fizetni őket, de ne feledkezzünk meg a hálapénzről és a háziorvosoknál a fejkvótáról és gyógyszer kiírásról.. Nagy százalékuk nagyon is jól él!!! Aki külföldön akar dolgozni, fizesse vissza a taníttatását és vissza se jöjjön!

2010. febr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Vicc a röghözkötés!!! Szánalmas politikusok!!!

Az állam felől 10 év munkaviszony után elmehetsz örökre, de az már nem jó dolog, hogy 5 év külföld után itthon dolgozol életed végéig! Mi ebben a logika????

2010. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek üzenem: Kassán van egy jóhírű(onnan jár az egyik professzorom)

Másodjára azokhoz szólnék akik az ADÓT emlegetik állandóan:leírok nektek egy kedves történetet:

4éves egyetemi képzésen veszek részt(azért nem 3,mert túl sok a tananyag),egészségügy.Vért izzadunk,reggeltől estig bent vagyunk,vizsgán tudd azt,amit a 60éves vizsgáztatód tud...ha csak a könyvet akkor örülj a 2esnek...nos,ok.Egy orvos munkájával egyenértékű feladatot fogok ellátni,emberéletek lesznek ugyanúgy a kezemben úgymond,és mindezért itthon,Magyarországon azt fogom kapni,h 1.sz@rba nem néznek a betegek,orvosok 2.100ezret nem fogom megkeresni 3.ennek ellenére folyamatos pörgés,odafigyelés mindig a top-on,mert életekről van szó

4.sok főnök,akik sok esetben 100xhülyébbek nálad az orvosi diplomájukkal,de azért tőled elvárják a lehetetlent. 5.a leglényegesebb: pigmentált bőrű egyedek

nah igen: akik verik magukat,h már pedig hívd be soron kívül mert biztos siet dolgozni,aztán örülj h műszak után nem ver meg a family,ja és persze több segélyt kapnak mint én fogok fizetést.

Szóval én csak azt üzenném ezeknek az embereknek,akik hangoztatják,hogy mi utolsó hazaruló senki alakok vagyunk,mert le akarunk lépni innen,hogy nagyon nem tudják,mi megy ebben az országban,de remélem az írásomból kissé kiderült.Majd ha elviselitek azt a tudatot,hogy 4éven át tartó felesleges időpocsékolás és vérizzadás által szerzett felesleges diplomátok csak arra lesz való ,hogy itthon éhen haljatok,meg belétek rúgjanak és végül kikössetek egy elmegyógyintézetben...hát kössz,de nem.Lesz@rom az adót,én itthon nem azért fogok dolgozni,hogy a barnák után adózzak,mert ne ránk sajnáljátok hanem rájuk!Külföldön megbecsülnek,megfizetnek,lépek,amint tudok.

De a legfőbb mondanivalóm:ne ránk sajnáljátok az adót hanem az erősen pigmentáltakra!Hogy miért...hát sztem ésszerű...

2010. febr. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Marosvásárhelyen van magyarul
2011. aug. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Marosvásárhelyen magyarul vannak a kurzusok, illetve a gyakorlatok románul.
2011. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!