Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániában hány orvosi egyetem...

Romániában hány orvosi egyetem van?

Figyelt kérdés

Hülyeség lenne ha Mo. bevezetnék az orvosok röghöz kötését és én akkor inkább vmelyik román orvos egyetemre mennék (ha persze van magyarul is) vagy más országba? Nekem az elsödleges célom az hogy az egyetem elvégzése után menjek külföldre,de ha bevezetik ezt a törvényt....

(amugy 11.-es vagyok)


2010. febr. 7. 22:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
52%
Igen?1:Fém és acélszerkezeti technkius vagyok2Szobafestő-mázoló-tapétázó.3Co2 Minősített hegesztő.Mutass már nekem légyszíves munkát.szeptemberbe haverommal(1:szakács2kőműves3ruházati eladó)szóval 2en 6 szakmával felmentünk pestre(Miskolcról)Na elmondom neked az expressz meg a különböző internetes portálokon milyen álláshírdetések voltak(túlzás nélkül):Ilyen manager olyan manager amolyan manager emilyen manager,olyan manager h kise tudtam mondani(tudod mint a sziget reklámba a csávó)Üzletkötőből is milliókat kerestek.Mérnököket meg ilyesmi.Ez csak duma h keresik a szakmunkást.Mikor én leérettségiztem+tecnikum.volt annyi ontom h elmehettem volta egytemre de akkor tényleg olyan volt a szitu h megérte szakmunkásnak tanulni.Nézd meg most csak menj fel a topjob.hu-ra.Maqnager manager manager.Kb ennyi szóval szeptemberbe felmentünk novemberbe haza.Volt olyan nap h az expresszben több managert kerestek mint az összes többi álláshírdetést együtt véve.Ma az országba az kell aki nem csinál semmit.Nem kell a dolgozó ember aki munkájának van is látszata.Szóval ezzel most melléfogtál.Jó jó tudom én a médiából hallottad.Hallottam én is v.melyik nap.De csak röhögtem rajta.
2010. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
26%

Orvosira meg egy csóró egyébként se tud bejutni.Tapasztalat a családból menni akart valaki.Érettségije zsír lett jó volt minden.

Csak ilyeneket mindenki eltitkol h egy nyelvvizsga 15(?)plussz pont a felvételit.Ugye ez kb 40ezer ft.Na most akik 80ezret keresnek kifizetik a rezsit stb. szerinted van 40ezrük nyelvvizsgára.Te könnyen dobálózol mert e mondtad h apád több 10milkliókat aózott.Én 10éve dolgozom de a 10év alatt nem kerestem annyi pénzt nem h leadózzam.

Szóval ma egyetemre nagyrészben gazdgok járnak meg pár középrétegbeli.De egy igazi csóró tudod a mély szegénységben élők.Na nekik esélyük sincs bejutni.És nem azért mert ők gyengébbak lennének fejben.Szóval ma egyetemre járni valamilyen szinten a gazdagok kiváltsága.Ha szegénynek születsz esélyed sincs a kitörésre.

2010. febr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:49:

Azért ez nem így van.

Tavaly 136 ezren érettségiztek le, és 128ezren jelentkeztek felsőoktatásba. Az arány hasonló lesz idén is. Nem hinném, hogy ennyi gazdag lenne az országban.

Az tény, hogy ez a statisztikai adat nem közli az érettségizettek jelentkezési hányadát, de abban biztos lehetsz, hogy a tavaly érettségizettek 85%-a jelentkezett felsőoktatásra.

Vagyis aki baromi csóró és jól tanul az is be tud kerülni...

2010. febr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Igen betud.De nem azorvosira.Mondom most volt ilyen ismerősöm.Nem volt pénze a családnak a nyelvvizsgára ami ugye 15 pont(?)és ennyi le is csúszott az orvosiról.oda nagyon maximális pontszámmal kell menni.És ugya a max-ba beleszámítanak a plusszpontok is.Amiketakkor tudzs megszerezni ha van pénzed.Szóval nem kell itt oktatni.De ha nagyon kell áthívom a zomszédsrácot és ő elmeséli h miért is nem sikerült neki.
2010. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Szóval ma egyetemre nagyrészben gazdgok járnak meg pár középrétegbeli.De egy igazi csóró tudod a mély szegénységben élők.Na nekik esélyük sincs bejutni.És nem azért mert ők gyengébbak lennének fejben.Szóval ma egyetemre járni valamilyen szinten a gazdagok kiváltsága.Ha szegénynek születsz esélyed sincs a kitörésre."


Erre reagáltam. Itt pl. szó sincs orvosi egyetemről, csak sima egyetemről. Az orvosi egyértelmű, hogy drága, még államilag támogatotton is.

2010. febr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Egy csóró simán betud jutni jó tanulmányi eredménnyel. Amit te mondtál nyelvvizsgát az nem feltétlen igaz mindenhol.

Ha orvosira megy oda kell két felvételi tárgy. (biosz v. fizika v. kémia) Letesz egy idegen nyelv emeltet, ami ha 60% megkapja a nyelvvizsgát. (ingyen...)

Ráadásul a hátrányos helyzetért is jár plusz pont stb.

A csóró ne menjen orvosira ha tudja hogy nincs pénze rá. Ellenben ha jól tanult akkor elmegy a Corvinusra, ami egyáltalán nem egy nagy anyagi teher... Orvosin kívül nincs nagyon más "drága" szak...

2010. febr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Egyébként 2 emelttel is be lehet jutni, csak oda már tényleg tudni kell-én vagyok az előbb dobálozó orvosis-és az emelt ugye ingyen van, amíg gimis vagy.

A dolgozó vagy dolgozó akaró illetőnek meg azt mondanám, nem a médiából hallottam...amúgy miért akar akkor itt mindenki szakmunkást? Mármint itt arra bíztatják az embereket, hogy menjenek annak, de akkor te vagy rá az élő példa, hogy még sem olyan jó az...

Én nem mondtam,hogy nem kell minimális tőke a tanuláshoz, de azért valjuk be félévente 1.5millió és 40 ezer forint között különbség van...az egyiket csak egy dúsgazdag tudja kifizetni, a másikat, meg akár diákmunka, akár bármilyen mekis melóval, ha ez a szíve-vágya az illetőnek úgyis megkeresi...(mármint most a nyelvvizsgáról volt szó) Tehát itt az ellehetetlenítésről volt szó, a managerekről meg annyit, hogy annak csak a pénzért mennek...

Apukám még tényleg sokat adózott, havi 1millából fele ment állambácsihoz, másik fele meg a dolgozóknak, mert ő rendesen megfizette őket, ugyanis a szakmunkások meg se mozdultak 80-100 ezres fizetéssel, legalábbis ez volt a helyzet. Ő nem dolgoztatott senkit se feketén, senki se dolgozta ki a belét, mindig kedves volt a melósokkal, és igen ő árvaként a nulláról kezdte anyukámmal együtt...nem csaltak, nem loptak. Mára már lehetetlen, hogy valaki tisztességes vállalkozó legyen, mert tönkreteszik őt és a családját is, apukám 3 évtized után ezért szállt ki, most alkalmazott, havi 200at keres, ebből biztos nem tudnánk egy orvosit finanszírozni, a szüleim csak azért güriztek éjjel-nappal, hogy nekünk jobb legyen, nem siránkoztak, hogy hát igen, ők kicsi koruk óta nyomták a napszámba, nekik nem fizették a tanulmányaikat, semmi ilyen nem volt...sőt segítettek, akinek tudtak. Ők mindig azt szerették volna, ha nekik nem jön össze, legalább más ne szenvedjen annyit, szerintem ez sok magyar emberből hiányzik!

2010. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Kérdés: mi kerül az orvosin félévente majdnem egy millába?
2010. febr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Hullák egyebek. Egyébként meg ne ringassuk magunkat illúzióba, ha fizetős lesz, orvosira szinte csak külföldiek fognak járni, most is vannak szép számmal, nekik ez nem pénz...

A többi meg ugyanúgy megy az egyetemhez, meg állambácsihoz, nem a taníttatás kerül ennyibe, ne sírjon senki, hogy emiatt tart itt az ország, ezt szépen elteszik. Semmivel se lesz jobb a helyzet, ha fizetős lesz. Ugyanúgy megy majd a szép kis sikkasztás.

2010. febr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Egyébként meg pl. egy előadó fizetését tekintve nem teljesen mind1, hogy 10en ülnek bent vagy 500an?:D Szerintem teljesen mind1...
2010. febr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!